Z denníka mestskej polície – apríl 2013

4. apríl

Počas kontroly nákladnej železničnej stanice zastavil hliadku MsP neznámy vodič parkujúci svoj kamión na uvedenej stanici. Policajtom oznámil, že počas povinnej prestávky sa ako blesk z jasného neba zjavila poriadne podgurážená osoba, ktorá si na fúrik naložila stojan na bicykle a z miesta odišla. To všetko sa udialo ani nie počas jednej minúty, kedy hliadka s vozidlom prešla okolo jeho kamiónu a pri odchode z nákladnej stanice ich zastavil a všetko im oznámil. Následne nato sa podozrivá osoba s „predmetným kontrabandom“ nachádzala už na ulici SNP pred rodinným domom č. 7. Na mieste bolo zistené, že sa jedná o Róberta H. z blízkej osady z obce Krížová Ves, ktorý mal „riadne naložené“ nielen na fúriku, ale v dychu mu bolo nameraných neuveriteľných 1,01 mg/L alkoholu. Okrem stojana na bicykel mal naložené aj dosky, hranoly a tiež rôzne kovové predmety. Vzhľadom nato, že osadníkov a ich „svojské varianty“ podaní vysvetlení dôverne poznáme neuspel s tým, že predmetný stojan dostal osobne do daru od nášho zástupcu primátora a za zistenú krádež bude riešený v zmysle platných zákonov.

 

7. apríl

Počas tejto noci sa obyvatelia nášho mesta mohli cítiť mimoriadne bezpečne. Okrem hliadok MsP a policajtov OO PZ Spišská Belá na verejný poriadok dohľadal aj známy filmový hrdina „superman“ František B. z Hviezdoslavovej ulice. Situácia v meste sa mu však v skorých ranných hodinách zdala pomerne pokojná a preto sa rozhodol hodiť si „šlofíka“ priamo na chodníku pred predajňou bicyklov na Štefánikovej ulici. To, že nešlo o  priestupcu, ale o slávneho filmového hrdinu ho prezradila jeho poloha, v akej ho policajti našli spať.

 

9.apríl

„Stretnutie po rokoch…., či v rokoch?“ Krátko po 21:00 hodine upozornila obsluha KMS službukonajúcu hliadkou na podarenú partiu stojacu pred predajňou potravín na Hviezdoslavovej ulici. Zhluk Jána Z. z Mierovej ulice, Jána B. z Petzvalovej ulice a Eduarda G. z Vojňan stmeľoval len tekutý obsah  „hrušky“.  Vzhľadom na totožnosť a vek uvedených osôb môžeme konštatovať, že išlo naozaj len o náhodné stretnutie, ktoré sa skončilo predvedením oboch Jankov na oddelenie MsP. Vzhľadom na vysoké kontrolné hodnoty alkoholu v dychu u oboch nemalo žiaden zmysel akokoľvek riešiť opilcov na mieste a tak boli prepustení domov. Jeden Jano sa bez slova pobral domov na Mierovú a druhý Jano, začal policajtom vytýkať, že „oni“ sú tí zlí, ktorí „vidia“ len jeho syna Michala pri pití alkoholu a preto v poslednom čase trávi všetok svoj voľný čas na oddelení MsP. Všetci aktéri dnešného večera však za porušenie platného VZN mesta boli vyriešení pokutami.

 

10. apríl

Miznúci sneh z ulíc mesta začal pomaly odhaľovať rôzne kovové predmety.

Krátko po 20 tej hodine anonym upozornil hliadku MsP na chodiaci kanalizačný poklop po Tatranskej ulici. Keďže v uvedenom čase nie sú otvorené žiadne legálne výkupne zberných surovín, kroky policajtov viedli priamo na ulicu Letnú, kde sa v posledných rokoch a v pravidelných intervaloch zbiera takýto materiál. Na mieste sa podarilo podozrivú dvojicu zadržať a za asistencie policajtov bol kanalizačný poklop vrátený na pôvodné miesto. Počas cesty na Tatranskú ulicu bolo policajtom jasné, kto sú páchatelia, len pri uzatváraní stávok typovali osadu, z ktorej tentoraz pochádzajú. Po predvedení zlodejov na MsP bolo zistené, že ide o maloletého Ľubomíra a Tomáša P. z Krížovej Vsi.

