Z denníka mestskej polície – november 2010

8. november Chvíľa nepozornosti sa stala osudnou Márii T. z obce Krížová Ves, ktorá sa stala obeťou šikovných vreckových zlodejov. Najpravdepodobnejším miestom, kde došlo ku krádeži peňaženky bola zastávka SAD počas nastupovania do autobusu. Touto cestou vyzývame ľudí, aby boli viacej všímaví a dávali si väčší pozor na svoje osobné veci.

13. november Po priestoroch oddelenia MsP sa zacnelo Martinovi K. z mesta Poprad. Ten po odchode z miestnej diskotéky zastavil na ulici hliadku MsP a hlasitým pokrikovaním  slovami „Pomáhať a chrániť“ sa dožadoval odvozu do miesta trvalého pobytu. Policajtov začal presviedčať, že je ich povinnosťou zabrániť trestnému činu, lebo je pod vplyvom alkoholu a v takom stave nemôže šoférovať svoje auto. Hliadka menovaného upozornila, že na služobnom vozidle je nápis „mestská polícia“ a nie taxi. Toto ho však muselo natoľko nahnevať, že začal byť voči policajtom vulgárny a agresívny. Keďže slovné ataky neprestávali, tak bol Martin predvedený na oddelenie MsP, kde si až do skorých ranných hodín „počkal“ na svoj prvý autobus domov.

17. november V popoludňajších hodinách sa na miestnom cintoríne a potom neskôr pred budovou MsÚ konalo verejné kultúrne podujatie s názvom „Spomienka na 17. November 1989 “. Ako je však v našom meste pravidlom, aj tento krát sa našla „skupinka“, ktorá emocionálne spomínala na tento pamätný deň po svojom. Hlavnému aktérovi Karolovi N. však hliadka fľašu lacného vína zhabala a všetkým tak ostali len oči pre plač.

19. november Roztrhané tikety a neúspech zo stávkovania už nedokázali ináč „stráviť“ Miloš B. z ulice Štefánikovej a Leo P. z ulice Letnej. Pred vchodom do stávkovej kancelárie Tipos ich našla hliadka MsP vo večerných hodinách aj s otvorenou fľašou vodky. Keďže naša známa dvojica vedela, čo bude nasledovať, tak v priebehu nasledujúcich dní sami prišli na oddelenie MsP a uhradili blokové pokuty za porušenie platného VZN mesta.

Neprešla ani len hodina a hliadka zasahovala priamo pre budovou MsÚ. Platné VZN mesta zakazujúce konzumáciu alkoholických nápojov v meste Spišská Belá považoval Roman H. z Krížovej Vsi asi za náhodný zhluk písmen, pretože pod bledým okom kamery popíjal vodku. Hoci si bol vedomý, že porušuje zákon, tak svoje konanie policajtom ospravedlňoval príchodom svojho syna na tento svet.

22. november Svet sa zdal pod vplyvom alkoholu nádherným Marekovi P. z ulice Hviezdoslavovej a Jánovi M. z ulice 1.mája, ktorí vo večerných hodinách prejavovali svoju radosť opileckými výkrikmi a hlasným spevom počas presun z jedného baru do druhého. Obaja speváci sa však stretu s hliadkou MsP preľakli až tak, že jednému z nich vypadla na chodník fľaša piva. Obaja speváci hliadke vysvetlili, že oslavujú narodeniny jedného z nich. Zato, že bez zbytočného „komentovania“ upratali kúsky rozbitého skla boli vyriešení hliadkou na mieste napomenutím.

24. november Teroristický čin v uliciach mesta bol prekazený skorým zásahom hliadkou MsP. Aj takto by sa dalo nazvať správanie sa troch maloletých „šibalov“. Juraj M. z ulice Petzvalovej a súrodenci Adrián a Michaela K. z ulice 1.mája po zuby „ozbrojení“ petardami terorizovali ľudí v uliciach mesta ich odpaľovaním. Výbušný materiál nakoniec „dočasne“ skončil na oddelení MsP a menovaní si ho môžu vyzdvihnúť 31.12.2010 aj v sprievode rodičov, kedy je používanie zábavnej pyrotechniky v našom meste dovolené.

