hocico...
Z denníka MsP
Počet zobrazení 340

Z denníka mestskej polície – január 2014

1. január

Mierne nočné teploty, ťukajúce posledné minúty starého roku a pripravovaná dávka primátorského  punču pritiahla do ulíc meste množstvo jeho obyvateľov. No a čo by to bolo za zábavu, keby sa jej nezúčastnili aj mestskí policajti. Oni jediní tam však neboli kvôli zábave, ale aby dohliadali na verejný poriadok. Ten počas nočnej dostal zabrať. Tesne pred polnocou zasahovala hliadka pred budovou „G-čka“, kde sa partia bratov zo Štefánikovej nevedela zmestiť do kože a hádzaním petárd do okolo stojacích ľudí sa zabávala. Po úspešnom odpálení ohňostroja, doznení všetkých svetelných a zvukových efektov pokračovali policajti v riešení staršieho brata zo Štefánikovej ulice, ktorý evidentne nebol len pod vplyvom alkoholických nápojov. Počas večera tvrdil policajtom, že je lietadlom, ktoré práve prelietava cez mesto. Nikomu v meste, by však jeho let neprekážal, keby aj videl okolo čoho lieta ….

 

S pokročilou nočnou hodinou sa však začalo postupne vyľudňovať aj mesto a zábava z ulice sa presunula do bytov. Všetko by sa v ten večer mohlo skončiť pokojne, keby …. opäť aj túto noc neúradoval alkohol za volantom. Tentoraz poriadne „napitý“ Lukáš z Tatranskej ulice šialenou jazdou skoro nabúral do vozidla RZP a počas balansu narazil do protiidúceho auta…. Obe autá skončili na šrotovisku a Lukášov „vodičák“ v rukách dopravných policajtov.

 

4. január

Priveľa hormónov sa v túto noc búrilo v krvi našej známej partii mladých výrastkov…. Krátko pred polnocou sa Zimnou ulicou ozýval riadny krik. Po príchode hliadky MsP pred predajňu potravín riadne „vytočený“ p. Marcel práve odchádzal od „našej známej pouličnej partie“. Tá si v zmysle hesla „V jednote je sila“ počas posledných týždňov pravidelne niekoho vytypovala a poriadne mu naložili. Možno zhoda náhod ich priviedla k tomu, že aj im sa vie niekto postaviť na odpor….. V tomto prípade však nebolo žiadneho žalobcu, preto nebol potrebný ani sudca..

 

12. január

Chlapa robia chlapom jeho skutky……. a tak sa miestna trojica v zložení Tomáš S., Marek H. a František R. rozhodla na miestnej diskotéke vysvetliť pravidlá slušného správania sa „cezpoľnému“ Františkovi P. zo Slovenskej Vsi. Takéto prejavy slušného správania sa nie sú ničím ojedinelým, keby však išlo naozaj o „férovú“ výzvu….. Hoci sme počas nočnej zmeny prijali niekoľko telefonátov a konflikt sme tiež zaznamenali aj kamerovým systémom, určitú dobu trvalo, kým bola hliadka na mieste. O čo väčšie však bolo prekvapenie policajtov, keď na zemi našli ležať zakrvavených vyzývateľov bitky. Šetrením policajtov na mieste bola zistená totožnosť bitkárov a aj totožnosť nášho poškodeného. Keďže v tomto prípade sa genetika nezaprela, chceme odkázať ďalších vyzývateľom …. nepokúšajte osud… Ide o syna nemenej „slávneho“ bitkára z 90 rokov.

 

13. január

Nový rok okrem bežnej práce priniesol policajtom aj iné kultúrne vyžitie. V priebehu necelých 2 týždňov policajti odchytili, alebo im priamo priniesli na oddelenie ľudia 10 „túlavých psov“. Po rôznych peripetiách a namáhavom šetrení sa podarilo psov vrátiť ich majiteľom. Ich reakcie na odchytených psov boli rôzne. Prvý odchyt psa je u nás zvyčajne riešený bez uloženia sankcie. Každé ďalšie opakované odchytenie je už riešené v blokovom konaní, uložením pokuty. Naše poďakovanie však patrí aj p. Danielovi K. z Hviezdoslavovej ulice, ktorý si po niekoľko dňovom hľadaní svojho miláčika našiel u nás. Tento majiteľ psa sa sám od seba rozhodol, že nám prispeje nákupom granúl za niekoľko dňové kŕmenie jeho miláčika. Škoda, že ostatných  „psičkárov“, takéto iniciatíva ani len nenapadne.

 

20. január

Krátko pred 22.00 hodinou bola privolaná hliadka MsP k nájdenému telu ležiacemu v bráne rodinného domu na ulici Hviezdoslavovej č. 8. Po príchode na miesto bolo zistené, že ide o Jozefa H. z Novomeského ulice, ktorý taktiež nezvládol boj s alkoholom. Keďže menovaný nebol schopný samostatne vykonať presun „po vlastných“ bol za asistencie hliadky odvezený domov. Vzhľadom nato, že sa menovaný priviedol do takéhoto stavu sám bol mu takýto výjazd „zrátaný“ blokovou pokutou.

 

21. január

V čase o 12.15 hodine zaregistrovala obsluha KMS osobu vykonávajúcu malú osobnú potrebu pred budovou „Ryby“ v centre mesta. Prítomnosť okoloidúcich osôb Bystríkovi S. evidentne neprekážala, aby dokončil čo v danú chvíľu začal. Celý incident však ani v tomto prípade neostane bez odozvy v priebehu najbližších dní bude doriešený.

 

28. január

To, že v našom meste je predajňa Tesco určite všetci postrehli. Ako aj v iných prevádzkach, ani tú našu neobišla historicky prvá krádež tovaru. Síce to nebola „super krádež“ storočia, ale aj 4 kusy tužkových bateriek majú nejakú hodnotu. O toto prvenstvo sa zaslúžil Peter G. z Vyšných Ružbách, ktorý za svoj skutok si vyslúžil blokovú pokutu.

 

Spracoval: kolektív príslušníkov MsP

Najnovšie články