Z denníka mestskej polície – február 2011

2. február

Pán Roman F. z Fiľakova sa rozhodol trošku si privyrobiť podomovým predajom paplónov v uliciach nášho mesta. Plán mu však nevyšiel, nakoľko peniažky namiesto do „kešene“ putovali z „kešene“ von a to na pokutu, ktorú si za tento priestupok vyslúžil od hliadky, ktorá ho pri ňom pristihla. Návšteva nášho mesta a krátka prehliadka Štefánikovej ulice, kde mu hliadka klepla po prstoch, ho týmto pádom vyšla na niekoľko desiatok eur.

5. február

Remeslu dlhoprstých sa rozhodol priučiť iba 19 ročný Štefan B. z obce Lendak, ktorý si so svojím koníkom odskočil z domu do mestských lesov v časti nazvanej Gedzery. Typická výhovorka lendačana o „prebehnutí koňa“ a za ním 2 kmeňov dreva, „aby ho zapriahol po zime“  mala za následok privolanie kolegov z OOPZ, ktorá tento prípad rieši ako krádež dreva podľa trestného zákona.

6. február

Ani „24 hodín“ nestihlo ubehnúť a hliadka mestskej polície v lesoch na Šarpanci pristihla dvojicu rómov z obce Rakúsy, ako sa „trápia“ so stojacím stromom jelše. Po hrdinskom výkone rúbania s náradím, ktoré by im mohli závidieť aj v expozícii múzea doby kamennej skončili obaja „drevorubači“ v rukách policajtov. Za tento hrdinský čin boli hliadkou pozvaní na krátku pracovnú návštevu oddelenie MsP, kde tento svoj čin museli popísať od samého začiatku až do momentu ich dolapenia.

7.február

V dopoludňajších hodinách natrafila hliadka MsP na „odvážneho a nebojácneho“ Rudolfa H. zo Štefánikovej ulici ako za predajňou Gerbera vykonával malú osobnú potrebu. „Keď príroda volá, tak volá “ boli slová menovaného. Množstvo ľudí pohybujúcich sa v blízkosti zastávky SAD a bezplatné WC v blízkom okolí ho v danej chvíli asi veľmi nezaujímalo. Ale niet sa čomu čudovať. Tento postarší pán si takto svoje teritórium v meste označuje už niekoľko rokov.

8.február

Vstupom do EU sme sa začali čoraz častejšie stretávať s rôznymi pojmami. Jedným z nich je aj operačný program životné prostredie, ktorý si svojským spôsobom vysvetlil Koloman H. z Hviezdoslavovej ulice. V rámci zlepšovania životného prostredia na ulici Letnej začal za pomoci kladiva s recykláciou starého vysávača. Za niekoľko medených káblov v ruke a nesčítateľné množstvo rôznych plastov nachádzajúcich sa v jeho blízkosti mu policajti udelili blokovú pokutu za znečistenie verejného priestranstva.

18. február

Husársky kúsok sa podaril jednému z našich pomocníkov, keď bol „správny čas na správnom mieste“. V centre mesta pohotovo zareagoval a po kriku jednej dievčiny zadržal fantóma pohybujúceho sa po našom meste. Ten viac ako 2 týždne v pravidelných intervaloch pociťoval „túžbu“ pochváliť sa  nič netušiacim sa ženám „svojou mužskou výbavou.“ Po zadržaní menovaného bolo zistené, že fantómom ulíc je miestny muž J.K. z ulice kpt. Nálepku, ktorý bol predvedený na oddelenie OOPZ Spišská Belá k ďalšiemu riešeniu veci.

22.február

Zberači kovov pohybujúci sa ulicami mesta sa naozaj neštítia ničoho. Pre pár centov za trochu železa, ktoré dokážu speňažiť v zberných surovinách neváhajú spôsobiť škodu za niekoľko desiatok euro. Tento krát im za obeť padol včelí úľ aj so včelami, ktorý páchatelia hodili na zem a železný stojan predali.

 

25.február

Piatkovú večernú party sa podarilo prekaziť hliadke MsP, keď na ulici Slnečnej spozorovali mladistvého Pavla B. z Mierovej ulice ako s fľašou pálenky v jednej a fľašou nealko v ruke druhej odchádzal z predajne večierky. Za porušenie zákazu predaja alkoholického nápoja osobe mladšej ako 18 rokov bola predavačka vyriešená blokovou pokutou a Pavol „chtiac-nechtiac“ musel fľašu Gazdovej slivovice vrátiť do predajne späť. Tento prípad nech je ponaučením pre všetkých predavačov v meste, aby si dôkladne skontrolovali vek kupujúceho.

 

Spracoval: Ing. Ján Majerčák, náčelník MsP

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X