25. november Anonym upozornil hliadku MsP na neznámeho muža ležiaceho pred jedným rodinným domom v Strážkach. Po dostavení sa na uvedené miesto bolo zistené, že Anton Š. z ulice Štefánikovej „opäť“ nezvládol boj s alkoholom. Zarážajúce však v tomto prípade bolo, že náš Anton bol v tom čase v pracovnej dobe a len pred niekoľkými hodinami bol hliadkou  videný pri nakladaní odpadkov do zberného vozidla.

26. november  Na podarenú štvoricu „študentov“ v podaní Dominika H. z ulice Hviezdoslavovej, Lukáša M. z ulice Kúpeľnej, Miroslava H. z ulice Slnečnej a Mareka H. z ulice Petzvalovej natrafila hliadka MsP v záhrade ZŠ na Letnej ulici, ktorí sa rozhodli pre štúdium na večernej škole. Keďže však odborný pedagogický dozor meškal, tak si čas jeho príchodu pokúsili skrátiť konzumáciou vodky. O tom, že je to ich novým miestom svedčí aj množstvo prázdnych fliaš od alkoholu.

Netradičný zvuk „ďatľov“ v mestských lesoch spozorovala hliadka MsP v podvečerných hodinách počas kontroly mestských lesov v blízkosti osady v Rakúsoch.  Na usilovnú skupinku 5 drevorubačov upozornili hliadku pravidelné tupé zvuky sekery. Počas naháňačky v lesnom poraste sa podarilo jedného „drevorubača“ chytiť na úteku. Heslo „jeden za všetkých, všetci za jedného“  museli Mariánovi M. kumpáni poriadne prízvukovať, lebo po predvedení na oddelenie nezabudol vymenovať policajtom mená a adresy svojich pomocníkov. Vzhľadom nato, že ide o spáchanie trestného činu krádeže bude spis po spracovaní „odstúpený“ kolegom z Policajného zboru na ďalšie doriešenie.

27. november To, že žijeme v 21 storočí by malo byť zrejmé každému človeku na tejto planéte. Pomerne často sa však stretávame v uliciach mesta s „divochmi“. Krátko po polnoci bol hliadkou MsP spozorovaný neznámy mladík, ktorý si v sprievode svojich kamarátov „odskočil“ a na volanie divočiny odpovedal svojským spôsobom. Tento krát Štefanovi F. z ulice Kúpeľnej poslúžila fasáda budovy kvetinárstva v centre mesta. Za takýto návrat do doby „kamennej“ mu hliadka pripomenula dobu „féničanov“ a pokutovala ho na mieste blokovou pokutou.

28. november „Sneží sa nám chumelí zima je zimička…“ pomysleli si policajti vykonávajúci pravidelnú kontrolu mestských lesoch a podľa zvuku sekier si boli istí, že aj tento krát bude ich „lov“ úspešný. Na ceste do osady boli aj s kmeňmi stromov na pleciach zadržaní Jaroslav B., Igor, Rastislav a Dávid P. Na miesto boli privolaní kolegovia z OOPZ Spišská Belá, ktorým bol prípad odovzdaný a vec realizujú ako trestný čin krádeže.

 

 

 

Spracoval: Ing. Ján Majerčák, náčelník MsP

 

Mestská polícia ďakuje

 

Príslušníci MsP Spišská Belá touto cestou ďakujú všetkým všímavým občanom mesta, ktorým záleží na poriadku a spravodlivosti. Váš telefonát, aj keď niekedy anonymný nám v mnohých prípadoch pomohol odhaliť páchateľov poškodzujúcich nielen náš spoločný majetok, ale aj Váš osobný majetok, pitie na verejných priestranstvách, znečisťovanie miestnych komunikácií, pomoc pri odchyte túlavých psov alebo iné porušenia verejného poriadku. S Vašou pomocou sa nám podarilo napr. podarilo prichytiť sprejerov na Družstevnej ulici, vyberačov odpadkov z kontajnerov, alebo aj „drevorubačov“ v mestských lesov. Náš úspech je aj Vaším úspechom. ĎAKUJEME.

Aktuálne kontakty na MsP. mobil 0915 905638, tel.4591555, email msp@spisskabela.sk

 

 

 

 

 

 

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X