Z denníka mestskej polície – marec 2011

5. marec

Len pred niekoľkými týždňami sa v médiách objavila informácia od čelných predstaviteľov našej vlády, ktorí sa zmienili o rozdávaní potravín pre „vybraných“ obyvateľov Slovenska. Na túto ponuku okamžite zareagovala Slávka G. z ulice Slnečnej, ktorá sa v blízkej predajni na tej istej ulici dožadovala nákupu raňajok pre celú rodinu. Jej požiadavka mala netypické zloženie, ktoré malo pozostávať z niekoľkých fliaš piva, lacného vína a cigariet. Ako hovoria naši susedia češi, „bez penez do hospody nelez“ celý sobotňajší nákup sa skončil hádkou menovanej s predavačkou. No možno aj tento incident urýchli rozhodnutie našej vlády zaviesť e-pay platobné karty pre poberateľov dávok v hmotnej núdzi v čo najskoršom termíne.

11.marec

V piatok dopoludnia sa miestom školského vyučovania pre mladistvého Vladimíra N. z ulice Petzvalovej stal jeden vchod do bytovky na Mierovej ulici. Cez umiestnenú kameru na sídlisku sme si mohli pozorne pozrieť ako prebiehal vyučovací proces u menovaného. Po krátkom posedávaní si z tašky vytiahol fľašu s pivom a veselo si z neho popíjal v prítomnosti svojich kamarátov. Po príchode policajtov bol mladistvý Vladimír  predvedený na oddelenie MsP. Tam počas bezpečnostnej prehliadky bol u menovaného objavený zaujímavý kontraband : fľaša so 60 % alkoholom a čo je zaujímavejšie, bolo náradie na fajčenie marihuany a prázdny igelitový sáčok, v ktorom bolo veľmi malé množstvo tejto drogy. Po tomto zistení sme vyrozumeli kolegov zo štátnej polície, ktorí si menovaného zobrali na „krátky“ rozhovor na miestne oddelenie PZ.

13.marec

To, že mestskí policajti nie sú len prísny, ale majú aj zmysel pre humor svedčí aj táto udalosť. O trochu recesie do unudenej nočnej zmeny sa postarali hliadke MsP „neznáme osoby“, ktoré umiestnili záchodovú misu na chodník pred vchodové dvere do reštaurácie pod vežou. Odkiaľ misu mládenci zobrali ostane záhadou, ale takáto forma zábavy je lepšia ako poškodzovanie spoločného majetku.

16.marec

Komunikovať so svojím okolím formou dymových signálov v našom meste sa v popoludňajších hodinách postarala Magdaléna H. z Štefánikovej ulice, ktorá pri spaľovaní záhradného odpadu kompletne vydymila celé okolie. O takýto druh komunikácie však nemali záujem obyvatelia okolitých domov a tak privolali hliadku MsP. Za uvedený skutok bude menovaná pani vyriešená blokovou pokutou.

22.marec

Ako červená niť sa vinú susedské spory obyvateľov bytového domu na Slnečnej ulici. Tento krát oznámila Slávka G. na oddelení MsP hádky a nadávky podnapitej Ivety K., ktorá sa dožadovala vrátenia televízneho prijímača a elektrického variča. Po spracovaní oznámenia bol spis odstúpený na správne konanie a my s „napätím“ očakávame, čo nám prinesie ďalší mesiac.

24.marec

Človek mieni, pán Boh mení. Takýto bol aj osud pána Ľudovíta H. zo Štefánikovej ulice, ktorý opätovne po mesiaci padol do náručia hliadky MsP. Toto spoločné stretnutie však súviselo s prichytením menovaného v priestore staveniska pri obchodnom dome, kde kradol rôzne kusy dosák. V prípade Ľudovíta H. sa týmto jeho skutkom už čaša naplnila a jeho  „služobné“ návštevy rôznych stavenísk v meste sme museli už ukončiť!

 

25.marec

V skorých ranných hodinách sa v priestore mestského úradu odohral incident, ktorý sa veľkými písmenami zapíše do histórie všetkých dotknutých osôb. Obyvateľ mesta p. Dušan B. zo Zimnej ulice sa pravdepodobne pokúsil vyriešiť svoje životné problémy netradičným spôsobom a sekerou ohrozoval 2 pracovníčky MsÚ, pričom ňou poškodil výpočtovú techniku  u nich. Za tento skutok bol menovaný obvinený z trestných činov nebezpečného vyhrážania sa a poškodzovania cudzej veci.

V poobedňajších hodinách sa pokúsili zažiariť na boxerskom nebi Igor S., z ulice Hviezdoslavovej a Milan B. zo Štefánikovej ulice, ktorí sa pred predajňou Večierky na Hviezdoslavovej ulici vzájomne napádali. Keďže hliadka MsP bola v tom čase na kontrole mestských lesov, policajt zaradený v stálej službe musel vykonať služobný zákrok sám a bitku ukončiť.

Aby však bola denná zmena „úplná“ hliadka vykonávajúca kontrolu v mestských lesoch prichytila pri rúbaní stromu Igora P. z osady v Rakúsoch. Po krátkej naháňačke sa policajtom podarilo dolapiť hendikepovaného hluchonemého zlodeja. Hoci sa menovaný akokoľvek vyhováral na svoj hendikep, svojej zodpovednosti za krádež sa „nezbaví“.

28.marec

Na pravidelnej potulke ulicami mesta v popoludňajších hodinách natrafila hliadka MsP na skupinku 4 mládencov sediacich na železnom zábradlí na križovatke ulíc Novej a Hviezdoslavovej, pričom boli všetci videní pri konzumácii lacného vína. Po príchode hliadky k nim, jeden z mládencov začal pod vplyvom alkoholu s policajtmi „nevhodne“  komunikovať a keďže odmietol prezradiť svoju totožnosť bol predvedený na oddelenie MsP. Tam bolo zistené, že naším utajeným agentom je Marek M. z Kúpeľnej ulice, ktorý aj tu pokračoval vo svojej komunikácii a presviedčaním policajtov o svojej pravde. A tu je niekoľko viet zo spoločnej konverzácie. Pil ste? „Nie. Pijem len na Vianoce a Silvestra.“ Tak vám dáme fúkať. „No a čo, že som pil.“ Tak prečo ste pil na ulici? „ Pil som so svojím svokrom.“  Vyriešime to u nás blokovou pokutou? „ Ja nie som ako tí z Krížovej Vsi. Zájdem do bankomatu a vyberiem z účtu koľko len chcem. Peňazí mám dosť.“ Dobre, tak to bude 10 €. „Nóóó ….potom, ale budete musieť počkať do 22.apríla.“

 

Spracoval: Ing. Ján Majerčák, náčelník MsP

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X