Z denníka MsP
Počet zobrazení 711

Z denníka mestskej polície – október 2014

10. október

Na „služobnú“ návštevu dvoch cigánov upozornil hliadku MsP anonym, ktorý ich videl ako ukradli z areálu evanjelického kostola plechový sud. Napriek skorému zásahu sa policajtom na mieste podarilo zadržať len jednu osobu s plechovým sudom na Letnej ulici. Ďalším objasňovaním krádeže sa podarilo zistiť aj druhého podozrivého zlodeja. Hoci v tomto prípade nevznikla nejaká veľká škoda, obaja páchatelia budú riešení v trestnom konaní a to za opakovanú krádež.

 

12.október

S množstvom vypitého alkoholu sa viacerým osobám dokáže dvíhať nielen adrenalín, ale hlavne sebavedomie. Toto bol prípad aj mladistvého Adriána K. z Hviezdoslavovej ulice, ktorý na návšteve miestnej diskotéky obťažoval zabávajúcich sa hostí. Keďže sa však nevedel zmestiť do kože bol za prítomnosti „vyhadzovača“ vyprevadený na ulicu, aby mu vychladla hlava. Tu však vyčínanie mladého pokračovalo aj naďalej a niekoľkokrát ho vyzval na „férový“ súboj. Vzhľadom na neprimeranú váhovú kategóriu vyzývateľa zvolila obsluha diskotéky miernejšie riešenie a privolala na miesto hliadku MsP. Tá mladistvého Adriána predviedla na oddelenie MsP, kde bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,55 mg/L a policajti tak začali voči menovanému správne konanie za porušenie zákazu požívania  alkoholického nápoja.

 

19. október

Všetko má svoj začiatok a koniec. To je prípad aj diskoték v našom meste. Vypnutie hudby a postupné odchádzanie zabávajúcich sa domov je neodmysliteľnou realitou každej zábavy. Keďže dnešná noc asi nemala svoje „grády“, tak sa rozhodli poriadne to roztočiť dvaja výrastkovia priamo na ulici a to rozhadzovaním odpadkových košov. Vyčínaniu susedov Martina H. a Mareka H. zo Slnečnej ulice zabránili nielen policajti aj náš pomocník. Aj v tomto prípade u oboch chlapcov zahral hlavnú úlohu alkohol. S porozhadzovanými konvami sa tak museli opäť „popasovať“ mládenci a to za prítomnosti policajtov.

 

25. október

Krátko pred polnocou anonym oznámil, že pred vchodom do jednej reštaurácie na Petzvalovej ulici leží na zemi nejaký muž. Po príchode hliadky na miesto bolo zistené, že menovaný je „riadne“ pod parou a aj napriek márnej snahe sa ho policajtom nepodarilo prebrať. Muž pri sebe nemal žiadne doklady. Skupina chlapcov, ktorí ho našli policajtom uviedli, že muža nejaké osoby vyniesli z uvedenej reštaurácie na chodník. Potom sa vrátili späť do reštaurácie a dvere za sebou zamkli a zhasili svetlo. Vzhľadom na tieto skutočnosti bola táto osoba predvedená na oddelenie MsP. Počas „sladkého“ spánku na chodbe policajnej stanice, pravidelného monitorovania obsluhou KMS sa nakoniec v skorých ranných hodinách podarilo policajtom zistiť, že ide o Patrika M. zo Záhradnej ulice. Týmto prípadom sa však nočná „šichta“ len začala. Na ďalšieho klienta policajti narazili priamo v centre mesta, kde Františka V. z ulice Osloboditeľov našli spať na chodníku. Smutné na tom všetko je však len to, že pokiaľ ľudia dokážu platiť a piť za alkohol, tak sú vo všetkých podnikoch vítaný. Potom sa problém obsluhy dokáže vyriešiť jednoduchým „premiestnením“ zákazníka na ulicu. Tam sa predsa o neho už niekto postará…..

 

29. október

Krátko pred koncom dopoludňajšej zmeny bola hliadka MsP privolaná do priestoru za mliekomat pri obchodnom dome. Anonym policajtom oznámil, že celý deň tam postával muž aj komplicmi. Tam spoločne popíjali alkohol, ale teraz však už dlho leží na zemi a nehýbe sa. Po príchode na miesto bolo zistené, že v blízkosti ležiacej osoby sa naozaj nachádzali prázdne fľaše od alkoholu. Po štandardnej kontrole životných funkcií bolo na miesto privolané vozidlo RZP, ktorého obsluha taktiež skonštatovala exitus. V tomto prípade škoda, že ľudia chodili celý deň okolo uvedenej skupinky a policajtov privolali na miesto, až keď bolo neskoro….

 

30. október

K ďalšiemu vyčíňaniu Rastislava M. z Petzvalovej ulice bola privolaná hliadka MsP. Menovaný sa v centre mesta a pod vplyvom alkoholu pokúšal vybíjať svoju agresivitu na okoloidúcich ľuďoch, ktorí mu odmietali prispieť akoukoľvek sumou na alkohol. Prítomnosť policajtov Rasťovi naozaj neprekážala a v obťažovaní ľudí pokračoval aj napriek opakovaným upozorneniam. Keďže aj u nás platí zásada trikrát a dosť skončil Rasťo v putách na oddelení MsP. Tam bola jeho agresivita skrotená a ukončená priateľským rozhovorom.

Najnovšie články