hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 501

Putovný pohár primátora mesta ostáva doma! Belianski hasiči sú víťazmi hasičských pretekov!

V nedeľu 4. júna 2017 sa na námestí pred mestským úradom uskutočnili v rámci osláv Dní mesta Spišská Belá už po 27. krát Hasičské preteky o pohár primátora mesta. Súťaž pripravil Dobrovoľný hasičský zbor mesta Spišská Belá v spolupráci s mestom Spišská Belá. Do hasičskej súťaže sa prihlásilo 18 hasičských družstiev (12 mužských a 6 ženských), ktoré súťažili sa v disciplíne požiarny útok.

Putovný pohár primátora mesta získalo po viac ako desaťročí naše spišskobelianske družstvo! Podľa slov predsedu DHZ Spišská Belá Maroša Vaverčáka, stojí za tohtoročným úspechom jednak poctivá tvrdá príprava družstva a zároveň aj vytvorenie výborných podmienok pre tréning aj prostredníctvom materiálno-technického vybavenia, za ktoré patrí veľká vďaka primátorovi mesta Štefanovi Bieľakovi.

Pozrite si víťazný útok našich dobrovoľných hasičov:

Konečné poradie:

Muži

1. miesto – Spišská Belá (15,237 sek)
2. miesto – Ekospol (15,304 sek)
3. miesto – Vysoké Mýto (15,307 sek)

Ženy

1. miesto – Huncovce (19,453 sek)
2. miesto – Kežmarok (20,373 sek)
3. miesto – Podhorany (21,145 sek)

Najlepší prudár – Matúš Krempaský (14,913 sek)

Najlepšia prudárka – Erika Mudráková (19,088 sek)

Veľmi pekné výsledky dosiahol Matúš Krempaský, člen belianskeho DHZ. Okrem toho, že bol súčasťou víťazného tímu, získal aj ocenenie pre jednotlivca Najlepší prudár a zároveň sa stal aj víťazom v sobotňajšej súťaži Železný hasič.

Prvé tri najlepšie družstvá v každej kategórii získali okrem pohárov aj finančné odmeny. Zoznam zúčastnených DHZ: Ihľany, Ľubica, Podhorany, Rakúsy, Vojňany, Huncovce, Toporec, Kežmarok, Spišská Belá, Poprad, EkoSpol, Vysoké Mýto, Szczawnica.

Poďakovanie patrí domácim hasičom za zorganizovanie týchto pretekov. Zároveň GRATULUJEME k vynikajúcemu výsledku a ĎAKUJEME za túto pozitívnu reprezentáciu mesta za všetkých obyvateľov Spišskej Belej.

Všetky fotografie nájdete na Facebook stránke mesta – Mesto Spišská Belá

Najčítanejšie články

Najnovšie články