hocico...
Z denníka MsP
Počet zobrazení 335

Z denníka mestskej polície – júl 2014

1. júl

Zadržaním šiestich „separujúcich cigánov“ na skládke komunálneho odpadu príslušníci mestskej polície nadviazali na voľné pokračovanie seriálu „Nekonečný príbeh“. Samozrejme, že sa opäť jednalo o obyvateľov okolitých osád, ktorí „triedili odpad“ na našej skládke za účelom odcudzenia a speňaženia „lukratívnych“ kúskov. Vôbec ich pritom netrápilo, že zničenie oplotenia objektu a následný vstup na skládku je nelegálny a dopúšťajú sa tak protiprávnej činnosti, nehovoriac o možnosti získania a šírenia nákazy „nachytanej“ z hnijúceho odpadu. Všetky zadržané osoby boli za svoje skutky vyriešení v zmysle zákona.

 

6. júl

Víkendové nočné zmeny  bývajú pre príslušníkov MsP málokedy pokojné. Výnimkou nebola ani táto nedeľná služba, počas ktorej v skorých ranných hodinách hliadka riešila rušenie nočného kľudu na Tatranskej ulici. Po upozornení hlučnej skupiny mládeže, aby sa správali tichšie jedno z prítomných dievčat začalo hliadke vulgárne nadávať. A nakoľko ju „neschladili“ ani opakované výzvy policajtov, aby sa správala slušne, bola predvedená na oddelenie MsP za účelom podania vysvetlenia.

 

10. júl

Akty X na Slnečnej ulici. Áno, aj v našom meste sa občas udeje záhada, ktorú je ťažko vysvetliť. Takmer na pravé poludnie bola hliadka MsP privolaná do jedného z dvorov na vyššie spomenutej ulici k prešetreniu zvláštnej udalosti. Pani Ingrid B. totiž tesne pred poludním zistila, že jej niekto poškriabal lak na jej vozidle, ktoré bolo ešte včera nepoškodené. Zvláštne bolo to, že k autu nemal od jeho zaparkovania nikto cudzí prístup. Policajti tak na mieste vyhotovili fotodokumentáciu a keď už všetci prítomní začali veriť, že veci medzi „nebom a zemou“ sa stávajú, vyšli na dvor Iveta, Renáta a Margita H., ktoré  bývajú na uvedenom dvore a bez toho, aby sa ich niekto na niečo pýtal uviedli, že oni predmetné vozidlo nepoškriabali. Odkiaľ vedeli, čo policajti na dvore riešia nik netuší a tak sa záhada sa ešte viac zamotala… Alebo nie?

 

Niečo po devätnástej hodine sa na oddelenie MsP začal násilím dobíjať Emil S. z Družstevnej ulice. Keď mu policajti otvorili dvere, aby zistili čo sa deje, menovaný začal jednému z nich vulgárne nadávať a vykrikoval, že je „paragán“ a žiaden policajt si s ním neporadí. Keď ani po opakovanej výzve policajtov s uvedeným konaním neprestal, bol spacifikovaný a skončil s putami na rukách. Tento zvrat udalostí dotyčného pána dostatočne schladil a po vytriezvení bola vec doriešená uložením blokovej pokuty.

 

11. júl

Ľudovít H. zo Štefánikovej ulice zvaný „Smädný Rudi“ je už neodmysliteľnou súčasťou parku pri evanjelickom kostole. Bohužiaľ, kolorit mesta dopĺňa v tom negatívnom zmysle slova. Drobné krádeže, nepretržité popíjanie piva a následné močenie na všetky fasády v jeho teritóriu už „lezie na nervy“ nielen policajtom, ale aj všetkým okolo bývajúcim osobám. Vec tak skončila na oddelení MsP a po vykonaní všetkých procesných úkonov bola odstúpená na správne konanie.

Najnovšie články