Pestrý program v auguste – čaká na vás maratón v love kapra, zraz veteránov i furmanské preteky

Augustové víkendy v Spišskej Belej so sebou prinesú pestrý a zaujímavý program.

4. augusta si v rámci 31. ročníka podujatia TATRANSKÝ VETERÁN urobia v Spišskej Belej zastávku historické vozidlá. Zraz historických vozidiel prevedie veteránov najkrajšími kútmi Spiša – zo Starej Ľubovne, cez Podolínec, Spišskú Belú, Kežmarok, Poprad až do Levoče. 

Tento rok sa do zrazu zapojilo 42 posádok,pričom každé jedno auto je jedinečné a má vlastný príbeh. Veterány prezentujú vývoj motorizmu vrátane dizajnérskej práce. Najväčším lákadlom budú hneď tri unikátne exponáty, ktorých vlastníkom je Antonín Pavelka – kočiarový elektromobil DORA – replika z 1906 alebo inak „matka elektromobilov“. Ďalšiou atrakciou bude jednokolesový motocykel podľa predlohy Francúza Ericha Edisona Putona z roku 1894 – replika originálu. Treticu unikátov, ktoré pôjdu v čele historickej jazdy, uzatvára prvý parný motocykel na svete – Sylvester Howard Roper, 1867-1869 – replika originálu.

Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Spišskej Belej vás pozýva na 48 – hodinový maratón v love kapra, ktorý sa uskutoční už po 8. krát. Podujatie Beliansky kapor sa bude konať 11. – 13. augusta na Belianskom rybníku. Ak máte záujem zúčastniť sa tohto rybárskeho maratónu, viac informácii o pravidlách súťaže nájdete kliknutím na: Pravidlá súťaže „Beliansky kapor“ Spišská Belá.

V sobotu 26. augusta sa v areáli Nižné lúky uskutoční 6. ročník furmanských pretekov pod názvom Belianska podkova. 

Okrem týchto vyššie ponúknutých športových a kultúrnych podujatí si môžete vytvoriť aj vlastný zaujímavý individuálny program, ktorý sa vám ponúka v Spišskej Belej a jej okolí. Kliknutie na odkaz vás prelinkuje ku konkrétnej ponuke:

Zdokonaľ si svoje jazykové schopnosti cez leto vo Face clube

Belianska cyklotrasa

Beliansky rybník

Galérie a múzea v meste Spišská Belá

Výlety do okolia

Historická cesta mestom Spišská Belá

Pripravujeme:

Kalendár športových a kultúrnych podujatí

 

 

 

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X