Webstránka o cyklotrasách http://www.mountainbiking.sk/ predstavuje interaktívnu mapu s cyklotrasami aj v regióne Tatry a Spiš s podrobnými informáciami o 71 cyklotrasách v našom okolí. Cyklista sa z legendy jednotlivých cyklotrás v interaktívnej mape na uvedenej stránke dozvie, či sa jedná o:

  • asfaltovú a kvalitnú spevnenú lesnú cestu vhodnú pre krosový bicykel,
  • nespevnenú alebo menej kvalitnú spevnenú cestu, kde sa odporúča horský bicykel,
  • nekvalitný, technicky náročný povrch s veľkými sklonmi, vhodný pre horský bicykel.

Ku každej zmapovanej cyklotrase je uvedená jej dĺžka a náročnosť je možné predpokladať aj z grafu prevýšenia. Takto si trasu vyhovujúcu svojim schopnostiam – vlastnej fyzickej kondícii, nájdu úplný začiatočníci, ale aj nároční horský cyklisti.
Je tu tiež možnosť stiahnuť si GPS zameranie cykloturistickej trasy vo formáte .gpx a importovať si ho do GPS prístroja.
Cyklotrasy sú zoradené podľa farieb v klesajúcej priorite červené – modré – zelené a žlté. Pri každej trase sa zobrazia základné údaje, piktogramy, mapky, graf prevýšenia, popis, fotografie a GPS zameranie. V hlavičke každej cykloturistickej trasy je jej evidenčné číslo a názov.
Uvedená webstránka obsahuje zoznam zmapovaných cyklotrás v regióne Tatry a Spiš, ale aj Horehronie. Ďalej sú tu aj tipy na výlet podľa náročnosti a plánovač výletov. Webstránka disponuje aj informáciami k možnosti požičania bicyklov a tiež o využití sprievodcovských služieb.

Informácie o cyklotrasách aj s fotodokumentáciou, či informáciami o zaujímavostiach na trase ponúka aj https://www.mtbiker.sk/cyklotrasy