Z denníka mestskej polície – január 2012

 

4. január

Počas poobedňajšej pochôdzky si všimla hliadka MsP pred budovou MsÚ „našu starú známu“ Slávku G. zo Slnečnej ulice, ako zmyslov zbavená vrieskala na celú ulicu a útočila na neznámeho muža. Niekoľkokrát bola hliadkou vyzvaná, aby okamžite skončila, ale uštipačný úsmev na jej tvári veštil, kde chce stráviť najbližšie minúty dňa. Po predvedení na oddelenie MsP bola u menovanej vykonaná dychová skúška, kde zo zisteným výsledkom viac ako 2,4 promile jej môžu závidieť aj niektorí chlapi…..

 

Po výmene hliadok bol od neznámych detí prijatý oznam o ležiacom mužovi na chodníku pred rodinným domom na ulici 1.mája 49. Po príchode na miesto bolo zistené, že ide o Rastislava Š. bývajúceho toho času na Partizánskej ulici. Hoci sa Rasťo nedokázal čo len postaviť zo zeme, v jeho blízkosti sa nachádzalo niekoľko fliaš lacného vína. Ako sám uviedol, víno získal za celodennú prácu. Touto cestou sa chcem „úprimne“ poďakovať všetkým, ktorí zneužívajú Rasťovu sociálnu situáciu a za odvedenú prácu ho na miesto teplého jedla odmenia alkoholom.

 

Krátko po ukončení jedného zákroku vyrážala hliadka MsP k ďalšiemu oznamu. Tento krát anonym oznámil bitku v areáli cintorína. Po príchode na miesto boli spozorovaní 3 mládenci prechádzajúci okolo Domu smútku. Hoci všetci spočiatku statočne zapierali nakoniec sa priznali a tak pomohli hliadke rozmotať „zamotaný“ príbeh. Všetko sa to začalo pred niekoľkými dňami ako facebooková bitka o „babu“. Vyzývateľ maloletý Matej P. z Letnej ulice sa asi zaľúbil do staršej dievčiny a tak vyzval na súboj jej priateľa mladistvého Dušana V. z Lendaku. Keďže deň „D“ sa blížil a maloletý Matej nechcel ostať v hanbe, tak si privolal na pomoc ďalších 11 kamarátov, aby spravodlivý súboj vyhral. Nevieme, či areál cintorína si menovaný vybral zámerne a či chladnokrvne plánoval, že konkurenta aj trvalo odstráni. Až do neskorých večerných hodín hliadka pracovala na prípade a nakoniec sa hlavných aktérov podarilo vypočuť aj za prítomnosti rodičov. Ktovie ako by to dopadlo, keby si Matej išiel vyrovnávať účty do Lendaku.

13. január

Slabo ohodnotený štátom pri poberaní sociálnych dávok sa asi cítili Miroslav. H, Juraj H., Jozef H., Ervín H. všetci zo Slnečnej ulice, ktorí za pomoci maloletého Dávida K. taktiež zo Slnečnej ulice vošli na pozemok p. Andreja F. z ulice L. Novomeského. Spoločne v priebehu niekoľkých hodín „ukradli“ 2 ks železných stĺpov o hmotnosti 160 kg/ks. Za poriadnu fušku dostali všetci patrične zaplatené v blízkych zberných surovinách. Zo zisku sa však všetci dlho netešili. Po prijatí oznámenia o krádeži však veci nabrali rýchly spád a o pár minút už boli páchatelia skutku identifikovaní a postupne predvedení na oddelenie MsP, kde sa k činu priznali. Železo bolo vrátené majiteľovi, získané peniaze z lupu putovali majiteľovi zberných surovín a ako odmenu za takýto hrdinský kúsok budú všetci spravodlivo odmenení pokutami v správnom konaní.

