Z denníka MsP
Počet zobrazení 663

Z denníka mestskej polície – september 2014

20.-21. september

September je v našom meste už tradične úzko spätý s konaním Spišského zemiakarského jarmoku. Aj tento rok sa na námestí vďaka skvelému programu a atmosfére zišlo veľké množstvo ľudí, ktorí sa bavili až do skorých ranných hodín. A o zábavu tak mali postarané aj príslušníci MsP, ktorí sa na podujatí zúčastnili v kompletnej zostave. Už krátko po desiatej hodine večer musela hliadka zakročiť proti Kolomanovi P. z Hviezdoslavovej ulice, ktorý si svojim vulgárnym slovníkom a agresívnym správaním zabezpečil spútanie a predvedenie na oddelenie. Medzi tým ďalšia dvojica policajtov začala zber trvaliek – Karola N. a Rastislava Š., ktorí sa povaľovali v uliciach v tak podnapitom stave, že neboli schopní samostatnej chôdze. Hneď po „uprataní“ opilcov padol do rúk hliadky mladistvý Dávid P., ktorý „nafúkal“ na svoj vek úctyhodných 2 promile. Krátko nato, ako bol Dávid odovzdaný rodinným príslušníkom bolo prijaté hlásenie, že neznámy cigán kráča po Hviezdoslavovej ulici, rozkopáva odpadkové koše a mláti do oplotení. Nespratníka z Krížovej Vsi sa podarilo dostihnúť až za osobnou železničnou stanicou, kde mu bolo náležite vysvetlené, že poškodzovať cudzí majetok sa nemá a vec bude doriešená za triezva v najbližších dňoch. Do konca služby sa policajtom ešte podarilo „rozohnať“ niekoľko roztržiek medzi podguráženou mládežou a uložiť dve pokuty za hrubé správanie, potom za situácia v meste ustálila a mesto sa prebudilo do pokojného rána.

 

28. september

Tesne pred ukončením nočnej služby bol hliadkou MsP prijatý telefonický hovor v ktorom bolo oznámené, že Štefan K. z ulice L. Novomeského bez zjavného dôvodu poškodil dvere na bare v „Kolkárni“ a potom z miesta ušiel. Vinníka sa už nepodarilo zadržať, ale nakoľko je totožnosť páchateľa známa, bude v najbližších dňoch doriešený v zmysle zákona.

 

29. september

Počas pešej pochôdzky bolo na ulici SNP, spozorované osobné motorové vozidlo, ktoré stálo v priestore upravenom dopravným značením B34-zákaz zastavenia a navyše blokovalo výjazd z garáže. Bezohľadným vodičom vozidla, ktorému bolo jedno, že niekomu bráni vo výjazde z vlastnej garáže a prekáža na miestnej komunikácii bol Jaroslav H. z Krížovej Vsi. Počas dokumentovania priestupku sa menovaný dostavil k vozidlu a pokúsil sa z miesta ujsť. Policajtom sa ho však podarilo zadržať a nakoľko sa muž nebol ochotný vec vybaviť na mieste, bol predvedený na oddelenie MsP za účelom podania vysvetlenia.

 

30. september

Bežné utorkové popoludnia zvyčajne nebývajú ničím výnimočné. To dnešné si však Bystrík S. z ulice SNP rozhodne užil, keď v spoločnosti priateľov navštívil miestnu reštauráciu a poriadne to tam roztočil. Na jedle a pití sa nešetrilo a v miestnosti panovala skvelá atmosféra. Všeobecnú pohodu skalil iba malý detail. Keď Bystrovi vystavili účet, skonštatoval že nemá peniaze a z miesta jednoducho odišiel. Zostala po ňom len zarúbaná veľká „sekera“, ktorá bola pre personál dôvodom na návštevu Mestskej polície. Tam sa vec zadokumentovala a bude prejednaná v zmysle zákona.

 

Spracoval: kolektív MsP

Najnovšie články