Flash News
  • 5.4.1739 zvýšil poľský kráľ August III. v privilégiu Spišskej Belej počet výročných dvojdňových trhov z troch na päť
  • 17.4.1919 zomrel vo Viedni Ladislav Medňanský, významný európsky maliar, ktorý žil a tvoril aj v rodinnom kaštieli v Strážkach
  • 23.4.1852 sa v Beckove narodil Ladislav Medňanský
  • 30.4.1572 v Ľubici zomrel kňaz a reformátor Laurentius (Vavrinec) Serpilius Quendel, rodák zo Spišskej Belej, ktorý previedol v roku 1545 celý cirkevný zbor v Spišskej Belej na evanjelické náboženstvo augsburského vyznania
X

Spišský zemiakarský jarmok v obrazoch

Spišský zemiakarský jarmok v Spišskej Belej napísal úspešne už svoju 14. kapitolu a my sa poďme teda spoločne pozrieť na to, ako vyzeral z pohľadu fotografov, médií, organizátorov a samozrejme vás všetkých, ktorí ste v krásnom hojnom počte zaplnili naše spišskobelianske námestie… Ešte raz veľká vďaka za to, že ste boli súčasťou tohto unikátneho podujatia!

Podtatranské noviny 

Spišský zemiakarský jarmok prispel aj k tomu, že naučil rozlišovať medzi zemiakom a zemiakom. Pre viac info, kliknite na fotografiu.

podtatranske

 

Spravodajský portál Poprad 24

Zemiaky sú stále IN: Beliansky zemiakarský jarmok to len potvrdil. Pre viac fotografií ako aj videozáznam z podujatia kliknite na fotografiu.

pop24

 

RTVS 

Reportáž Aleny Dudlákovej

 

Mesto Spišská Belá na Facebooku.

Pre viac fotografií z podujatia kliknite na fotografiu.

fb

 

Počas Spišského zemiakarského jarmoku sme v Spišskej Belej privítali aj delegácie z našich partnerských miest v zahraničí – Ozarow v Poľsku, Szczawnica v Poľsku, Bruck v Nemecku a Vysoké Mýto v Česku (spoluprácu na úrovni partnerských miest zatiaľ len pripravujeme). Naši vzácni hostia sa v Spišskej Belej cítili veľmi príjemne a domov odchádzali s konkrétnymi víziami o našej ďalšej spolupráci medzi mestami.

 

Môže Vás zaujímať...