Z denníka mestskej polície – august 2012

4. august

Slnečná ulica. Jej názov v sebe nesie nádych jasu, tepla a pohody, no má aj svoje temné zákutia. V jednom z nich sa v uvedený deň odohral zápas na život a na smrť medzi Máriou M.  a Vladimírom F. ml., ktorí posilnení pravidelnou dávkou alkoholu riešili záhadu, kam sa podel televízny signál pani Márie. Namiesto konštruktívnej debaty, ktorá by vec objasnila si však susedia skočili do vlasov a počastovali sa šťavnatými nadávkami. Riešenie ich sporu bude predmetom správneho konania.

 

O 19:30 hod. hliadka MsP prijala ďalšie oznámenie. Tento krát anonym oznámil, že v miestnej časti Strážky sa niekto pokúša zahaliť dymom Popradskú ulicu. Po príchode policajtov na tvar miesta bolo zistené, že zadymovanie tejto ulice majú na svedomí manželia Ján a Anna O., ktorí na svojom pozemku pálili záhradný odpad. Bohužiaľ si pri tom neuvedomili, že sa svojim konaním dopúšťajú priestupku a navyše zlé rozptylové podmienky zapríčinia zamorenie okolia dymom. Vec bola riešená napomenutím.

 

Očakávanie službukonajúcich príslušníkov MsP, že táto noc nebude krátka sa naplnilo. V čase o 23:00 hod. počas preventívnej akcie zameranej na dodržiavanie zákazu požívania alkoholických nápojov osobami mladšími ako 18 rokov, na kultúrno-spoločenskom podujatí BELLTOWN FEST, bolo v spolupráci s príslušníkmi OO PZ Spišská Belá zistené požitie alkoholu u 4 mladíkov, ktorí mali podľa dátumov narodenia inklinovať skôr k mliečnym nápojom. Jednalo sa o maloletého Mateja P. z Letnej ulice a mladistvých Kristiána K. z Hviezdoslavovej ulice, Tomáša S. z Letnej ulice a Patrika M. zo Zimnej ulice. Všetci štyria boli prejednaní v správnom konaní, v sprievode svojich zákonných zástupcov a postúpení  na oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately.

 

8. august

Pri kontrole okolia nového futbalového štadióna hliadku zaujala sedacia súprava položená pri okraji cesty. Pravdepodobne si nejaký fanúšik urobil pohodlie počas futbalového zápasu. Škoda len, že plot futbalového štadióna je až taký vysoký a nie je cez neho vidieť. Dotyčná osoba zrejme obľubovala „retro štýl“ sledovania zápasu a nasávala jeho priebeh bez vizuálneho kontaktu. Po preverení záhadného uloženia sedacej súpravy hliadka zistila, že majiteľom sedacej súpravy je p. Jana T. z Kúpeľnej ulice. Hliadkou bola upozornená na uskladňovanie odpadov na vyhradených miestach a bolo jej zároveň doporučené pozrieť si nasledujúci futbalový zápas z hľadiska štadióna. Priestupok bol na mieste vyriešený napomenutím s upozornením na odstránenie odpadu.

 

Dnešná akčná doba sa začína prejavovať aj na tých najmenších našich občanov mesta. Príkladom toho bol večerný  konflikt medzi maloletým Aurelom S. z Mierovej ulice a maloletým Michalom V. z ulice 1. mája. Aurel sa zahral na veľkého frajera keď chytil Michala pod krk, počastoval ho fackou a pridal ešte k tomu aj vyhrážky. Milý Aurel, na frajeriny pochytené od iných ľudí z blízkeho okolia a filmov by si mal čo najskôr zabudnúť a svoj voľný čas tráviť zmysluplnejšie. Priestupok je v štádiu riešenia.

