Z denníka MsP
Počet zobrazení 440

Z denníka mestskej polície – jún 2014

5 jún

Podnikanie je naozaj tvrdý oriešok. Po zvládnutí legislatívnych záležitostí, nastúpia finančné a keď sa konečne rozbehnete, tak narazíte na partiu mladých výrastkov, ktorí potúžení alkoholom začnú ničiť plody vašej práce. Cukráreň nie je typom podniku, ktorý priťahuje výtržníkov svojimi službami, ale napríklad výzdobou, ktorú dokážu zničiť v priebehu niekoľkých minút. Za pomoci kamerových záznamov sa policajtom podarilo mladých výtržníkov odhaliť a potrestať. Ostáva nám však dúfať, že v tomto prípade išlo len o mladícku nerozvážnosť „vygradovanú“ alkoholom, ktorá sa viac nebude opakovať.

 

7. jún

Pokojný úvod tohtoročných osláv dní mesta bol iba „tichom pred búrkou“, ktorá vypukla po polnoci v podobe niekoľkých bitiek, ktoré sa policajtom postarali o „kultúrny“ program až do skorých ranných hodín. Je smutné, že sa stále nájdu jedinci, ktorý sa jednoducho  nevedia pokojne zabaviť a pod vplyvom alkoholu dávajú voľný priechod svojej agresivite.

 

10. jún

Muž ležiaci bez známok života na cyklochodníku bol dôvodom podvečernej kontroly vykonanej hliadkou MsP v uvedenej oblasti. Našťastie policajti nemuseli riešiť nič vážne, ale len pod obraz boží opitého Jozefa H. z Lendaku, ktorý nezvládol peší presun z nášho mesta do rodnej obce. A tak po krátkej „resuscitácii“ muž ožil a po prevoze na zastávku SAD šťastne odcestoval domov.

 

13. jún

V neskorý podvečer, krátko pred ukončením zmeny hliadka MsP prijala telefonický hovor, že v prístrešku SAD v smere na Starú Ľubovňu popíja skupina mládeže alkoholický nápoj presne nezistenej značky a jeden mladý muž z uvedenej skupiny sa správa nejak zvláštne a občas vybehne na vozovku pred idúce vozidlá, ktoré sa mu musia vyhýbať. Po dostavení sa hliadky na tvar miesta sa v prístrešku nachádzal už len Matej R. s priateľkou, ktorý pred prichádzajúcimi policajtmi schoval fľašu alkoholu. Nakoľko mladý muž na mieste nebol schopný normálne komunikovať, bol vypočutý v triezvom stave a prejednaný v zmysle zákona.

 

17. jún

Napriek tomu, že Mário H. z Krížovej Vsi už má u policajtov v Spišskej Belej „vrúbok“, nepolepšil sa. Tento krát zákon porušil tým spôsobom, že rovno pred zrakom hliadky MsP začal na prístrešok SAD lepiť plagát propagujúci Rómsku zábavu v susednom meste a to aj napriek oznamu o zákaze lepenia plagátov na verejnoprospešné zariadenia, ktorý bol na prístrešku viditeľne umiestnený. Mário sa tak nevyhol ďalšej pokute a táto finančná ujma ho možno bude motivovať k tomu, aby nabudúce najprv myslel a potom konal.

 

19. jún

Maloletý Juraj zo Slnečnej ulice zažil traumatický zážitok po tom, ako ho znenazdajky stiahol z bicykla a následne hodil o zem Stanislav K. z Tatranskej ulice… S poranenou hlavou a krvavým tričkom potom ušiel do centra mesta, kde sa ho ujal príslušník MsP a po ošetrení zranení začal zisťovať, čo sa vlastne stalo. Po vypočutí poškodeného, aj svedkov udalosti polícia dospela k záveru, že podozrivý Stanislav sa ako mnohokrát predtým jednoducho opil a potom si šiel do mesta dokázať, aký je chlap… Každopádne jeho vyčíňanie nezostane bez následkov.

 

24. jún

Koniec školského roka sa už míľovými krokmi blíži ku svojmu koncu. Toto musel byť jednoznačný dôvod na bujarú oslavu dvoch mladistvých študentov, ktorí s pitím alkoholu začali už v meste Podolínec. Svoju púť však nedobrovoľne skončili na oddelení MsP. Hliadka MsP našla mladistvého Michala N. z obce Podhorany a Branislava M. z obce Veľká Lesná  veselo popíjať alkoholické nápoje na schodoch pri jednej z bytoviek na Mierovej ulici. Určite obaja aktéri ani len netušili, že ich pri popíjaní sleduje kamera MsP a policajti sú na ceste k ním. To, že dnešná „žúrka“ bola naozaj poriadna svedčia vykonané dychové skúšky. U Michala to bolo 1,11 mg/L a u Branislava 0,98 mg/L alkoholu v dychu.

Spracoval: kolektív príslušníkov MsP

Najnovšie články