Z denníka MsP
Počet zobrazení 723

Z denníka mestskej polície – december 2014

7.december

Jazda pod vplyvom alkoholu, to je také slovenské…. V skorých ranných hodinách bol prijatý anonymný hovor, kde sa neznáma osoba sťažovala na opitého vodiča Fábie jazdiaceho v okolí miestnej diskotéky. Po príchode hliadky MsP na Tatranskú ulicu bola spozorovaná podozrivá Fábia jazdiaca po celej šírke vozovky. Následne sa podarilo vozidlo aj s vodičom zastaviť a na miesto privolať hliadku štátnej polície. Do príchodu kolegov z OOPZ sa nám podarilo zistiť, že pán Pavol Č. je z mesta Kežmarok, prechodne bývajúci na ulici 1.mája a že hoci vypil len 1 pivko a nejaké poldeci je celkom v pohode. Keďže „motajúci sa“ jazyk a vykonaná dychová skúška preukázala požitie alkoholu vysoko nad 1 promile, bol pán Pavol obvinený z trestného činu a najbližšie hodiny strávil v policajnej cele.

 

 

14. december

Pod slovami „voľný víkend“ si každý z nás predstavuje niečo iné. Slušne pracujúci ľudia si po celotýždňovej práci a dobrom obede doprajú trochu oddychu v teple domova. Vyberanie odpadkov z kontajnerov na sídliskách je zas typické pre príslušníkov marginalizovaných skupín. Inak tomu nebolo ani v dnešný deň, kedy boli Milan B. z Krížovej Vsi a bratia Tomáš a Marek P. z Rakús  prichytení hliadkou MsP, ako sa prehrabávali v smetiach. Boli naozaj prekvapení, veď cez víkendy mestskí policajti nerobia. Neplánovaná víkendová kontrola hliadky MsP po návrate z lesa cez všetky sídliská však priniesla svoje ovocie a na oddelenie MsP boli predvedení všetci traja aktéri. Za priestupok boli všetkým uložené blokové pokuty.

 

18. december

Nešťastie nechodí po horách, ale po …. Pani Jolana B. to spoznala na ulici Zimnej, keď sa jej podarilo rozbiť vedro s farbou pred vchodom do špeciálnej základnej školy. Takéto veci sa stávajú, ale kým slušný občan po sebe uprace, tak pani Jolana B. z ulice L. Svobodu sa snažila z miesta ujsť. Vďaka pozornému občanovi mesta sa jej to nepodarilo a privolaná hliadka menovanú zadržala pred budovou pošty. Typická reakcia občanov z „marginalizovaných“ skupín na podobné situácie je vždy  rovnaká a to: „veď sa nič nestalo, nikoho som nezabil(a)“. 2 kilá farby rozliate na novej dlažbe nemôžu nikoho trápiť. Hliadka MsP na vec mala však iný názor a vyzvala ju, aby farbu z chodníka odstránila. Jolana okamžite sľúbila, že dá veci do poriadku, ale od vtedy ju na inkriminovanom mieste nikto nevidel. Za znečistenie verejného priestranstva si tak vyslúžila pokutu.

 

20. december

Čas vianočných večierkov a posedení sa už naplno rozbehol. Po celoročnej práci je to zaslúžený relax, ale len do chvíle kým sa to nepreženie s alkoholom. Rozprávať by o tom vedeli Žaneta a Andrea H. zo Slnečnej ulice, ale len za predpokladu, že by si niečo pamätali. Uvedený deň v neskorých večerných hodinách sa slečny za nevysvetliteľných okolností objavili na Mierovej ulici, kde sa potácali a hlasno vrieskali. Pokročilá nočná hodina a nočný kľud ich evidentne netrápili v ich emotívnom prejave. Pokoj do ulíc sa vrátil až po ich predvedení na oddelenie MsP, kde Andrea po vykonaní dychovej skúšky prekonala s viac ako 2 promile aj niektorých štamgastov. Žaneta však musela vypiť viac, lebo nebola schopná ani len vykonať dychovú skúšku. Po niekoľko násobnom snažení sa však menovaná začala meniť „farbu“ a vzhľadom na možnú otravu alkoholom boli so sestrou vozidlom RZP odvezené na hospitalizáciu.

 

 

31. december

Dopoludňajšia silvestrovská kontrola v mestských lesoch začala dosť nezvyčajne. Hliadka MsP našla pri “práci” troch  robotníkov z miestnej osady, ktorí si usilovne pripravovali palivové drevo na novoročnú oslavu. Prečo by si mali drevo kupovať, keď v mestských lesoch  je ho dostatok. Silvestrovskú kontrolu vôbec nečakali a preto ich reakcia na policajtov bola zmiešaná. Za krádež dreva boli všetci na mieste pokutovaní.

 

Spracoval: kolektív príslušníkov MsP

Najnovšie články