Z denníka mestskej polície – august 2013

3.august

Krátko po 22 tej hodine spozorovala obsluha KMS náhodne sa „zgrupenú“ skupinku z nášho mesta pred budovou MsÚ. To, že išlo naozaj o náhodnú skupinu svedčí aj menoslov dnešných aktérov v podaní: „Adriany M. z Letnej ulice, Rastislava M. a Petra P. z Petzvalovej ulice, Josefa V. z Hviezdoslavovej ulice a Jána R. bytom Nižné Ružbachy“. Spoločným stmeľujúcim prvkom tejto skupiny bola fľaša kvalitnej „Ríbezky“, ktorá až do príchodu policajtov kolovala medzi zúčastnenými. Hoci pôvodné znenie VZN zakazujúce požívanie alkoholických nápojov bolo zrušené, radosť všetkých prítomných bola predčasná. Už v mesiaci jún bolo prijaté nové VZN, ktoré požívanie alkoholu v meste zakazuje aj naďalej.

 

14.august

Počas vozidlovej patroly „natrafili“ policajti na muža ležiaceho na chodníku pred budovou Belianskej vinárne v tuhom objatí nedopitej fľaše borovičky. To, však už bolo policajtom jasné, že pánovi Jánovi K. z ulice SNP neprišlo zle, ale je ďalším v poradí, ktorý prehral boj….. Po odvezení menovaného domov prebehol štandardný postup. Predvolanie na oddelenie MsP a vystavenie „účtu“ vo forme pokuty za takúto „službu“.

 

19.august

Do konania schôdzke spoluvlastníkov bytového domu na Družstevnej ulici budú okrem spolumajiteľov bytov prizvaní aj príslušníci MsP. Títo „externí“ pracovníci však budú riešiť občianske spolunažívanie medzi dvoma spoluvlastníkmi, ktorí svoj spor ukončili niekoľkými „slovnými“ spojeniami.

 

22.august

Na policajnú brutalitu sa na čísle 158 sťažoval Tomáš H. z Mierovej ulice. Pred budovou potravín na Letnej ulici sa za asistencie svojich kamarátov pokúsil provokovať práve okolo idúcu hliadku MsP konzumáciou piva. Pred nejakým časom došlo pri podobnej provokácii k napadnutiu príslušníka MsP. Pri prejednávaní priestupku na mieste sa Tomáš „hral na hrdinu“. Vzhľadom na pretrvávajúce výpadky pamäte u menovaného, kedy si nevedel spomenúť na svoj dátum narodenia a bydlisko bol predvedený na oddelenie MsP. Hoci na oddelenie MsP s predvádzanou osobou dorazila aj hliadka OOPZ žiadna brutalita sa nekonala. Kolegovia menovanému „vysvetlili“, že mestskí policajti si robia len svoju prácu a každý je povinný počas služobného zákroku strpieť úkony policajta. A výsledok? Za porušenie zákazu požívania alkoholických nápojov menovaný zaplatil blokovú pokutu.

 

23.august

„Priestor je snímaný kamerovým systémom …“ Určite ste si uvedený nápis všimli aj vy. Niektorým ľudom však uvedený zhluk písmen nič „nevraví“. Takýto nápis je vylepený aj na vchodových dverách do predajne potravín na ulici 1.mája. Záznam z bezpečnostnej kamery tak pomohol identifikovať dlhoprstú zlodejku, ktorá si aj napriek množstvu zákazníkov na predajni neváhala prisvojiť zabudnutú tašku s nákupom a „drzo“ tvrdiť predavačke, že uvedená taška patrí jej. Vďaka rýchlemu oznámeniu krádeže a záznamu y bezpečnostnej  kamery sa podarilo vo veľmi krátkom čase páchateľku identifikovať. Hoci policajti robili čo mohli, nákup sa im však už nepodarilo zachrániť a tak vzniknutú škodu zlodejka majiteľovi tašky vrátila v eurách.

 

Veľký oplotený areál na Družstevnej ulici by mal byť najpokojnejším miestom v našom meste. O tom, že to tak nie je nás presvedčilo hlásenie neznámej ženy. Tá policajtom oznámila, že v areáli cintorína sa pohybuje neznáma podozrivo vyzerajúca osoba a pravdepodobne kradne z hrobov sviečky. V uvedenej dobe sa na oddelení MsP nachádzal ešte aj kolega, ktorý hoci už skončil pracovnú zmenu ochotne kolegom „vypomohol“ a spoločne sa im podozrivého muža podarilo chytiť a predviesť na oddelenie MsP. Tam už veci nabrali rýchly priebeh. Pri osobnej prehliadke Emilovi D. zo Slnečnej ulice bolo zabavených 19 kusov sviečok. Vzhľadom na pomerne vysoký obsah alkoholu v tele nebolo možné menovaného na mieste vyriešiť a tak s nevôľou musel byť prepustený domov.

 

24.august

Dupot koní, vôňa ťahaného dreva a nádherný slnečný deň na Nižných lúkach zabezpečilo nádherný kultúrny zážitok všetkým prítomným hosťom. Zapadajúce slnečné lúče a „zostatok“ podgurážených návštevníkov zase zabezpečilo kultúrne vyžitie hliadke MsP. Medzi dvoma „kamarátmi“ z obce Krížová Ves došlo k vzájomnému fyzickému konfliktu, ktorý bol nakoniec ukončený predvedením jedného z aktérov na oddelenie MsP. Keďže noc sa len začala a mládež sa presunula na miestnu diskotéku bolo len otázkou času, kedy „prídu“ policajti aj na Tatranskú ulicu. Prvýkrát po menšej ručnej výmene názorov zasahovali policajti krátko po polnoci. Vzniknutý konflikt bol však ešte vyriešený pred príchodom hliadky. Pokračovanie bitky však nastalo opäť krátko pred svitaním. Tento krát po príchode hliadky na mieste ostal len zbitý Edo. Ten však vec odmietol riešiť s hliadkou MsP a na miesto tak musela doraziť hliadka OOPZ, ktorá prípad prevzala k ďalšej realizácii.

27. august

V dnešné dopoludnie sa dostavil na oddelenie MsP pán z Družstevnej ulice, ktorý podal oznámenie o priestupku. Ešte v nedeľu popoludní túlavý pes ryšavej farby, bez chvosta s krycím menom „PINGUS“ zaútočil na zajačika jeho dcéry, s ktorým bola na prechádzke na Družstevnej ulici. V uvedený deň si to však odniesol „iba“ zajačik, ale čo by sa stalo, keby zaútočil na človeka??? Pýtam sa len preto, lebo tento pes sa túla našimi ulicami viac ako dva roky a akýkoľvek pokus o jeho odchytenie z našej strany je neúspešný. Vieme o tom, že veľa ľudí v meste uvedeného psa pravidelne kŕmi a boli by sme radi, keby ste nám ho pomohli odchytiť…. Nájde sa niekto, kto nám pomôže, alebo na budúce pohryzie možno práve Vaše dieťa???

 

Spracoval: kolektív príslušníkov MsP

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X