Navigácia

Práca s mládežou

Koordinátor práce s mládežou 

Pýtaš sa, čo vlastne znamená koordinátor práce s mládežou? Nechaj nás Ti to vysvetliť. Koordinátor práce s mládežou je človek, ktorého pracovnou náplňou je starostlivosť o mladých ľudí v meste, o ich potreby a záujmy, ale taktiež spájanie, zapájanie a posilňovanie postavenia mladých ľudí v spoločnosti. Skrátka mal by byť ich hlasom, predĺženou rukou a čo je dôležité SPOLU s nimi vytvárať miesto, kde sa majú dobre.

V našom meste je momentálne koordinátorka práce s mládežou Mariia Sieda, ktorá Ťa v prípade potreby privíta v priestoroch Vzdelávacieho centra Pôjd nad Face Clubom. Môžeš ju kontaktovať na:

e-mail: sieda@spisskabela.sk

telefónny kontakt: +421 915 155 900

Ako koordinátor tiež poskytuje konzultácie a pomoc pri:

  • Projektovej činnosti (menšie a väčšie projektové schémy)
  • Zahraničnom dobrovoľníctve
  • Spolupráci s mestom

Koncepcia práce s mládežou 

 

Koordinátor mládežníckeho klubu Face Club 

Face club je mládežnícky klub, ktorý ponúka deťom a mladým priestor na aktívne trávenie voľného času. Čas v klube je rozdelený na čas pre deti v skorších hodinách a čas pre mladých v neskorších hodinách. Face club ponúka svojím návštevníkom vyše 120 spoločenských hier, biliard, ping pong, kalčeto, air hockey, ale aj program vo forme kreatívnych, anglických, športových či iných zaujímavých aktivít.

Na čele Face Clubu stojí jeho koordinátor. Koordinátor je pre klub nielen manažérom jeho aktivít, ale je tu hlavne pre deti a mladých ako človek, na ktorého sa môžu kedykoľvek obrátiť. Je ich kamarátom, poslucháčom, poradcom mentorom či pomocníkom. Koordinátorom Face Clubu je Jakub Varga. Kontaktovať ho môžeš počas otváracích hodín Face Clubu alebo na:

e-mail: varga@spisskabela.sk

telefónny kontakt: + 421 915 155 900

 

Koordinátor vzdelávacieho centra Pôjd

Pôjd je vzdelávacie centrum, ktoré sa nachádza doslova na pôjde nad Face Clubom. Priestor Pôjdu slúži na naplnenie koncepčnej práce s mládežou v meste. Celý projekt Pôjdu stojí na troch pilieroch: EDU. IN. SPOLU a prioritne slúži na neformálne, zážitkové a iné vzdelávanie formou inšpiratívnych a inovatívnych workshopov. Taktiež sa na Pôjde nachádza priestor pre coworking pre organizácie v meste.

Srdcom Pôjdu je takisto jeho koordinátor. On stojí za prípravou podujatí, či už pre školské kolektívy, pedagógov, no aj pre verejnosť. Avšak musí plniť aj úlohy na pozadí. Medzi tie patrí sledovanie trendov a inovatívnych metód práce s mládežou, mapovanie potrieb a záujmov mladých, komunikácia so školami a mnohé ďalšie. Koordinátorkou vzdelávacieho centra Pôjd je Slávka Varšová. Kontaktovať ju môžeš osobne v priestoroch samotného Pôjdu alebo na:

e-mail: varsova@spisskabela.sk

telefónny kontakt: + 421 915 155 900

 

Viac sa o práci s mládežou v našom meste dočítaš na tejto stránke: https://spolublizsie.sk/.

AKTUALITY

Neboli nájdené žiadne výsledky.
Názov prílohy Odkaz
Zmluva o spolupráci (Mesto Spišská Belá a Expression o.z.) Stiahnuť