Z denníka mestskej polície – december 2011

2. december

V popoludňajších hodinách prijali príslušníci MsP oznámenie o priestupku od Ľubomíry H. pracovníčky MOS. Táto sa sťažovala na starší manželský pár, ktorí okrem nej vulgárne vynadal aj jej štyrom kolegyniam počas zametania chodníka na Továrenskej ulici. Ako sa však vraví, pravda je vždy niekde uprostred. Tá sa v prvej chvíli cítila „len“ poškodenou, ale počas objasňovania priestupku bolo zistené, že aj ona nič neostala dlžná obom manželom a vulgárnymi nadávkami ich počastovala tiež. Celý prípad tak bol odoslaný na prejednanie na priestupkové oddelenie.

 

5. december

Po niekoľkých dňoch abstinencie sa Jaroslav B., Dávid P. zo Slnečnej ulici, Emil H. z Hviezdoslavovej ulice a Patrik O., z Letnej ulice rozhodli skúsiť šťastie opäť. Tento krát pri potravinách Belan na Letnej ulici. Šťastena im opäť nepriala a aj keď ich požívanie alkoholického nápoja na verejne prístupnom mieste bolo zaznamenané kamerovým systémom, dokázali policajtom priamo klamať do očí, že sú nevinní. Po predvedení všetkých prítomných na oddelenie MsP sa „konečne zlomili“ a za porušenie platného VZN mesta boli všetci pokutovaní.

13. december

Možno sa niektorí obyvatelia bytoviek na Družstevnej ulici nestačili čudovať, čo sa to v noci robilo na ich parkovisku. Patrik D. z Letnej ulice v čase okolo 01.40 hodiny prišiel v podnapitom stave a zabúchal na okno dievčiny bývajúcej toho času v jednom z bytov na sídlisku. Dievčine uviedol, že ho z domu vyhodila manželka, že má s ňou nejaké problémy  a predstieral záujem o kúpu bytu, v ktorom práve bývala. Keďže náš „realitný maklér“ bol poriadne „netrpezlivý“ a dotieravý celý proces nákupu nehnuteľnosti sa skončil naháňačkou menovanej po sídlisku.

 

Popoludní zase dennú službu spestrili hliadke MsP dvaja podgurážení občania nášho mesta. Krátko popoludní sme prijali na oddelení MsP telefonický hovor od našej kolegyne z MsÚ, ktorá nám oznámila, že pred kanceláriou primátora mesta je dvojica mužov, ktorí tam robia krik. Po príchode hliadky na miesto bolo zistené, že Rastislav G. z Továrenskej ulice a Mário M. zo Zimnej ulice sa dožadovali stretnutia s primátorom mesta. Akákoľvek snaha sekretárky vysvetliť obom aktérom, že pán primátor je pracovne mimo mesta nechceli „počuť“. Po výzve, aby sa upokojili a opustili budovu MsÚ začal byť jeden z nich vulgárny a tak policajti Rasťa predviedli na oddelenie MsP. Menovaný policajtom „patrične“ vysvetľoval, že je potrebuje vyriešiť bytovú otázku a že je zdravý chlap, ktorému majú mu dať milión, aby si mohol kúpiť byt.

 

14. december

Krv tiekla prúdom v neskorých večerných hodinách. Dôvodom boli „pohladenia“, ktorými častoval Vladimír F. ml, zo Slnečnej ulice svoju družku Ivetu K. a jej kamarátku Janu D. priamo v centre mesta. Celý incident bol zaznamenaný kamerou a včasným zásahom hliadky MsP bol ukončený. Po predvedení všetkých na oddelenie MsP sa poškodená Iveta rozhodla na svojho tyrana podať trestné oznámenie. Preto boli všetci predvedení na obvodné oddelenie OOPZ k ďalšiemu konaniu.

 

21. a 22. december

Dva rôzne dni, dvaja rôzny aktéri a dve rôzne miesta. Pýtate sa čo majú spoločné? Maroš M. zo Slnečnej ulice a Tomáš K. z Kúpeľnej ulice sa svoju nekontrolovateľnú chuť na močenie rozhodli ukončiť na chodníku pred budovou MsÚ a Face Clubom. Ani prítomnosť kamier im v ich čine nezabránila. Pravdepodobne ich konanie malo len provokatívny charakter.

 

26. december

Počas kontroly ulice 1. Mája v skorých ranných hodinách, spozorovala hliadka neznámu osobu, ktorá po zbadaní policajného auta vzala nohy na plecia. Naháňačka to však nebola dlhá a po niekoľkých metroch bola osoba zastavená. Po niekoľkých otázkach bolo zistené, že sa nejedná o muža, ale o mladistvého chlapca z blízkej bytovky. Po predvedení na oddelenie MsP bolo zistené, že len 16 ročný chlapec mal v sebe viac ako 1,3 promile alkoholu. Vzápätí na to hliadky MsP vyrážali k bitke pri miestnej diskotéke. Ešte pred ich príchodom však bola bitka ukončená hliadkou OOPZ Spišská Belá. Hlavní aktéri si však nedali povedať a v bitke pokračovali, ale na inom mieste a to pred športovým areálom na Tatranskej ulici a ďalej na hlavnom ťahu na Bušovce. Schladiť horúce hlavy sa podarilo až do tretice trom policajným hliadkam.

 

Do kože sa vo večerných hodinách nedokázali zmestiť Emil K. zo Zimnej ulice a bratia Stanislav a Lukáš K. z Tatranskej ulice, ktorí svoju nočnú „žúrku“ začali popíjaním alkoholu na lavičke pred Slovenskou sporiteľňou priamo pod kamerou MsP. Po krátkej „prechádzke“ ulicami mesta boli hliadkou MsP dolapení pred gréckokatolíckym kostolom.

Krátko pred polnocou druhá hliadka MsP „objavila“ Patrika K. zo Zimnej ulice, ktorý pravdepodobne ako akt pomsty vykonal močenie na budovu MsP. Všetky zistené priestupky boli vyriešené v blokovom konaní.

Spracoval: Ing. Ján Majerčák, náčelník MsP

 

„Bezpečné mesto“

Dňa 19. decembra sa v kostole svätého Antona pustovníka po večernej svätej omši, konala ďalšia zo série prednášok z tematického bloku Bezpečné mesto. Preventista MsP, Katolícka jednota a rímsko-katolícky farský úrad celú prednášku zastrešovali. Prednáška bola určená predovšetkým pre najstarších občanov mesta. Občania sa dozvedeli, ako sa chrániť pred vynaliezavými podvodníkmi, ako chrániť svoj majetok, aké sú rozdiely medzi jednotlivými policajnými zložkami, ale predovšetkým ako sa cítiť bezpečne na cestách vo večerných hodinách, pretože práve táto skupina obyvateľov je najrizikovejšia. Oblečení v čiernom, za zníženej viditeľnosti sa prevažne večer pohybujú po cestách. Ani ten najlepší vodič ich nemá šancu spozorovať a tak ich život doslova visí na vlásku. Množstvo takýchto prípadov sa skončilo vyhasnutými životmi chodcov. Cieľom bolo vyzdvihnúť dôležitosť reflexných prvkov. Nestačí mať reflexný pásik doma v zásuvke alebo ho nosiť v kabelke. Na konci prednášky všetkým prítomným účastníkom boli rozdané reflexné pásiky.

 

Spracoval: Jozef Šleboda, preventista MsP

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X