Z denníka mestskej polície – február 2010

2. február

Nekonečný príbeh „ alkohol, tma, verejné priestranstvá a …“ pokračoval aj tento mesiac. S prichádzajúcou tmou pohlcujúcu naše ulice sa objavil aj Dávid P. z ulice Slnečnej so svojím kamarátom. Počas kontroly areálu cintorína hliadka natrafila na našu „známu“ dvojicu. Policajtom sa podarilo vyfotiť Dávida priamo pri konzumácii Vodky a tak výhovorky boli zbytočné.

4. február

Jozefovi H. z Krížovej Vsi, by ani len vo sne nenapadlo, že tento deň sa mu stane „osudným“. Silné mrazy ho donútili odísť z osady zabezpečiť drevo nakúrenie. Miesto odkiaľ sa ho „rozhodol“ získať sa nachádzalo v blízkosti skládky TKO. Počas nelegálneho výrubu však ostal veľmi zaskočený, lebo v tom istom čase sa to na skládke TKO „hemžilo“ policajtmi. V uvedený deň vykonávali príslušníci MsP v súčinnosti s psovodmi Policajného zboru kontrolnú akciu na skládke TKO. Okrem zlodeja – „drevorubača“ sa policajtom podarilo dolapiť aj niekoľkých občanov z Krížovej Vsi pravidelne prehrabujúcich sa v odpadkoch.

9. február

Trúfalosť zlodejov už v našom meste nemá hraníc. V tento deň oznámil Jozef O. z ulice Tatranskej krádež  horského bicykla zo záhrady jeho rodinného domu. Vec je ešte v štádiu riešenia. Touto cestou chceme požiadať o pomoc všetkých občanov nášho mesta. Ak máte informácie dôležité k objasneniu tejto krádeže, nebojte sa a pomôžte nám. Možno niekto v budúcnosti pomôže práve Vám.

10. február

Niektorí rodičia sa naozaj neštítia ničoho. To bol prípad aj Bystríka a Jána M. a taktiež Jána P z Rakús, ktorých rodičia poslali do lese priniesť domov drevo na kúrenie. Traja maloletí páchatelia boli naozaj „usilovní“. Hliadka MsP ich prichytila priamo pri rozrúbavaní stromu na menšie časti. Ten bol dlhý skoro 15 metrov a spoločne ho rozrúbali na 7 menších častí.

12. február

Počas pravidelnej dopoludňajšej obhliadky mesta na ulici kpt. Nálepku si policajti všimli podozrivú osobu, ktorá bola na mieste prichytená pri krádeží listových zásielok a novín. Zaistené veci boli vrátené majiteľom a podozrivá osoba bola predvedená na oddelenie MsP. Tam bolo zistené, že sa jedná o Margitu H. z ulice Slnečnej. Keďže menovaná osoba je psychicky chorá bolo vo veci krádeže zastavené konanie.

13. február

Zabezpečiť si povolenie na samovýrobu palivového dreva v mestských lesoch je maličkosť. Problém však nastane vtedy, keď si na takéto povolenie idete nachytať drevo zo skladu. Michal H. z Lendaku chodil pravidelne chystať drevo do mestských lesov, bez akýchkoľvek problémov. Ako sa však vraví: „Dôveruj, ale preveruj!“ Počas kontroly mestských lesov službu konajúci lesníci ho „načapali“ priamo pri krádeži niekoľkých „kúskov“ dreva zo skladu. Páchateľ na svoju šikovnosť doplatil a skončil v rukách policajtov, ktorí tak začali objasňovať ďalšiu krádež  dreva v mestských lesoch.

14. február a 15. február

Mestské lesy, zima a blízkosť rómskej osady Rakúsy majú vplyv na stále sa rozmáhajúce krádeže dreva. Počas týchto dvoch dní sa hliadkam MsP podarilo pri krádežiach zadržať 7 zlodejov dreva, ktorí aj napriek množstvu ležiacej haluziny a odpadového dreva v mestských lesoch rúbu stojace kmene stromov.

18. február

„Home sweet home“ si pomyslela jedna obyvateľka bytového domu na ulici Petzvalovej, keď otvárala vchodové dvere do bytovky po návrate z práce domov. Po vojdení do spoločnej chodby však ostala nemilo prekvapená. Na sánkach pod schodmi našla ležať neznámeho muža a zo strachu všetko oznámila telefonicky na MsP. Po príchode policajtov na uvedenú adresu sa z  neznámeho „vykľul“ zase „náš“ známy Jaroslav M. z ulice Mierovej, ktorý pod vplyvom alkoholu „zaparkoval“ v nesprávnom vchode. Policajti menovaného odviezli domov, pričom sa ich počas prevozu pokúšal „obmäkčiť“ a ako svoju adresu trvalého pobytu uvádzal adresy miestnych pohostinstiev.

19. február

Krik a hluk šíriaci sa z bytu na ulici Továrenskej oznámila hliadke MsP nespokojná obyvateľka bytového domu, To, že niektorí ľudia sa po celotýždňovej práci tešia na víkend, aby si oddýchli bolo v tomto prípade pre Rastislava G. „TABU“ . Tobôž, že už bolo dávno po 22.00 hodine. Po predvedení na oddelenie MsP bolo u menovaného orientačnou dychovou skúškou zistené 0,96 mG/L alkoholu v dychu.

20. február

Príchod Jozefa H. a Jána H. z Krížovej Vsi do nášho mesta znamená, že v priebehu dňa sa „určite“ stretnú s policajnou hliadkou. V tento deň to bolo podobné. Anonym upozornil policajnú hliadku ako si podarené dvojica veselo popíjala priamo pred mestským úradom. Za konzumáciu alkoholu na verejných priestranstvách boli obom „kvietkom“ uložené blokové pokuty.

27. februára

Počas večera sa v našich uliciach rozbehla ďalšia plánovaná celonočná kontrolná akcia príslušníkov mestskej polície a Obvodného oddelenia PZ v Spišskej Belej. Policajti sa ešte ani poriadne nestihli rozmiestniť v uliciach mesta a už o niekoľko minút preverovali pohyb neznámeho muža v jednom miestnom bare so zbraňou. Podozrivý muž bol nakoniec hliadkami polície spozorovaný v blízkosti obchodného domu. Na mieste bolo zistené, že sa jednalo o Petra K. z Krompách. Počas kontroly bolo zistené, že menovaný mal pri sebe nefunkčnú plynovú pištoľ. Na držanie takého typu zbrane sa nevyžaduje zbrojný preukaz a keďže muž nikoho neohrozoval so zbraňou, tak bol policajtmi prepustený.

 

Spracoval: Ing. Ján Majerčák, náčelník MsP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X