Z denníka mestskej polície – júl 2013

1. júl

Prvý prázdninový podvečer bol pre hliadku MsP pomerne rušný. Počas pešej pochôdzky bola na Letnej ulici v areáli ZŠ Štefánikovej /bývalá materská škola/ spozorovaná dvojica našich „trvaliek“ v zložení Vladimír F. zo Slnečnej a Milan B. zo Štefánikovej ulice. Svojou prítomnosťou v uvedenom priestore síce muži nerobili nič zlé, ale ich nerozlučný spoločník, lacné ovocné víno im opäť skomplikoval život a obaja boli riešení za požívanie alkoholického nápoja na verejne prístupnom mieste.

 

Necelé dve hodiny po prejednaní prvých priestupkov pri škole, prijali mestskí policajti oznámenie od neznámeho občana, ktorý sa sťažoval na hlučnú skupinu podnapitých mladíkov na Kúpeľnej ulici. Krátko po prijatí oznámenia hliadka dorazila na tvar miesta, kde ich už z diaľky upútal hluk pripomínajúci zvadu hladných paviánov. Po bližšom preskúmaní zdroja hluku bolo zistené, že ho spôsobujú Ľubomír P. s Lukášom M. z Krížovej Vsi a Vladimír P. zo Slnečnej ulice. Dôvodom ich hlučného správania bol ako inak alkohol. A nevypili ho málo. Po vykonaní dychovej skúšky im boli namerané hodnoty od 1,5 do 2 promile a nakoľko ani jeden z nich nedovŕšil vek 18 rokov, budú riešení za spáchanie správnych deliktov v správnom konaní.

 

3. júl

Uvedený deň v popoludňajších hodinách bol obsluhou kamerového systému spozorovaný neznámy muž, ktorý kráčal po Slnečnej ulici a niesol na pleciach plechovú odpadovú nádobu.  Vec bola obratom hlásená hliadke MsP, ktorá podozrivého zadržala na Letnej ulici. Preverením totožnosti muža bolo zistené, že sa jedná o Milana B. z Krížovej Vsi ktorý uviedol, že smetnú nádobu nesie zo skládky TKO v Spišskej Belej. Zákaz vyberania odpadkov zo skládky, ani nelegálny vstup do jej areálu ho netrápili. Veď je „marginalizovaný“ a zákon by pre neho mal platiť trochu inak… Pokuta, ktorá mu za uvedený skutok bola uložená správnym orgánom, ho možno presvedčí o opaku… Alebo nie? Možno pomôže len likvidácia pokútnych výkupcov kovov, u ktorých končí všetok ukradnutý materiál.

 

15. júl

O kvalite „vlastnoručnej“ práce sa pokúšal presvedčiť občanov nášho mesta pán Dávid P. až z ďalekej obce Stráne pod Tatrami.  Neúnavným vyzváňaním po všetkých zvončekoch na  bytoch na Družstevnej ulici sa pokúšal presvedčiť jej obyvateľov na kúpu lesných plodov. Možno by sa mu to aj podarilo, keby sa nestretol s hliadkou MsP práve prechádzajúcou okolo ziskuchtivého „podnikateľa“. Jeho počínanie bolo vyriešená na mieste pokutou.

 

19. júl

Dvom „turistom“ z Rumunskej republiky bolo v dopoludňajších hodinách hliadkou MsP klepnuté po prstoch pri nedovolenom podomovom predaji kobercov, ktorého sa obaja dopúšťali na parkovisku pri obchodnom dome. Snaha privyrobiť si v rozpore zo zákonom ich nakoniec stála niekoľko euro, ktoré putovali do mestskej pokladne ako udelená pokuta.

 

22.júl

Do úspešného boja s nelegálnym podnikaním sa pustili okrem finančnej správy aj policajti z MsP. Okrem predaja húb na Šarpanci riešili aj predajcov lesných plodov v uliciach mesta. Medzi oboma skupinami predajcov, však nie je žiaden rozdiel. Všetci okrem plienenia lesov počas zimných mesiacov úspešne pokračujú v „love“ aj v lete. Ak by získané dary prírody používali pre vlastnú potrebu, tak by neboli v našom „hľadáčiku“. Všetci predajcovia však svojím „vtieravým“ spôsobom predaja skôr terorizujú ľudí v ich bytoch, alebo na ceste….

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X