Navigácia

Trochu inak

Sme partia ľudí, ktorá sa v našom meste snaží aktívne podieľať na príprave kultúrnych, spoločenských, environmentálnych a športových aktivít pre ľudí každého veku.

Medzi naše doterajšie úspešné projekty patria akcie Sídliskové hry, SWAP alebo Beliansky bazár oblečenia a doplnkov, verejné zbery odpadkov v okolí mesta, spolupráce s  miestnymi organizáciamizbierky oblečenia pre sociálne slabšie rodiny mesta, či napr. facebookové skupiny Beliansky bazár „Trochu inak“, ktorý má takmer 1000 členov a kreatívna skupina Belianska dielnička. Momentálne sa pravidelne snažíme šíriť osvetu hlavne cez internetové výzvy či prostredníctvom vitríny na sídlisku Mierová.  V budúcnosti plánujeme úspešné akcie opakovať, a tiež  spolupracujeme  s materským centrom Hernička.

 

Kontakt: trochuinak1@gmail.com

FB: https://www.facebook.com/Ob%C4%8Dianske-zdru%C5%BEenie-Trochu-inak-579854002430998

 

Kobalt

 

Občianske združenie Kobalt- kultúrna oblasť alternatívy vzniklo v roku 2019 a robí v malom meste malú kultúru na undergroundový spôsob. V pravidelných intervaloch vytvárame podujatia, ktorými chceme doplniť rôznorodosť kultúrneho priestoru v meste. Usporadúvame hudobné koncerty, divadelné predstavenia, filmové premietania, vedomostný kvíz – Džuravé vedomosti a pomáhame s detským podujatím Sídliskové hry a multižánrovým hudobným festivalom Fest Fajný Fest. Za pár rokov fungovania sa nám ukázalo, že aj z obyčajného rozprávania pri pive môžu vzniknúť zaujímavé veci.

 

Kontakt: kobaltkultura@gmail.com

FB: https://www.facebook.com/kobaltkultura

Instahttps://www.instagram.com/oz_kobalt/

 

 

 

Belianská kaviareň

Sme komunita ľudí, ktorej chýbala v meste rôznorodejšia kultúra. Preto sme sa to rozhodli zmeniť a vytvoriť Beliansku kaviareň. Tá sa Ti pokúsi obohacovať Tvoj kultúrny život v Spišskej Belej organizovaním diskusií, koncertov, či usporiaduvaním divadelných predstavení.

Kontakt: belianskakaviaren@gmail.com

FB: https://www.facebook.com/belianskakaviaren

Insta: https://instagram.com/belianska_kaviaren?utm_medium=copy_link

 

 

Ochotnícke divadlo Theatrobalans

Tento názov nosí partia ľudí, rôzneho veku, ktorí sa stretli v apríli roku 2009 v kinosále nášho mestečka, ktorá smútila za ochotníkmi celých dlhých 20 rokov. Na scéne sme už desať rokov. Zažili sme „všakovaké“ dobrodružstvá a potešili sme mnohých (nielen domácich) divákov. Sedem divadelných hier pre dospelého diváka a tri divadelné hry pre detského diváka to je bilancia za obdobie desiatich rokov na scéne. Veríme, že nás nadšenie a kreativita neopustia a budeme aj naďalej našim divákom prinášať zábavu a ponaučenie v divadelných hrách.

 

Kontakt: damajaga@atlas.sk

FB: https://www.facebook.com/www.theatrobalans.sk/

 

 

Expression o.z.

V našej organizácií veríme, že každý mladý človek môže nájsť najlepšiu verziu seba. Preto vytvárame priestor, v ktorom môže rásť jeho potenciál ako huby po daždi. Venujeme sa neformálnemu a zážitkovému vzdelávaniu, dobrovoľníkom a programu v mládežníckom klube Face club a veríme, že čoskoro aj na Pôjde. Ak máš záujem stať sa dobrovoľníkom alebo sa dozvedieť niečo viac o našej činnosti, neváhaj a ozvi sa nám, alebo jednoducho príď pozrieť do Face clubu či na Pôjd. Radi Ťa privítame.

 

Kontakt: office@ozexpression.sk

FB: https://www.facebook.com/faceclub.sk

Insta: https://www.instagram.com/_faceclub_/

 

 

MTBikers Spišská Belá – OZ pre rozvoj horskej cyklistiky

 

Sme skupina miestnych cyklistov, ktorí sa venujú horskej cyklistike a jej rozvoju v regióne. Výsledkom našej aktivity a spolupráce s regionálnymi organizáciami a samosprávami sa nám podarilo v okolí vyznačiť viac než 500km cyklotrás. Medzi naše ďalšie úspechy patrí spolupráca s mestom pri výstavbe Pumptracku na rybníku, ako aj organizácia športových podujatí (napr. Majstrovstvá Slovenskej republiky v jazde na Pumptracku 2020). K našim aktivitám patrí aj každoročná údržba cyklotrás, zveľaďovanie oddychových miest, oprava studničiek (napr. v Križovskom lese alebo za rybníkom Zlatná). Momentálne pracujeme na legalizácii singletrailovej oblasti (lesné chodníčky vybudované špeciálne pre jazdenie na horskom bicykli), ktorú by sme radi vybudovali v blízkosti nášho mesta a spolupracujeme na organizácii pretekov Tankodrom.

Kontakt:  mtbikersspisskabela@gmail.com

FB:  https://www.facebook.com/belanskibajkeri/?ref=page_internal

 

 

Hernička

Snažíme sa vytvoriť priestor pre nás – mamičky s deťmi, ba i pre celé rodiny.  Priestor, kde sa môžeme zoznamovať s novými ženami a naše deti získajú nové priateľstvá.

Sme presvedčené, že každé dieťa v prvých rokoch života potrebuje predovšetkým pokojnú a spokojnú mamu, ktorá sa mu venuje s trpezlivosťou a láskou. Chceme vytvoriť miesto, kde sú deti vítané, kde nájdu prirodzené spoločenstvo vrstovníkov a kde uvidia svoju matku v inej roli, než v domácnosti. Deti sa budú môcť u nás zahrať, nájsť si nových kamarátov a rozvíjať sa v peknom a bezpečnom prostredí.

 

Kontakt: hernickabela@gmail.com

Fb: https://www.facebook.com/Herni%C4%8Dka-Spi%C5%A1sk%C3%A1-Bel%C3%A1-105171581191663

 

 

OZ PretekaRYS