Z denníka mestskej polície – apríl 2010

8.apríl Zo západom slnka sa v uliciach mesta pravidelne objavujú „naši“ známy.  Včera, dnes aj zajtra, to je heslo Milana B. z ulice Letnej, Dominika, Patrika, Ľudovíta, Lucie a Paulíny H. z ulice Slnečnej, ktorí aj v tento večer zvolali bojovú poradu na ulici Petzvalovej. Závažné životné situácie sa však rozhodli riešiť za účasti „fajky mieru a ohnivej vody.“  Doba sa však zmenila a takéto situácie policajti riešia v zmysle platného VZN mesta o zákaze konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách.

 

9.apríl Pravdepodobne slogan „Trvalo znížené ceny“ v miestnom supermarkete bol dôvodom, že do nášho mesta zavítala skupinka „cezpoľných“ zákazníkov. Libuša P. zo Smižan, Ján Č. z Levoče, Tatiana a Martina P. zo Spišskej Novej Vsi sa pokúsili odniesť z predajne pracie prášky. Takáto nákupná horúčka však nenašla pochopenie u miestnych predavačiek a páchateľov krádeže oznámili službu konajúcej hliadke MsP. Táto partia „sériových zlodejov“ je príslušníkom polície známa a keďže nešlo o ich prvú krádež, bolo vo veci začaté trestné stíhanie.

 

10.apríl Novodobý tinedžerský superman Marcel S. z ulice Petzvalovej sa v nočných uliciach objavil pre budovou miestnej diskotéky. Niekoľkých fackami a kopancami dokázal k zemi zraziť o polovicu menšieho okoloidúceho mládenca. Po spozorovaní policajného vozidla sa náš superman bleskovou rýchlosťou vyparil do „neznáma“. Na jeho identifikáciu nám aj v tomto prípade poslúžil záznam z novo umiestnenej kamery. Po predvedení „hrdinu“ na oddelenie MsP a zároveň aj svedka incidentu bolo zistené, že sa jedná o alkoholom posilnených mladistvých.

 

12.apríl „V núdzi poznáš priateľa!“, povedali si Ján N. z ulice Slnečnej a Milan T. z ulice Petzvalovej. Tí požiadali Lukáša H. z ulice Štefánikovej o pomoc. Nebolo by na tom nič mimoriadne, kedy naši dvaja mladiství nemali chuť na pivko a dospelý kamarát im ho kúpil.  Spoločne si ho vychutnávali pred predajňou Večierky na ulici Slnečnej až do príchodu hliadky MsP.

Nad drzosťou niektorých konzumentov alkoholu sa aj policajtom dokáže zastaviť rozum. „Pod lampou je najväčšia tma“ pomyslel si Milan B. z ulice Štefánikovej a priamo pod kamerou v centre mesta si veselo upíjal z fľaše lacného vína. Hra na mačku a myš sa skončila až príchodom policajtov.

 

17.apríl Čierne zásahové komplety príslušníkov MsP robia z nich „neviditeľných“ mužov zákona počas nočných zmien. To bol prípad aj alkoholom podguráženého Jaroslava N. z Lendaku, ktorý si počas odchodu z miestnej diskotéky potreboval „uľaviť“ a nevšimol si pred ním stojaceho policajta. Podľa vyjadrenia priestupcu to bolo jeho najdrahšie „močenie“.

 

23.apríl Prichádzajúce voľby do parlamentu a ich politických nadšencov prichytila priamo pri čine hliadka MsP ako bezhlavo vylepujú plagáty oznamujúci politický míting na námestí pred MsÚ. Nemáme výhrady voči žiadnej politickej strane, ale uvedomte si, že na tieto účely sú presne určené miesta v našom meste.

 

24.apríl Novodobý fenomén v našom meste je separovanie odpadu. Recyklačné kontajnery sú však umiestnené na konkrétnych miestach. O tom náš presvedčili aj Michal Č. z ulice Štefánikovej a Tomáš S. z ulice kpt. Nálepku, keď cestou na miestnu diskotéku jeden z nich vyhodil dopitú sklenenú fľašu na hraciu plochu športového areálu. Naši hokejisti sa nakoniec museli vrátiť na ihrisko a pod dozorom hliadky MsP jednotlivé črepiny museli pozbierať. Nedostali síce dvojminútový trest, ale bloková pokuta vinníka neminula.

 

30.apríl To, že verejné priestranstvo pred budovou miestnej diskotéky sa v pravidelných víkendových turnusoch mení na zápasnícky ring potvrdzujú aj záznamy z bezpečnostnej kamery. Počas tejto noci hliadka MsP dvakrát zasiahla a ukončila „neohlásený“ pästný súboj dvoch rivalov. „Trikrát a dosť!“ v tomto prípade znamenalo, že Ondrej P. z ulice L. Svobodu a Michal V. z Kežmarku skončili v putách na policajnej stanici. Kamaráti sa nakoniec „zmierili“ a po zaplatení blokových pokút odišli domov.

 

 

 

Spracoval: Ing. Ján Majerčák, náčelník MsP

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X