hocico...
Z denníka MsP
Počet zobrazení 324

Z denníka mestskej polície – apríl 2014

1.apríl

Hoci dnešný deň je dňom kanadských žartíkov nedá sa to povedať o prijatom oznámení od  anonyma, ktorý na ulici 1.mája našiel na chodníku ležať nevládnu osobu. Po príchode policajtov na miesto bolo zistené, že pán Igor hoci je obyvateľom nášho mesta, tak sa niekoľko rokov zdržiava u svojej matky v Krížovej Vsi. Vzájomná komunikácia medzi policajtmi a Igorom bola tento večer „rušená“ hladinou viac ako 1,87 mg/L alkoholu v dychu. Táto nezrozumiteľná debata sa však nakoniec vyriešila v nasledujúcich dňoch pokutou za spáchaný priestupok.

 

15. apríl

Nelegálne vstupy na skládku TKO v našom meste nemajú konca a tento nekonečný príbeh,  ktorého hlavnými aktérmi sú „neprispôsobiví osadníci z Krížovej Vsi“ ( ďalej len cigáni ) núti kompetentných konať… Cigánmi rozhrabané smeti a rozhádzané na okolitých poliach až po Krivý kút, osoby zamestnané na skládke, ktoré nemôžu v pokoji robiť svoju prácu z obavy pred napadnutím, či večne zničené oplotenie nemôžu políciu nechať ľahostajnou a tak bola v uvedený deň hliadkou MsP realizovaná ďalšia razia zameraná na elimináciu uvedených skutočností. Krátko po príchode hliadky na tvar miesta boli zadržaní pri vyberaní odpadu z telesa skládky Bystrík H. a Rastislav H. z Krížovej Vsi a o čosi neskôr sa pred policajtmi dal s veľkým náskokom na útek Štefan H. taktiež zo spomenutej obce. A že šlo skutočne o útek svedčí fakt, že ho musel jeden z členov hliadky „naháňať“ najprv smerom k obci Bušovce, potom k Slovenskej Vsi a nakoniec ho v súčinnosti s ďalším kolegom zadržal až na Tatranskej ulici v Spišskej Belej. Následne boli delikventi prejednaní v zmysle zákona blokovými pokutami a prepustení domov. Žiaľ, prejednanie priestupkov v zmysle zákona sa už podobných prípadoch mnoho krát ukázalo ako málo účinné a tak problémy na skládke (a nie len tam!) zostanú „Nekonečným príbehom“…

 

17. apríl

V čase o 18 tej hodine sa pomerne veľa ľudí ponáhľalo do kostola na večerné obrady zeleného štvrtku. V tom čase však hliadka MsP „letela“ do predajne Sintry na ulici 1.mája, kde len pred malou chvíľou došlo ku krádeži mäsových výrobkov. Hoci sa „zlodejovi“ podarilo vypariť ulicami mesta, za pomoci kamerových záznamov a „mravčou“ prácou už o 2 hodiny policajti vypátrali pána Petra P. bývajúceho v Pradiarni. Menovaný sa už od skorého rána posilňoval dúškami alkoholu a ako tak čas bežal postrehol, že okrem smädu začína pociťovať aj hlad. Aj napriek pôstu, jesť sa musí….. Pol kila loveckej salámy a 1,5 kg údeného stehna však nakoniec neskončilo v bruchu zlodeja, ale jeho psa. Po „srdcervúcom“ priznaní sa, dušovaní sa a nekonečnej hanbe spisový materiál skončil na správnom konaní v kompetencii Okresného úradu v Kežmarku.

 

21. apríl

Počas veľkonočných sviatkov policajti pokračovali vo večerných kontrolách so zameraním na požívanie alkoholických nápojov osobami mladšími ako 18 rokov. Noc pred tým bola kontrola úspešná tento krát pre mladistvých, lebo nikto nebol hliadkou „prichytený“. Dnešnú noc sa však karta obrátila a priamo na ulici pred predajňou drogérie musela zasahovať hliadka MsP voči skupine mladých. Opäť sa pán Filip z Mierovej ulice po zväčšenej konzumácii alkoholu nevedel  „zmestiť“ do vlastnej kože a na plné hrdlo „vrieskal“ na ulici. Po príchode policajtov k uvedenej skupinke bol menovaný skľudnený a zároveň boli v skupinke spozorované tri mladistvé osoby, ktoré boli následne podrobené dychovej skúške. U všetkých troch chlapcov boli namerané hodnoty alkoholu v rozpätí od 0,45 do 0,70 mg/l. V nasledujúcich dňoch boli všetci riešení mestom v správnom konaní a ich alkoholický „výlet“ bol v zmysle zákona oznámený na Odbor sociálnej kurately v KK, kde boli všetci aj za prítomnosti rodičov predvolaní k ďalšiemu riešeniu.

 

28. apríl

O tom, že kontroly na požívanie alkoholu sa nerobia len v našom meste nás presvedčili policajné spisy, ktoré nám poštou došli od kolegov z MsP Kežmarok. Zo zaslaných spisov sme sa dozvedeli, že mladistvé slečny Adriana, Lea a Zuzana boli pri kontrole podrobené dychovým skúškam a „nafúkali“. Všetky dievčatá boli v nasledujúcich dňoch riešené v správnom konaní za prítomnosti ich zákonných zástupcov na oddelení MsP.

 

29. apríl

Až z obce Jurské prišli Michal a Martin, aby pomohli „napätému“ mestskému rozpočtu. Nešlo však o žiadnych darcov. Obom policajti na mieste uložili blokové pokuty za pitie alkoholu pri obchodnom dome.

Najnovšie články