AktualityDni mesta Spišská Belá
Počet zobrazení 1K

Dni mesta Spišská Belá v duchu vynikajúcej atmosféry, úspešnej zahraničnej spolupráce a víťazných momentov

Tohtoročné oslavy Dní mesta Spišská Belá, ktoré sa konali 2. – 4. júna 2017 sa jednoducho vydarili! Prvý júnový víkend patril v Spišskej Belej výbornej atmosfére, ktorú na námestí pred radnicou umocňovalo aj krásne slnečné počasie.

V piatok 2. júna otvorili pestrý trojdňový program podujatia Mestské športové firemné hry, ktorých absolútnym víťazom sa stalo družstvo Tatratea Kežmarok, ktoré porazilo zvyšných päť súťažiacich družstiev (viac na: Mestské firemné športové hry 2017).

Sobotňajší slávnostný deň otvorila súťaž vo varení gulášu o Spišskobeliansky kotlík, o ktorý sa pobilo až 17 družstiev. Odborná porota napokon rozhodla, že putovný kotlík patrí tímu Angels (viac na: Spišskobeliansky kotlík poputoval tímu Angels).

Zatiaľ čo sa pozdĺž námestia súťažilo vo varení gulášu, na pódiu pred mestským úradom sa nám predstavila dychová hudba Belančanka pod vedením Júliusa Zentka. Svoj talent predviedli aj mažoretky z Centra voľného času a náladu na námestí rozprúdila aj cimbalová ľudová hudba Podtatranec.  Hneď potom sa na pódiu odprezentovali naše šikovné deti z materských škôl v Spišskej Belej a jej blízkom okolí v rámci Belianskeho škovránka (viac na: 13. ročník Belianskeho škovránka).

Po úspechu minulého ročníka silovej súťaže Železný hasič, sme ani na chvíľu nezaváhali a zaradili sme túto súťaž do programu aj tento rok (viac na: Mená Železného hasiča a Železnej hasičky sú už známe).

Výnimočný víkend mali aj naši dobrovoľní hasiči, ktorí si na svoje konto pripísali niekoľko úspechov (viď nižšie) a zároveň nezabudli na poďakovanie tým, ktorí za tieto úspechy bojovali v minulosti. Ocenenie za dlhoročnú príkladnú prácu v belianskom Dobrovoľnom hasičskom zbore si na hlavnom pódiu prevzal najstarší člen DHZ Spišská Belá Ondrej Bizub. Ocenenie za aktívnu mravenčiu prácu v zbore odovzdal primátor Štefan Bieľak predsedovi DHZ Marošovi Vaverčákovi.

Ešte predtým ako sa Spišská Belá ponorila do chytľavého rytmu piesní v podaní Samuela Tomečka a jeho kapely, sme na pódiu privítali aj zástupcov delegácií z partnerských miest z Ožarowa, Vysokého Mýta a Brucku, s ktorými sme na znak úspešnej spolupráce zasadili strom partnerských miest (viac na: Vedúci predstavitelia Spišskej Belej, Brücku, Vysokého Mýta a Ožarova zasadili strom partnerských miest ako symbol úspešnej spolupráce). Zároveň sme si pripomenuli aj príkladnú 10 – ročnú spoluprácu s partnerským mestom Bruck v Nemecku (viac na: Pripomenuli sme si 10 rokov spolupráce s partnerským mestom v Nemecku) a oficiálne spečatili partnerstvo a spoluprácu s českým Vysokým Mýtom (viac na: Primátor Spišskej Belej a starosta Vysokého Mýta slávnostne podpísali oficiálnu zmluvu o spolupráci).

Počas vystúpenia Sama Tomečka sa už námestie pred mestským úradom začalo napĺňať rýchlym tempom. A môžeme s radosťou konštatovať, že námestie praskalo vo švíkoch aj pri koncerte niekoľkonásobnej Zlatej slávice a multiinštrumentalistky Zuzany Smatanovej. Voľný centimeter štvorcový neostal prázdny ani počas vystúpenia Mafia Corner a inak tomu nebolo ani počas večernej zábavy s DJ Marošom! Spišská Belá sa jednoducho vie a chce baviť!

Nedeľňajší program otvorili hasičské preteky družstiev o Pohár primátora mesta, kde náš tím dobrovoľných hasičov zvíťazil (viac na: Putovný pohár primátora mesta ostáva doma! Belianski hasiči sú víťazmi hasičských pretekov!). O tom, že náš DHZ mal naozaj výnimočne úspešný víkend dokazuje aj podpísaná dohoda o spolupráci s českými dobrovoľnými hasičmi (viac na: Medzinárodnú spoluprácu začali aj belianski dobrovoľní hasiči).

Ďakujeme všetkým, ktorí sa osláv Dni mesta Spišská Belá zúčastnili, či už ako diváci alebo ako tí, ktorí na nich prezentovali svoju spolkovú činnosť, čiže našim spišskobelianskym spolkom. Bez nich by Dni mesta neboli tým, čím boli tento rok. Ďakujeme všetkým účastníkom Súťaže vo varení gulášu i hasičských pretekov. Ďakujeme Materskej škole na Mierovej ulici za zorganizovanie Belianskeho škovránka. Ďakujeme všetkým účinkujúcim vystupujúcim v kultúrnom programe! Jednoducho ĎAKUJEME vám všetkým, ste skvelí!

Najnovšie články