16. január

S nedostatkom verejných záchodov v našom meste sa rozhodol po svojom vysporiadať Maroš M. zo Slnečnej ulice. Krátko popoludní sa podarilo hliadke MsP za predajňou Gerbera prichytiť  menovaného „x-tý krát“ močiť priamo na chodník. Výhovorky typu veď sa nič nestalo, neboli úspešné a aj tento krát menovaný obohatil mestskú kasu o blokovú pokutu.

18. január

Keď musíš, tak musíš! Možno to boli posledné myšlienky mladistvého Dominika K. z ulice 1.mája, ktorý po vojdení do predajne Ekobufetu na ulici SNP predstieral kúpu fľaše vodky. Po zistení aktuálnej ceny sa rozhodol získať 100 % zľavu z nákupu a v nepozorovanej chvíli ušiel z predajne aj s fľašou pálenky do tmavých ulíc mesta. Skorým prijatím oznámenia o krádeži sa policajtom v priebehu niekoľkých minút podarilo zlodeja hliadke dolapiť na ulici 1.mája. Za uvedenú krádež bol menovaný vyriešený blokovou pokutou.

21. január

Krátko po polnoci sa obsahom svojho žalúdka pokúsil skrášliť fasádu jedného domu v centre mesta Igor S.  Hviezdoslavovej ulice. Nakoľko sa okoloidúcej hliadke jeho dielo nepáčilo a už vôbec nevoňalo bol za uvedené umelecké dielo poctený blokovou pokutou.

Pár minút po jeho prepustení sa našej pozornosti začal dožadovať Mário B. z Mierovej ulice, ktorý v sprievode svojej nežnejšej polovičky chcel ukázať ako sa má správať „džentlmen“ na ulici k dáme. Naša nič netušiaca kolegyňa sa stala terčom spŕšky nadávok vychádzajúcich z jeho úst. Keď mu táto poskytla lekciu dobrého správania, za odmenu sa ju pokúsil fyzicky napadnúť. Svedkom tohto incidentu bola okoloidúca hliadka PMJ, ktorú mladík taktiež poslal do „teplých krajín“ hneď ako vystúpila z auta. To však už boli jeho posledné vulgarizmy, ktoré zakričal na ulici, pred tým ako skončil v putách na OOPZ. Týmto sa však celý príbeh neskončil a od tejto chvíle v rušení nočného kľudu pokračovala jeho priateľka, ktorá sa silou svojich hlasiviek dožadovala okamžitého prepustenia svojho priateľa. Svojím hrdinským činom si Mário vyslúžil maximálnu možnú pokutu a jeho priateľka taktiež neobišla naprázdno.

27. január

Podvodom storočia by sa dal nazvať zamotaný príbeh podarenej trojice v hlavných úlohách scenárista Lukáš P. zo Slnečnej ulice, hlavný hrdina Filip S. z Mierovej ulice a réžia Tomáš S. z Letnej ulice. Myšlienka príbehu bola veľmi jednoduchá a to získanie peňazí na zábavu. Chlapci si podvodom požičali železný vozík od otca jedného z nich a ten následne predali ďalšej osobe. Čas hojnosti, ktorý priniesli získané peniaze bol však krátky. Cigarety, večera v reštaurácii a automobilový výlet ich zakrátko vyčerpali. Všetky pôžitky však boli zakrátko zatienené zákrokom MsP, ktorá sa už v tomto čase zaoberala vyšetrovaním krádeže vozíka a následného podvodu. Po objasnení všetkých okolností bola vec postúpená na správne konanie.

29. január

Operný duet v skorých ranných hodinách pred domom nášho primátora na ulici Tatranskej v podaní Jána N. zo Slnečnej ulice a Patrika Č. z Petzvalovej ulice ohodnotila porota MsP so slovami „nepostupuješ“ a mladíkov vykázala z priestoru. Ohrdnutí speváci sa nedokázali s hodnotením poroty vyrovnať a v zákulisí za kontajnermi sa pokúsili o reparát. Za druhý pokus už boli porotou ohodnotení blokovými pokutami.

Spracoval: Ing. Ján Majerčák, náčelník MsP

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X