Z denníka mestskej polície – september 2011

2. september

Panika na finančných trhoch sa nedotýka len finančníkov z  Wall street ale aj bežných „smrteľníkov“ z nášho mesta. Finančná strata, ktorú spôsobil Tomáš K. z Kúpeľnej ulice svojmu sponzorovi Františkovi B. z Hviezdoslavovej ulice nebola spôsobená investovaním do gréckych dlhopisov, ale zaplatením účtu za skonzumované alkoholické nápoje v miestom bare. K hádke oboch opitých mužov privolala hliadku MsP obsluha baru. Vzájomné vulgárne nadávky, osočovanie a vyhrážanie sa zabitím skončilo až príchodom policajtov. Vyvolaný konflikt sa po hodine podarilo objasniť a  „údajný“ finančný rozdiel, ktorý chýbal Františkovi našiel menovaný v druhom vrecku nohavíc.

 

7. september

V skorých ranných hodinách zavítal do nášho mesta „farmár“ Igor P. z Toporca. Gerbera je kvet krásny a pravidelné polievanie a hnojenie dokáže jeho krásu ešte znásobiť. Svojským spôsobom začal s „prihnojovaním“ aj tej našej Gerbery na Družstevnej ulici. Keďže však nešlo o žiaden kvet, ale o predajňu s rovnakým názvom a menovaný Igor bol pri svojom konaní priamo prichytený hliadkou MsP bol na mieste vyriešený blokovou pokutou.

 

V popoludňajších hodinách privolala hliadku MsP obsluha skládky TKO, ktorá už dlhšie dobu nedokáže odolávať nájazdom osadníkov z blízkej osady v Krížovej Vsi. Tí v pravidelných nájazdoch navštevujú smetisko a prehrabávajú sa v odpadkoch. Počas dnešného výjazdu sa policajtom podarilo počas takého „výpredajového ošiaľu“ zadržať a predviesť bratov Jána a Mareka H. Obaja muži aj napriek viacnásobným výzvam odmietli smetisko opustiť a tak za nerešpektovanie výzvy im policajti udelili na mieste blokové pokuty. Po tejto udalosti sa aspoň na krátku dobu nájazdy rómov stlmili.

 

16. september

Marcela G. z ulice Zimnej dnes ráno podala oznámenie na svojho švagra Rastislava G. Ten sa ako „krstný otec v sicílskom štýle“ predchádzajúci deň stretol so svojou neterou maloletou Klaudiou v centre mesta. Jeho správanie sa však nesúviselo s jeho nezištnou pomocou svojej krstnej dcére, ale s rodinnou „vendetou“. Sekera v hlavej ich babky a postupná fyzická likvidácia jednotlivých členov rodiny má byť liekom na jeho osobné problémy. Prípad je v štádiu objasňovania.

 

17. september

Tak ako každý rok aj dnes zabezpečovali hliadky MsP dohľad nad verejným poriadkom počas zemiakarského jarmoku. A ako je to už u nás „zvykom“ policajti sa aj počas tejto akcie nenudili. Krátko po 21.00 hodine pomáhali pred V – penziónom opitému Tomášovi M. z mesta Turany a prechodne bytom na Kúpeľnej ulici. Za pomoc hliadke MsP im menovaný poriadne vulgárne vynadal. Hoci sa o niekoľko dní konkrétnym policajtom ospravedlnil, mastná bloková pokuta ho neminula.

Socha partizána umiestnená v parku za budovou MsÚ má pripomínať ľuďom útrapy a boj za slobodu počas 2.svetovej vojny. Krátko pred polnocou však spozorovala hliadka MsP trojicu mladíkov stojacu pred sochou. Marek G. z mesta Kežmarok, Vladimír a Rastislav H. z obce Krížová Ves tam však neprišli, aby si zaspomínali na históriu, ale z čisto „biologických“ dôvodov. Ich močenie bolo kvalifikované ako priestupok a na mieste boli vyriešení pokutami.

 

19. september

„Multikulturalizmus v Európe zlyhal“ boli slová nemenovaného európskeho politika po útoku v Nórsku. Možno aj to by mohlo platiť na príchod p. Márie K. pôvodom z Popradu, ktorá sa aj so svojimi deťmi prisťahovala za svojím druhom do nášho mesta. Pravdepodobne má problémy „zapadnúť“ do miestneho spoločenstva a od doby, čo sa tu býva sme riešili niekoľko konfliktných situácii. Manželia Š. z Tatranskej ulice sa dnes ráno dostali do konfliktnej situácie s menovanou Máriou. Títo počas ranného odprevádzania detí do školy chceli vedieť, ktorí z jej synov „nadbieha“ ich dcére. Na túto otázku však nedostali žiadnu odpoveď. Na celú ulicu si však vypočuli kompletný zoznam činností, ktoré údajne ich dcéra robí a hádku pani Mária ukončila vulgárnymi nadávkami aj na adresu matky mladistvej dievčiny. Vec je v štádiu objasňovania.

 

21. september

S klesajúcou teplotou na teplomeri a pretrvávajúce existenčné problémy sa radikálne rozhodol vyriešiť Rastislav G. Vystúpiť zo začarovaného kruhu, v ktorom sa nachádza pomerne dlhú dobu chcel vyriešiť skokom pod idúce autá na Továrenskej ulice. K uvedenému mužovi boli privolaní nielen mestskí policajti ale aj kolegovia zo štátnej polície. Policajti počas spoločného služobného zákroku muža zaistili a privolali vozidlo RZP, ktoré menovaného odviezlo na lekárske ošetrenie do Levoče.

 

30. september

Počas nočnej pochôdzky bol hliadkou MsP pred potravinami Belan na Letnej ulici spozorovaný Anton A. Ten v prítomnosti Dávida H. zo Slnečnej ulice pripravil veľkolepú oslavu. Švédske stoly sa tam síce neobjavili, ale alkohol chýbať nemohol. A dôvod oslavy? Veľmi jednoduchý. Niekoľko týždňový pobyt na slobode, nezabudnuteľné „spomienky na rekreačný pobyt“ a neodolateľná túžba po niektorom z nápravných ústavov na Slovensku viedla Antona k zorganizovaniu niekoľkých „vlámaní“ na území mesta. A tak ešte poslednýkrát pred nástupom do výkonu trestu zatúžil vychutnať fľašu pálenky. Výhovorky menovaného však na policajtov nezaberali a na mieste musel uhradiť pokutu za porušenie platného VZN o zákaze konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách.

 

Spracoval: Ing. Ján Majerčák, náčelník MsP

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X