hocico...
Z denníka MsP
Počet zobrazení 305

Z denníka mestskej polície – november 2013

01. november

Za dobrotu, na žobrotu… Alebo po papuli? Toto si zrejme pomyslel taxikár, ktorý do nášho mesta priviezol trojicu počerných mladíkov až z obce Lučivná. Jeden z pasažierov, ktorý vystúpil z taxíka mu totiž namiesto vyplatenia požadovanej sumy peňazí za poskytnutú službu uštedril úder do tváre a z miesta spolu s kumpánmi ušiel. Taxikár však vec obratom nahlásil okoloidúcej hliadke MsP, ktorá na základe jeho popisu útočníka v krátkom čase vypátrala a zadržala. Jednalo sa o Štefana F. z Lučivnej, ktorý sa k skutku aj priznal a na mieste poškodenému taxikárovi zaplatil za odvoz. Nakoľko sa útočník uvedeným konaním dopustil priestupku, ďalšie peniaze nechal policajtom, ktorí mu uložili blokovú pokutu.

 

07. november

Ničenie priestorov a zariadenia Face Clubu už nie je ničím výnimočným. Tentoraz doplatila na vyčíňanie dvoch mládencov drevená zárubňa, ktorú sa im podarilo rozbiť a vylomiť z nej zámok pri vzájomnom strkaní sa na chodbe pred  vchodom na WC.  Mladistvý Michal zo Slnečnej ulice a maloletý Dominik z ulice Petzvalovej tak mestu spôsobili škodu, ktorú ich zákonný zástupcovia ako inak nemajú z čoho zaplatiť… Veď ono sa to dá nejako do poriadku. Poškodené zariadenie sa naozaj dá opraviť, ale natíska sa otázka, dokedy budú príslušníci marginalizovaných skupín ničiť všetko, čo od spoločnosti dostanú?!

 

Uvedený deň podvečer si na Družstevnú ulicu prišla oživiť spomienky z detstva „známa trojka“ v zložení súrodencov Róberta a Nikoly K. v sprievode vernej kamarátky Andrei H. zo Slnečnej ulice. Ich kroky viedli priamo na detské ihrisko, kde začali nostalgicky spomínať… Namiesto porcie Sunaru si však so sebou priniesli fľašu lacného ovocného vína, ktoré postupne popíjali až do príchodu hliadky MsP. Tá im obratom vysvetlila, že požívanie alkoholických nápojov na verejne prístupných miestach a na detských ihriskách zvlášť je v našom meste zakázané. Potom nasledoval obvyklý služobný postup, ktorý už uvedené osoby dobre poznajú a po spísaní zápisníc o podaní vysvetlenia bola vec postúpená na Okresný úrad v Kežmarku k ďalšej realizácii.

 

V poradí siedmy Novembrový deň bol pre príslušníkov MsP naozaj mimoriadne plodný. Krátko pred 21:00 hod. hliadka prijala oznámenie, že na Továrenskej ulici Rastislav G., bytom mesto Spišská Belá rozbil sklenenú výplň vchodových dverí, vedúcich do bytového domu, v ktorom bývajú rodičia menovaného. Nasledovalo predvedenie a vypočutie podozrivého na oddelení MsP, kde sa Rastislav k svojmu činu priznal a na svoju obhajobu uviedol, že sklo rozbil z dôvodu, aby sa dostal do bytu rodičov, nakoľko nik nereagoval na jeho zvonenie. Vec bola postúpená na doriešenie správnemu orgánu.

 

15. november

Začiatok každej vykurovacej sezóny sa nesie v znamení častých nájazdov nelegálnych drevorubačov na mestské lesy. A nie vždy sa jedná len o osadníkov a asociálov. Počas vozidlovej patroly so zameraním na kontrolu mestských lesov si hliadka MsP v lokalite Šarpanca neďaleko cyklochodníka všimla neznámeho muža, ktorý bez okolkov vyrezával motorovou pílou dreviny rastúce okolo Belianskeho potoka. Na otázku policajtov, či má na výrub stromov povolenie, muž odpovedal že povolenie samozrejme má, len ho nemá pri sebe.

Niekoľko telefonátov osobám kompetentným vydávať takéto povolenia však jeho tvrdenie vyvrátilo a vzhľadom na pomerne veľké množstvo „nachystaného“ dreva bola na miesto privolaná hliadka OO PZ, ktorá vec prebrala k ďalšej realizácii, nakoľko v tomto prípade vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu.

Najnovšie články