Z denníka mestskej polície – jún 2013

1. a 2. jún

Už tradične sa v týchto dňoch uskutočnili „Dni mesta“. Aj vďaka pričineniu príslušníkov MsP a posilneným hliadka prebehli dôstojne a bez vážnejších incidentov.

 

07. jún

„Čo Ťa nepáli, nehas“, vraví jedno príslovie, ktorým sa však neriadila p. Marcela H. z Kúpeľnej ulice. Tá si svoju zlosť, že prišla o prácu v rámci aktivačných prác úplne zbytočne vyliala spŕškou nadávok a osočovaním svojich teraz „už bývalých“ kolegýň. Spisový materiál bol po zdokumentovaní odoslaný správnemu orgánu na ďalšie riešenie.

O tom, že podnikanie neprináša vždy len zisk, sa presvedčil p. Pavol M. z obce Rakúsy. Za celodennú námahu pri ich zbere a ich následnom neúspešnom predaji mu udelila hliadka MsP blokovú pokutu za nedovolené podnikanie.

 

10. jún

Minútu pred koncom popoludňajšej služby sa opäť rozozvučal telefón na oddelení MsP. Jeden z obyvateľov domu na Hviezdoslavovej ulici sa sťažoval na hulákajúcu neznámu trojicu stojacu v bráne jeho rodinného domu. Po odchode z oddelenia MsP bolo viac ako jasné, prečo sa spomenutá trojica skrývala. Vonku bol poriadny lejak a to bol dôvod, prečo si chlapci cestu do Krížovej Vsi skracovali postávaním pred rôznymi domami. Po príchode na miesto bolo zistené, že dôvodom hlučného správania sa Patrika, Mária a Jána H. bolo požívanie alkoholického nápoja. Pokus policajtov vyriešiť tieto osoby na mieste pokutami bol  zbytočný, lebo chlapci pri sebe peniaze „už“ nemali, ale ako veľkorysú ponuku policajtom ponúkli nový dotykový telefón, aby si ho odniesli do záložne.

 

14. jún

Byť aspoň na chvíľu stredobodom pozornosti zatúžili pán Rudolf so svojou priateľkou Zuzanou. O tom, že ich večerná „show“ v bytovom dome na Slnečnej ulici mala aj isté grády svedčia aj príchody príslušníkov MsP, OOPZ a vozidla RZP. Ohňom sváru bolo to, že slečna Zuzana sa cítila ohrdnutá pánom Rudolfom a zo zlosti, že ju „už“ nechce mať v byte bolo poriadne vyvádzanie pred jeho vchodovými dverami. Vzhľadom nato, že menovaná nemá trvalý pobyt na uvedenej adrese a pán Rudolf si neželal, aby sa menovaná v jeho byte zdržiavala bola za prítomnosti policajtov z bytového domu vykázaná preč.

 

21. jún

Počas návštevy nášho mesta prišla dvojica Rumuniek o niekoľko euro. Nikto ich však neokradol. Bola to výška pokuty, ktorú im za nedovolený podomový predaj udelila hliadka MsP. Ostáva len dúfať, že vďaka práci našich mestských policajtov nedôjde k naštrbeniu našich slovensko – rumunských vzťahov.

 

28. jún

Posledný deň školského roka sa absolventi deviateho ročníka základnej školy rozhodli osláviť túto udalosť netradičným spôsobom. Za miesto oslavy si zvolili budovu mestského úradu, kde krikom a hulákaním znepríjemňovali prácu nielen zamestnancom, ale aj občanom mesta. Milé deti, ukončenie základnej školy je len malým krôčikom v ceste do dospelosti. Pravdepodobne  ste si pomýlili toto obdobie, lebo takéto oslavy sa robia po ukončení strednej školy, ale k Vám deťom sa ešte nehodia.

Koniec školského roka bol „veselý“ aj počas nočnej zmeny.

Vyvrcholením noci bola bitka medzi Dušanom N. z ulice 1.mája, ktorý zobral spravodlivosť do vlastných rúk. Celonočné vyhrážky a provokácie Michala M. z ulice kpt. Nálepku evidentne potúženého nielen alkoholom vyriešil pästným súbojom, ktorý bol však prerušený hliadkou MsP a predvedeným útočníka na oddelenie MsP. Počas vypočúvania Dušana na oddelení MsP, bolo obsluhou KMS zistené, že na miesto incidentu dorazila aj hliadka OOPZ a vozidlo RZP, ktoré ošetrilo na mieste Michala. Celý incident po dohode policajtov na mieste prevzala hliadka OOPZ Spišská Belá k ďalšej realizácii.

 

Spracoval: kolektív príslušníkov MsP

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X