Z denníka mestskej polície – august 2010

4. august  Počas popoludňajšej obhliadke mesta natrafila hliadka MsP v časti medzi jarkami na neznámeho mládenca, ako si práve dával rande s fľašou vodky. Výhovorka typu, že som tu rok nebol a o zákaze konzumácie alkoholu na verejných priestranstvách v meste nevedel u policajtov neuspela. Náš neznámy asi počas ročného pobytu mimo mesta pozabudol na slušné mravy a na výzvy policajtov, aby im uviedol svoje osobné údaje nereagoval. Po predvedení na oddelenie MsP však už taký hrdina Maroš B. zo Slnečnej ulice nebol a za uvedený priestupok bol vyriešený blokovou pokutou.

6. august  „Nabitý“ životnými skúsenosťami zo zahraničia sa chcel pochváliť svojím miestnym rovesníkom Miroslav H. z ulice Štefánikovej. Priamo v centre mesta začal vykonávať malú osobnú potrebu do niekoľkých odpadkových košov. To, že Mirko v meste poriadne dlho nebol a že od tej doby tu pribudli bezpečnostné kamery mu nikto neprezradil. „Kamoši“ sa nechali poriadne baviť miestnym „vtipálkom“ a stopovali čas, kedy si po Mirka prídu policajti. Prekvapený Miro v priebehu niekoľkých minút už na oddelení MsP policajtom vysvetľoval, že takéto „skúsenosti“ je možné získať v Anglicku.

7. august O trochu vzrušenia počas nočnej zmeny sa hliadkam MsP postarali Peter V. z ulice Družstevnej, ktorý atakoval mladistvého Dušana N. z ulice Osloboditeľov. Celý incident sa začal pred miestnou diskotékou a skončil v blízkosti zdravotného strediska. Policajti mali čo robiť, aby uvedených bitkárov od seba oddelili. Keďže Petrovi hladina adrenalínu poriadne zvýšila sebavedomie a fyzických útokov sa nedokázal vzdať ani v prítomnosti policajtov, tak v putách skončil na oddelení MsP.  Tam však menovaný pokračoval v sebatrýznení a začal hlavou udierať do plechových dverí. Po „ukľudnení“  sa menovaného bol službukonajúcou hliadkou odvezený na ošetrenie na miestnu stanicu RZP.

12. august Krátko popoludní bol prijatý telefonický hovor od operátora tiesňovej linky záchrannej služby, ktorý požiadal od preverenie ohrozenia života neznámeho muža ležiaceho v blízkosti potravín na nákladnej železničnej stanici. Po príchode hliadky MsP na miesto bolo zistené, že neznámy ležiaci muž bol Vladimír R. z ulice Mierovej, ktorý „prehral“ boj s alkoholom. Po prebratí menovaného bol zabezpečený jeho prevoz domov. Za vzbudenie verejného pohoršenia mu však hliadka vystavila účet vo forme pokutových blokov.

18. august Krátko popoludní upozornila hliadku MsP obsluha kamerového systému na skupinku 6 rómov stojacu na chodníku pred jednou z predajní na Zimnej ulici medzi, ktorými sa strhla šarvátka. Na mieste bolo zistené, že jeden z nich slovne pokračoval v provokácii celej skupinky a pri pokuse fyzicky napadnúť ďalšiu osobu bol za pomoci donucovacích prostriedkov spacifikovaný a predvedený na oddelenie MsP. Tam bolo zistené, že sa jednalo o Patrika H. z Krížovej Vsi a dôvodom jeho agresivity bolo požitie alkoholických nápojov.

20. august Naozaj rušný deň zažili naši dvaja služobne najmladší kolegovia. Hneď po otvorení predajne Revenge na ulici Zimnej im predavačka nahlásila, že pri krádeži pulóvra pristihla jednu ženu. V priebehu niekoľkých minút bolo zistené, že Margita H. z Krížovej Vsi pociťuje voči spoločnosti krivdu. Hliadke sa posťažovala, že po jej celoživotnej práci jej bol priznaný žalostne nízky starobný dôchodok a takouto formou si ho chcela zvýšiť. Keďže krádeže sa menovaná dopustila prvýkrát z oddelenia MsP odišla s blokovou pokutou.

Okolo obeda sa opäť rozozvučal na oddelení MsP telefón. Tento krát bola nahlásená krádež betónových obrubníkov zo staveniska pri zdravotnom stredisku. Počas niekoľkých hodín sa podarilo policajtom vypátrať oboch „zlodejov“. Miroslav Ž. z Huncoviec a Milan B. zo Stráni pod Tatrami sa prišli opýtať na stavenisko, či by sa nenašla pre nich nejaká práca. Po zápornej odpovedi miestneho predáka zamestnávajúceho ľudí pri „kopačských“ prácach nechceli odísť domov bez zárobku. Rozhodli sa preto predať betónové obrubníky v jednom rodinnom dome na ulici kpt. Nálepku. Celá vec sa aj napriek vrátenému materiálu späť na stavenisko skomplikovala pre jedného z páchateľov krádeže. Počas objasňovania bolo zistené, že Milan sa v priebehu kalendárneho roku dopustil opakovanej krádeže. Páchateľa si tak nakoniec  prevzal vyšetrovateľ PZ a až do neskorých nočných hodín pokračovali všetci policajti v tzv. „super rýchlom vyšetrovaní.“ Čiže páchateľ bol v priebehu 48 hodín odsúdený za trestný čin krádeže.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X