12. apríl

Na neohlásenú oslavu narodením, pozvali hliadku MsP obyvatelia bytovky na Družstevnej ulici. Tí sa v čase o 16.50 hodine policajtom posťažovali, že na chodníku vedľa „špeciálky“ sa nachádzajú traja indiáni tancujúci okolo fľaše ohnivej vody. Po príchode policajtov na miesto bolo zistené, že spoločnosť Dávidovi P. zo Slnečnej ulice, Dominikovi H. z Hviezdoslavovej ulice a „oslávencovi“ Dávidovi B. zo Štefánikovej ulice robila fľaša Spišskej Borovičky. Vzhľadom na vypité množstvo alkoholu a agresivite Dávida, ktorý hliadku privítal slovami: „s KO…. sa baviť nebudem!“ a zároveň po výzve, aby upustil od svojho trápneho divadielka o diskriminácii neskončil boli za prítomnosti sídliskových divákov použité donucovacie prostriedky a Dávid bol predvedený na oddelenie MsP. Za požívanie alkoholických nápojov budú všetci aktéri vyriešený pokutami.

 

18. apríl

Je alkohol metla ľudstva? Skúste si odpovedať sami. Krátko pred skončením dopoludňajšej zmeny bol prijatý telefonický hovor o konflikte medzi Leopoldom L. z ulice 1.mája a Petrom B. zo Štefánikovej ulice, ktorí v okolí predajne Večierky pri Sintre slovne začali komentovať pracovné výkony zamestnancov malej obecnej služby (MOS). Keďže páliace slnečné lúče a pulzujúci alkohol v tele stupňoval slovnú agresivitu Petra B. voči pracovníkom MOS bola na miesto incidentu privolaná hliadka MsP, aby zabezpečila narušený verejný poriadok. Počas prejednávania skutku na mieste sa konfliktný Peter nedal odradiť ani uniformovanými osobami a v afekte zaútočil na jedného z policajtov. Toto bolo však posledná kvapka v mori a po zákonnom použití hmatov a chvatov, slzného plynu a pút bol menovaný spacifikovaný a predvedený na oddelenie MsP. Ani po tomto zákroku však menovaný neskončil a aj naďalej pokračoval vo verbálnom vyhrážaní sa policajtom. Keďže Peter „dostal“ plnú dávku kvalitného slzného plynu a sťažoval sa na bolesti očí bola mu privolaná RZP, ktorá ho ošetrila. V predmetnej veci bolo podané trestné stíhanie za útok na verejného činiteľa.

 

23. apríl

Krátko v podvečerných hodinách sa dostavili na oddelenie MsP dvaja muži s netradičným problémom. Pána Petra evidentne „pod parou“ ťažil na srdci „neriešiteľný“ problém, s ktorým už dlhšie nedokázal žiť a chcel ho okamžite vyriešiť za prítomnosti policajnej hliadky. Menovanému prekážalo, že jeho sused má na parapetnej doske svojho okna položený vibrátor a všetci okoloidúci ho vidia. Pán Karol paradoxne tento krát v triezvom stave zase argumentoval, že on sa ničoho nedopustil a vo svojom byte môže mať čokoľvek, veď ide o jeho súkromie. Zároveň policajtom uviedol, že je to jeho „talizman“, ktorý si v zhone po dámskej návšteve zabudol odložiť do skrine. Pán Peter, ale policajtov presviedčal, že pán Karol s uvedeným prístrojom hodil po ulici a ukazoval ho jeho deťom a tiež jeho manželke! Najhoršie však dopadol v tomto prípade pán Karol, ktorý bez akéhokoľvek vysvetlenia dostal facku od manželky p. Petra. To, že v tomto prípade nepodal oznámenie na menovanú ženu bola len jeho slobodná vôľa.

 

27. apríl

„Keď kocúr nie je doma, myši majú raj … “ Krátko pred polnocou bol na oddelení MsP prijatý anonymný hovor od nahnevaného suseda, ktorý sťažoval na pokračujúcu dvojdňovú diskotéku v jednom z rodinných domov na Novej ulici. Po príchode policajtov na predmetnú ulicu a presnej identifikácii inkriminovaného domu bolo zistené, že bratia Marek a Juraj D. za prítomnosti kamarátov organizujú záhradnú party. Vzhľadom nato, že vykonaný rozhovor  so všetkými zabávajúcimi sa padol na úrodnú pôdu a do rána už neboli prijaté žiadne sťažnosti boli hlavní organizátori vyriešení napomenutím.

Spracoval: kolektív príslušníkov MsP

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X