Z denníka mestskej polície – august 2011

2. august To, o čom sa už pomerne dlho šepkalo sa dnes stalo realitou aj v našom meste. V uvedený deň ste prvýkrát mohli stretnúť policajtov na bicykloch, ktorí začali vykonávať kontrolu na novom cyklochodníku.

Svetlá pouličných „reflektorov“ a zábery kamery na križovatke ulíc Štefánikovej a Slnečnej asi podnietilo Vladimíra F. ml. stať sa hercom vo svojej reality šou. V sprievode svojich dvoch kamarátok sa neváhal vyzliecť a v „adamovom rúchu“ sa premávať po ulici. Táto originálna video nahrávka však neskončí na pultoch miestnych videopožičovní, ale poputuje do rúk policajného vyšetrovateľa na najbližšie oddelenie Policajného zboru.

5. a 6. august Počas tohto víkendu dohliadali hliadky MsP na dodržiavanie verejného poriadku počas kultúrnej akcie „Belltown fest“ Počas týchto dvoch dní sa policajti poriadne „zapotili“. To, že na tejto akcii tiekol alkohol prúdom, svedčia aj zadokumentované prípady 6 mladistvých a jeden maloletej osoby pod vplyvom alkoholu.

Ukončenie hudobného festivalu nedokázal asi prežiť jeden z účastníkov festivalu. Tomáš Ch. z ulice Hviezdoslavovej svoj smútok prejavoval opileckými výkrikmi a hlasitým spevom na ulici kpt. Nálepku. Na upozornenia hliadky, že je už nočný kľud menovaný odmietal reagovať a tak bol predvedený na oddelenie MsP, kde však už takým frajerom nebol.

14. august  Keď sa skončí diskotéka v miestnom bare neznamená, že sa všetci rozhodnú odísť domov. Tak to bolo aj dnes krátko pred 4 tou hodinou ráno. Obsluha miestnej diskotéky privolala hliadku MsP k mladíkovi, ktorý sa začal „nepríčetne“ správať a začal búchať všade okolo seba. Do príchodu policajnej hliadky si to najskôr odniesla predná kapota zaparkovaného auta, potom elektrická skriňa verejného osvetlenia a po príchode policajtov ešte aj kontajnery na separovaný zber. Keďže menovaný poriadne vyvádzal aj po príchode hliadky OOPZ bol príslušníkmi MsP spacifikovaný a predvedený na oddelenie OOPZ za účelom zistenia totožnosti. Tam bolo zistené, že sa jednalo o Františka P. z Kežmarku. Po predvedení menovaného sa na oddelenie OOPZ dostavila aj poškodená majiteľka vozidla.

16. august V priebehu doobedia boli prijaté dve oznámenia od obyvateľov bytového domu na Slnečnej ulici (tzv. sódovkárni) na Ivetu H. zo Slnečnej ulici. Tá počas návštevy svojej matky nedokázala „udržať“ jazyk za zubami a šťavnatými nadávkami počastovala každého, kto jej v uvedený deň skrížil cestu.

To, že rodina H. bývajúca na Slnečnej ulici je naozaj rodinkou „úžasných“  svedčí aj konflikt, ktorý dokázala vyvolať sestra menovanej a to Renáta, ktorej zase začal prekážať pes rodiny B., bývajúcej na spoločnom dvore. Nie všetky sťažnosti je možné riešiť zo strany MsP. Riešenie voľného pohybu psa po súkromnom pozemku a podielové spoluvlastníctvo pozemku je nad naše sily. Hrubé nadávky a vyhrážanie sa zabitím je však už priestupkom, ktorý je možné riešiť.

19. august  Krásu našich veľhôr sa z parkoviska pri OD pokúšala sledovať skupina „tradičných“ rumunských turistov. Kým ostatní postávali v blízkosti auta, tak jeden z nich začal pobehovať a oslovovať okoloidúcich ľudí s lákavou ponukou lacných kobercov a to až priamo z ďalekého „orientu“. Takýto obchod však bol pomerne rýchlo prekazený skorým príchodom hliadky MsP. Touto cestou však upozorňujeme všetkých občanov mesta, aby sa nenechali zlákať vidinou „výhodného“ nákupu. Pred rokom to skončilo „náhodným“ nájdením množstva „zlatých“ prsteňov na sídlisku na Mierovej ulici.

24. august Starú značku ,,zákaz fajčiť“ v priestoroch zastávky  SAD  a výšku pokuty uvedenú ešte v slovenských korunách, považoval iba za zhluk písmen Tomáš S. z Letnej ulice. Za uvedený priestupok bol hliadkou na mieste pokutovaný už v eurách.

 

Spracoval: Ing. Ján Majerčák, náčelník MsP

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X