 

10. august

Po náročných dní strávených na košiari pri baranoch a ovciach sa do mestského ruchu dostal p. Jozef M. z Lendaku. Keďže cesta do mesta bola dlhá, tak to bolo na ňom aj vidno. Množstvo alkoholu v krvi a chôdza v pravidelnej sínusoide značila, že ďaleko sa dôjsť v takom stave nedá. A tak si hlavný protagonista dňa ľahol na trávu v prechode z ulice Štefánikovej na Tatranskú, kde už anonymný oznamovateľ oznámil hliadke jeho polohu. Po dostavení sa hliadky na miesto bolo zistené, že pán Jozef sa už na mieste nenachádzal. Ostala po ňom len vyležaná tráva. Hliadke sa p. Jozefa podarilo nájsť odpočívajúceho pri priechode pre chodcov na ulici Štefánikovej. Pán Jozef po zbadaní prichádzajúcej hliadky ju vrelo privítal ruským spôsob, a to fľašou vodky, ktorú si veselo popíjal pred očami hliadky. Takéto privítanie sme mu oplatili ako inak ako blokovou pokutou.

 

14. augusta

To, že kamerový systém je v meste potrebný, dokázal aj dnešný prípad, kedy obsluha kamerového systému nahlásila hliadke pohyb 3 podozrivých osôb po Slnečnej ulici. Podozriví boli preto, že 2 osoby viedli jedného z nich, ktorý bol vo vážnom alkoholickom opojení, a to až takom, že premeriaval chodník z každej strany. Keď už mal pocit, že všetko dobre zameral, rozhodol sa že ho prereže prúdom kvapaliny a tak sa oprel o bránu rodinného domu a začal močiť na bránu a chodník. To sa však hliadke nepáčilo a tak si zememerača zavolala na kus reči. Dotyčnému sa, ale takýto spôsob komunikácie znepáčil a chcel s hliadkou urobiť krátky proces. V priebehu pár sekúnd však už ležal na zemi s putami na rukách s prekvapujúcim výrazom v tvári. S blížiacou sa siluetou budovy MsP sa menovanému začalo postupne v hlave vybavovať, ako sa má správať v rámci slušných mravov. A tak Peter H. z Krížovej Vsi si s triezvou hlavou začal spytovať svedomie, pričom výčitky boli zvýraznené zaplatenou  blokovou pokutou.

 

18. august

„Žijeme len raz, práve tu a práve teraz …“ spieval si mladistvý Adam M. z Tatranskej ulice, keď si veselo poťahoval z cigaretky v blízkosti gréckokatolíckeho kostola v prítomnosti dvoch dievčat. „Odložiť mikiny, kostýmy, saká … „ sa však už nekonalo. Vychádzajúce tóny z jeho úst mali nádych alkoholu, o čom presvedčil policajtov aj svojím tancom. Následne po predvedení podarenej skupinky na oddelenie MsP bolo zistené, že Adamovi v tele „koluje“ 0,59 mg/L alkoholu, maloletej Stanislave M. zo Štefánikovej ulice 0,41 mg/L a maloletej Kataríne I. zo Starej Ľubovne 0,44 mg/l. Je naozaj smutné, že po polnoci deti nechýbali doma rodičom a takto zmysluplne trávili jeden z prázdninových večerov. Každý aktér z nášho mesta bol za zistený správny delikt riešený v správnom konaní. Prázdninujúce dievča sa domov vrátilo aj „pozdravom“ od hliadky MsP.

21. august

Či je deň a či noc, nie je rozdiel, kde sa u nás pije. Rozdiel je len v tom, čo sa pije. Miestom dnešnej pracovnej skupiny degustujúcej produkty slovenských liehovarov sa stal „bazénik“ za budovou miestnej diskotéky. Na naše prekvapenie išlo o dva „rôzne“ skupinky konzumujúce vodku. Rozdiel však nastal, len pri prejednávaní priestupku. Skupinka prvá si svoje porušenie zákona priznala a zaplatila pokuty. Druhá skupinka, ako je zvykom pokuty zaplatiť odmietla a policajtov začala obviňovať z rasizmu a zaujatosti. Pri porušení zákona policajti v meste nerobia žiadne rozdiely a páchateľov priestupkov riešia rovnakým metrom.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X