Z denníka mestskej polície – november 2011

1. november

Kvôli zvýšenej návštevnosti cintorínov počas sviatku Všetkých svätých hliadka MsP regulovala premávku v blízkosti cintorína na Družstevnej ulici. Touto cestou sa chceme poďakovať vodičom, vďaka ich disciplinovanosti sa nevyskytli žiadne kolapsy v doprave.

Napriek tomu, že išlo o pietny deň sa našla skupinka maloletých chlapcov, ktorí  sa chceli poriadne „zabaviť“. Tí vo večerných hodinách v nepravidelných intervaloch už od roku 2010 si za svoju „obeť“ vybrali rodinný dom p. O.G bývajúceho na ulici L. Svobodu. Hádzaním kamienkov, konárikov, rastlinných bobúľ a tiež aj toaletným papierom do okien domu „terorizovali“ rodinu bývajúcu v tomto dome. Do vtedy sa chodí s džbánom po vodu, až kým sa nerozbije. Až dnes sa však podarilo poškodenému pánovi chytiť jedného z aktérov „vylomením“. Ďalším objasňovaním bolo zistené, že hlavným aktérom bol Matej P. z Letnej ulice, ktorý za svojich pomocníkov „pasoval“ : Patrika M. zo Zimnej ulice, Adama M. a Radoslava M. z Továrenskej ulice, Daniela Č. z Tatranskej ulice, Mareka S. a Denisa Š. z Krátkej ulice.

 

4.november

„Facka a vyťahané vlasy“ boli výsledkom bitky medzi švagrinami. Ivana H. z Partizánskej ulice pred budovou stávkovej kancelárie na Petzvalovej ulici napadla okoloidúcu Ingríd H. zo Slnečnej ulice. Škoda, že v tomto prípade bolo všade okolo veľa svedkov, ale nenašiel sa nik, kto by pomohol napadnutej osobe. Skutok po zadokumentovaní bol odoslaný na správne konanie.

 

7.november

Už viac ako 5 rokov je v našom meste platné VZN o zákaze konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Tento zákaz je platný nie len pre obyvateľov nášho mesta, ale aj „cezpoľných“ návštevníkov. Počas popoludňajšej kontroly areálu cintorína bola spozorovaná skupinka troch mužov popíjajúcich fľašu vína pred vstupom do domu smútku. Pri kontrole totožnosti sa jedna z osôb pokúsila o útek. Ostalo však len pri pokuse a tak mal milý Roman H. už zakrátko možnosť ohodnotiť novo zrekonštruované priestory mestskej polície. Na výzvu hliadky sa krátko po ňom na oddelenie dostavili aj zvyšní dvaja členovia partie. Bratia Roman a Bohuš H. a švagor Peter Č. z Krížovej Vsi prišli do nášho mesta, aby vybavili pohreb pre svoju mamu. Všetci ako dôvod pitia alkoholu uviedli, že „len“ zapíjali smútok, ktorý im spôsobil odchod ich milovanej matky na druhý svet.

 

10.november

Plagátmi olepenú budovu školskej jedálne na Štefánikovej ulici propagujúcu „Liečiteľské schopnosti“ objavila hliadka MsP počas pravidelnej pochôdzky. V priebehu nasledujúcich dní bol na oddelenie MsP predvolaný pastor Ján. V tomto prípade mali policajti mali pochopenie s jeho myšlienkou pomoci iným a tak bol za uvedený priestupok vyriešený napomenutím.

 

13.november

Iba 17 ročnému Dávidovi M. z obce Reľov po príchode do nášho mesta sa asi nepáčilo naše služobné auto. Poriadne podgurážený za volantom Škody 120 nezvládol zákrutu v centre mesta a nechýbalo veľa, aby poslal do opravy náš „džíp“ stojaci v križovatke pri hasičskej zbrojnici. Keďže sa náš „kaskadér“ premával ulicami mesta ako zmyslov zbavený, bolo len otázkou času, kedy sa stretne s policajnými hliadkami. Krátko po nehode hliadka MsP okrem vodiča našla na zadných sedadlách aj „spiaceho“ spolujazdca, ktorému bola poskytnutá okamžite prvá pomoc a privolaná RZP.

 

18.november

Svoj jedálniček sa rozhodla trochou sladkostí „osladiť“ dôchodkyňa Margita H. zo Slnečnej ulice a tak v predajni Milk Agro ukradla 4 kusy čokoládových tyčiniek. Zvýšený prísun kalórií zdarma sa však nekonal a v konečnom dôsledku došlo iba k zvýšeniu „adrenalínu“ u páchateľky krádeže. Skutok po zadokumentovaní bol odoslaný na správne konanie.

 

20.november

Krátko po polnoci upútala pozornosť obsluhy KMS skupinka mládeže „pobehujúca“ pred vchodom do budovy miestnej diskotéky. Policajti ešte ani nestihli „poriadne“ nasadnúť do auta a už zvonil služobný telefón, kde anonym oznámil bitku pred diskotékou. Po príchode hliadky policajti skonštatovali, že ide o tradičnú „férovú“ bitku a to štyroch proti jednému. Škoda, že v tomto prípade ide našich tradičných „pouličných“ bojovníkov, ktorí si svoje silu dokážu „vyliať“ niekedy aj na nevinných obetiach. Celá bitka bola ešte pred príchodom policajnej hliadky ukončená kamarátom napadnutého, ktorý v zlosti jednému z útočníkov rozbil fľašu o hlavu. Vec je v štádiu objasňovania. Aj touto cestou upozorňujeme „ďalších“ nádejných nasledovníkov, že nebudeme tolerovať žiadne ďalšie bitky.

 

27.november

Posledné zvyšky orientácie stratil krátko po polnoci p. Rudolf G. z ulice Osloboditeľov, ktorý si to pod vplyvom alkoholu nezamieril do svojej postele, ale napriek chladnej noci si dokázal ustlať na chodníku pred Belianskou vinárňou. Eskort menovanému bol poskytnutý zdarma a za vzbudenie verejného pohoršenia bol vyriešený pokutou.

 

Spracoval: Ing. Ján Majerčák, náčelník MsP

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X