Z denníka mestskej polície – december 2010

1. december Počas pravidelnej kontroly v okolí zastávok SAD  krátko popoludní bola hliadke MsP nahlásená krádeže tovaru v predajni Milk Agro. Predavačky na mieste zadržali školáka z miestnej ŠZŠ, ktorý sa pokúsil ukradnúť balíček žuvačiek priamo od pokladne. Pravdepodobne sa u zlodeja ozvalo svedomie a „strach“ mu dodal odvahu na útek z predajne. Po získaní popisu páchateľa krádeže sa policajtom podozrivého zlodeja podarilo zadržať pred budovou penziónu na Hviezdoslavovej ulici. Menovaný sa policajtom na mieste priznal a po predvedení  na oddelenie MsP bolo zistené, že sa jedná o maloletého Jána H. z Krížovej Vsi.

Vzhľadom na vek páchateľa bolo konanie vo veci krádeže zastavené.

 

7. december O funkčnosti a kvalite svojich petárd sa ešte pred príchodom Silvestra chcela presvedčiť skupinka detí pohybujúca sa po sídlisku na ulici Družstevnej a tak ich na skúšku aj zopár kúskov „odpálili“. To, že dobre nakúpili im potvrdil príchod hliadky MsP, ktorá ich detonácie začula počas pochôdzky v okolí sídliska. Aktér celej zábavy maloletý Adrián H. z ulice Družstevnej bol vzhľadom na svoj vek za takýto prehrešok vyriešený hliadkou napomenutím.

 

12. december Pomerne rušný deň zažila hliadka MsP v mestských lesov počas kontrolného dňa. V priebehu troch hodín zažili nápor „nabalených“ osadníkov vracajúcich sa z mestských lesov do osady. Z viac ako 50 skontrolovaných osadníkov sa hliadke nepozdával „náklad“ 9 osôb. Drevo, ktoré niesli domov bolo pekne zviazané do kôp. V tomto prípade bolo viac ako jasné, že to nie je haluzina, na ktorú mali povolenie. Na miesto bola privolaná  hliadka OOPZ Ždiar, ktorá drevorubačov s poštiepanými hrubými kmeňmi stromov začala riešiť za trestný čin krádeže.

 

13. december Vo večerných hodinách pri prejazde cez ulicu Štefánikovu našli policajti pri budove školskej jedálne horiaci 1100 L kontajner. Ten sa stal miestom úmyselného zapálenia neznámou osobou. Policajti ho na mieste zahasili snehom, ktorý bol v okolí kontajnera.

 

14. december  Krátko pred 22.30 hodinou bol hliadkou MsP v centre mesta na chodníku pred budovou lekárne hliadkou nájdený ležiaci neznámy muž. Na miesto však súčasne dorazilo aj vozidlo RZP a za prítomnosti záchranárov mu bola poskytnutá prvá pomoc. Miestna znalosť policajtov pomohla záchranárom muža identifikovať ako Jozefa M. z ulice 1.mája, ktorý sa najpravdepodobnejšie pošmykol a spadol. Poďakovanie v tomto prípade patrí hlavne neznámemu anonymného oznamovateľovi, ktorý privolal RZP.

 

17. december V podvečerných hodinách neznámy muž oznámil na oddelení MsP, že v blízkosti prechodu pre chodcov pred barom Condor  leží na zemi neznámy muž. Po príchode hliadky na miesto bolo zistené, že ide o „miestneho herca“ Igora S. z ulice Hviezdoslavovej, ktorý sa ako tradične opil do nemoty. Počas krátkej „konzultácii“ s policajtmi začal menovaný predvádzať „tradičný“ epileptický záchvat a to len z jediného dôvodu. Odvoz domov služobným vozidlom. Keďže divadlo, ktorým Igorko pravidelne policajtov zabáva ich neobmäkčilo bol nakoniec „donútený“ odísť domov po svojich za asistencie hliadky.

 

18. december Decembrovú „pästiarsku“ ligu zahájili na pôde verejného priestranstva v blízkosti miestnej diskotéky Matej R. z ulice Zimnej a Lukáš B. z ulice Hviezdoslavovej. Neohlásený súboj medzi miestnymi aktérmi o 03.20 hodine spozorovala a ukončila až hliadka MsP. Poškodený Lukáš hliadke oznámil, že po vyhľadaní lekárskeho ošetrenia podá na útočníka oznámenie, tak do dnešného dňa sa tak nestalo.

 

22. december Krátko pred koncom popoludňajšej služby bol prijatý telefonický hovor od pani Beáty M. z ulice 1.mája. Tá požiadala o „okamžitý“ príchod policajtov do ich domu a to z dôvodu, že jej nespokojný synček Ján je pod vplyvom alkoholu, rozbíja nábytok a všetkých členov rodiny fyzicky napáda. V priebehu niekoľkých minút policajti na vlastné oči zažili, čo spôsobí kombinácia alkoholu a liekov u menovaného. Jano ani po niekoľkých výzvach neupúšťal od svojho konania a po fyzickom napadnutí svojho otca vec zobrali do rúk policajti a po dobrých „dvoch“ otcovských pohladeniach sa upokojil. Po predvedení útočníka na oddelenie MsP bola u menovaného vykonaná dychová skúška, kde bolo zistené požitie alkoholu v množstve viac ako 1,72 mg/L. Škoda len to, že matka „naozaj“ bezhlavo miluje svoje dieťa a vec nebude riešená ako domáce násilie, ale len ako priestupok.

 

29. december V priebehu tohto dňa sa opätovne začala spoločná kontrolná akcia príslušníkov MsP a príslušníkov OOPZ Spišská Belá a Ždiar v mestských lesoch. Pravidelné kontroly v mestských lesoch v priebehu posledných dvoch rokov priniesli už aj svoje konkrétne výsledky. Počas dňa bolo skontrolovaných viac ako 30 osadníkov, ktorí pri zbere dreve predložili policajtom potrebné povolenia na zber dreva. Čo je však horšie, je rabovanie v lesoch TANAPu. Počas policajnej naháňačky aktívne hliadke zo Ždiaru vypomáhal snežný skúter a čo im umožnilo zadržať „niekoľko“ zlodejov dreva.

Počas kontrolnej akcie bolo hliadke MsP oznámené koordinátorom MOS, že v blízkosti zdravotného strediska sa nachádza vodič, ktorý s autom nabúral do stĺpa verejného osvetlenia. Ten ho zadržal na mieste dopravnej nehody až do príchodu hliadky policajného zboru. Na mieste bolo zistené, že p. F. z Vojňan jazdil s vozidlom na rakúskych evidenčných číslach a mal poriadne „pod čapicou“. Niektorí vodiči sú však nepoučiteľní. Podľa zistenia hliadky dopravnej polície nešlo o prvý prípad jazdy pod vplyvom alkoholu u menovaného.

Spracoval: Ing. Ján Majerčák, náčelník MsP

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X