Z denníka mestskej polície – jún 2011

2.Jún O tom, že naše mesto sa dynamicky rozvíja sa tento krát presvedčil p. Jozef V. z ulice Štefánikovej, ktorý po návrate so služobnej cesty zaparkoval svojho niekoľko kolesového tátoša rovno pred svojím rodinným domom. Nevšímavosť vodičov v meste a jazdenie „podľa“ pamäte ho stálo niekoľko desiatok eur. Pre priestupcu to určite bude dostatočná lekcia na to, aby si uvedomil, že dopravné značky platia všade rovnako, či sú už umiestnené na diaľnici, alebo na bočnej ceste.

5. jún Pri príležitosti MDD zabezpečovali príslušníci MsP reguláciu dopravy a neskôr verejný poriadok v areáli kaštieľa v Strážkach. Nik by si ani len nepomyslel, že v takýto krásny slnečný deň nakoniec príslušníci MsP budú regulovať dopravu v meste po výdatnom daždi, ktorý dočasne paralyzoval dopravu na hlavnej ceste v smere na Starú Ľubovňu.

8. jún V dopoludňajších hodinách oznámil hliadke MsP obyvateľ ulice L. Novomeského páchateľa tmavšej pleti, ako vylamuje reťaz na recyklačnom kontajneri so železným odpadom. Na základe presného popisu sa hliadke podarilo zadržať a identifikovať Juraja H. z obce Krížová Ves, ktorý sa svoj lup pokúšal speňažiť v miestnych zberných surovinách. Prípad je ešte v štádiu riešenia.

 

Ďalšia nemilá udalosť sa stala p. Františkovi B., z Hviezdoslavovej ulice, ktorý sa už neviem koľký krát stál obeťou zlodejov. Tento krát mu z jeho dvora „zmizla“ plynová rúra a 5 ks železného oplotenia. Skorým zásahom policajtov a šikovnej obsluhe kamerového systému sa v priebehu niekoľkých hodín podarilo identifikovať podozrivého dlhoprstého Stanislava G. zo Slnečnej ulice, ktorý sa však dlho zo svojej koristi netešil.

10. jún Záťah ako z akčného filmu zažili traja žiaci zo základnej školy zo Štefánikovej ulice. Počas športového dňa boli v dopoludňajších hodinách prichytení hliadkou MsP  maloletá Natália H., maloletý Dávid P., obaja z obce Bušovce a mladistvá Táňa M. z obce Podhorany pri fajčení cigariet v blízkosti budovy miestnej diskotéky na Tatranskej ulici. Vzhľadom na to, že ide o „cezpoľných“ študentov ani len nemohli mať tušenie, že celý priebeh ich dychových cvičení je zaznamenávaný bezpečnostnou kamerou. Hoci sa všetci statočne vyhovárali a pokúšali sa policajtov presvedčiť, že ide o omyl, dali sme im možnosť presvedčiť o tomto „omyle“ aj ich rodičov. Kto vie, ako to doma dopadlo?

Pani Mariana H. z Kúpeľnej ulice sa pokúsila o „veľkú vlakovú lúpež“. Menovaná bola vedúcim výroby prichytená pri krádeží kusov dreva zo stojacich vagónov v areáli firmy Drepal. To, že to nebola jej prvá akcia potvrdila aj samotná priestupkyňa, ktorá sa priznala k viacnásobným „návštevám“ uvedeného areálu.

11. jún „S poctivosťou ďalej zájdeš“ možno si pomyslela predavačka v jednom stánku s občerstvením, ktorá počas akcie Dni mesta nesmelo priniesla službukonajúcim policajtom nájdenú peňaženku s poriadne tučnou hotovosťou. Prípad to bol určite zaujímavý aj preto, lebo vypátrať majiteľa len podľa výpis z účtu bola vec ťažká, ale určite nie nemožná. Poďakovanie majiteľa peňaženky by si v tomto prípade zaslúžila poctivá nálezkyňa a nie policajti.

