Z denníka MsP
Počet zobrazení 519

  Z denníka mestskej polície – február 2014

6. február

Súčasťou koloritu mesta sa stal mliekomat a krava „Bešuľa“. Čo sa však muselo práve odohrávať v hlave Erika V. zo Štefánikovej ulice, keď zvečera prechádzal so svojou milou okolo mliekomatu… Milovanú nechal napospas svojmu osudu a zameral sa na nápis, zavesený na krku kravy. Hrdinským skokom, ktorý mu mohol závidieť aj Jánošík skočil na strechu mliekomatu k Bešuli a zmocnil sa tak cennej trofeje. Aké však bolo prekvapenie hliadky, keď tabuľku neskôr našla zavesenú na strome ul. 1.mája, zhodou okolností pred bytovkou, kde býva jeho milovaná Beáta. V adrenalínovom zhone asi Erik v zabudol, že „stavanie májov“ je odvodené od slova máj. Takýto skutočný výkon si určite zaslúži ocenenie a preto mu hliadka MsP udelila primeranú pokutu.

 

10. február

Chov psíka občas vo zvýšenej miere načrie do rodinného rozpočtu. Niekedy však celkom zbytočne. To bol aj prípad Erika V. zo Štefánikovej ulice, ktorého psík sa pohyboval voľne po ulici. Keby pán Erik na psíka poriadne dohliadol a zavrel za sebou uličnú bránu, mohol ušetriť peniažky, ktoré odovzdal hliadke MsP ako pokutu za porušenie zákona o psoch a minúť ich na niečo iné.

 

16. február

Tradične v ročných intervaloch sa odpustovej slávnosti v našom meste zúčastňuje aj hliadka MsP. Nie je to však len z dôvodu narúšania verejného poriadku počas okupovania predajných stánkov. Nakoľko sa štát snaží zbavovať „zodpovednosti“ a prenáša stále nové kompetencie na samosprávu. Jednou z nich je kontrola, vydanie povolenia podnikateľom vykonávajúcim ambulantný predaj a ohlásenie predávajúceho finančnej správe (daňovému úradu). V neposlednom rade však policajná hliadka odradí vreckových zlodejov, ktorí podobné akcie radi navštevujú.

 

23. február

O voľné pokračovanie akčného filmu „Kráčajúca skala“ sa postaral krátko po polnoci Maroš z Družstevnej ulice. Primárne konflikt menovaný začal rozbíjaním sklených pohárov a popolníka na miestnej diskotéke. Potom bol náš hrdina „premiestnený v čase a priestore“ a šarvátka pokračovala už na ulici. Čo sa však odohrávalo v hlave mládenca asi ostane navždy záhadou. Či pri jeho vyčíňaní úradoval len alkohol s najväčšou pravdepodobnosťou môžeme vylúčiť….. Škoda, že na takéto prípady nemáme aj tester na prítomnosť omamných látok. Prípad je v riešení  kolegov z OOPZ.

 

25. február

V pravidelných intervaloch terorizuje našu skládku TKO „recyklačný“ gang z obce Krížová Ves. Títo však asi zo strachu pred nákazlivými chorobami takýto ukoristený tovar si nenechávajú, ale predávajú ho ďalej. Ich cieľom sú najmä farebné kovy a šatstvo. To prvé slúži ako zdroj príjmov a to druhé ako inšpirácia na „módne prehliadky“. Takéto neohlásené návštevy však už musia raz a navždy skončiť. Preto v najbližších mesiacoch plánujeme na skládke odpadov vykonať niekoľko „praktických taktických“ cvičení za účelom zabezpečenia verejného poriadku.

 

Spracoval: kolektív príslušníkov MsP

Najnovšie články