12. jún Aj v tento deň pokračovali policajti v zabezpečovaní verejného poriadku počas posledného dňa na akcii Dni mesta. A že sa určite nenudili svedčia aj tieto incidenty.

V nedeľu nadránom chuť na alkohol prinútila Dominika H. a Nikolu K. zo Slnečnej ulice, aby pred odchodom domov „ukradli“ sediacim návštevníkom zo stola nedopité poháre s pivom.

Ešte v ten istý deň podvečer požiadala predavačka občerstvenia hliadku MsP o pomoc. Obťažoval ju riadne podgurážený muž, ktorý na výzvu policajtov nereagoval, začal byť agresívny k hliadke a preto bol za pomoci donucovacích prostriedkov spacifikovaný a predvedený na oddelenie MsP. Tu bolo zistené, že sa jedná o Jozefa V. ml. z Družstevnej ulice. Za uvedený priestupok bude riešený pokutou.

O niekoľko hodín neskôr druhá hliadka prijala oznámenie o ležiacom mužovi, ktorý nielenže mal poriadne pod čapicou, ale ešte si aj sladko spinkal v blízkosti železničného priecestia. Odvoz Jána B. z ulice generála L. Svobodu policajným autom, ho stálo omnoho viac ako taxík.

V snahe za každú cenu zarobiť pár eur opakovane predávala Miroslava H. z ulice 1. mája v stánku s občerstvením alkoholické nápoje mladistvým konzumentom. To, že Vladimír N. z Petzvalovej ulice a Martin R. z Mierovej sú nám známe ,,firmy“, potvrdili aj vykonané dychové skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu. Vec je v štádiu riešenia.

16. jún Na základe všímavosti obyvateľky Jany D. zo Zimnej ulice sa v skorých ranných hodinách trom príslušníkom MsP podarilo rýchlym zákrokom zachrániť život p. Jánovi I. bývajúcemu v mestskom byte oproti budove MsÚ. Ten sa pokúsil vyskočiť z okna na poschodí, pričom mu v jeho konaní v poslednej chvíli zabránili mestskí policajti. Všetci, ktorí v uvedený deň zasahovali pri záchrane ľudského života si zaslúžia aj moje poďakovanie.

17. jún Nečakane veselo sa skončila oslava narodenín našich lesníkov. V popoludňajších hodinách sa oslávenec Pavol H. z Továrenskej ulice a jeho kamarát Radoslav M z Letnej ulice počas presunov z baru do baru vrátili do svojich školských čias a zaspomínali si na hodiny „hudobnej a telesnej výchovy“. Tieto ich spomienky na školské časy však pohoršovali okoloidúcich ľudí a tak v priebehu niekoľkých minút hliadka MsP prijala viacero sťažností na menované osoby. To, že humor obom nechýbal zažili aj policajti počas prevozu, keď im „hudobník“ Rado ako odmenu na odvoz ponúkol pieseň na želanie. A tak v priebehu niekoľkých sekúnd vylúdil zo svojej harmoniky melódiu piesne „Dedinka v údolí…“

22. jún V obave pred chladom noci sa Igor S. pred odchodom z krčmy domov potúžil riadnym množstvom alkoholu. Domov však nedorazil. Únava ho premohla na polceste a tak si ľahol na chodník pred predajňou potravín na Hviezdoslavovej ulici, aby si trochu pospal. Miestne chodníky však nie sú nocľahárňou a tak za budenie verejného pohoršenia mu hliadka udelila blokovú pokutu.

30. jún Určite ako soľ potreboval peniaze Miroslav P. z Hviezdoslavovej ulice a tak v popoludňajších hodinách odcudzil dve lešenárske trubky zo staveniska pri MsÚ. To, že ho celý čas sníma kamera ani len netušil. Skorým zásahom policajnej hliadky sa tak podarilo ušetriť firme Arprog z Popradu „nejaké“ to euro.

 

Spracoval: Ing. Ján Majerčák, náčelník MsP

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X