Z denníka mestskej polície – október 2010

5. október „Čo sa za mladi naučíš, v starobe ako keby si našiel“. Dúfajme, že toto motto sa nestane celoživotným mottom mladistvého Tomáša S. z ulice Letnej, ktorý sa pod rúškom tmy a za „asistencie“ pozorných očí svojich komplicov rozhodol priučiť remeslu dlhoprstých. Počas rekonštrukcie Slnečnej ulice sa pred ich rodinným domom objavilo niekoľko kusov paliet s betónovými obrubníkmi, ktoré menovaný nahádzal do pivnice ich rodinného domu. Krádež stavebného materiálu však neostala dlho utajená a chýbajúce kusy boli páchateľom na ďalší deň vrátené na pôvodné miesto. Veríme, že udelená bloková pokuta bude Tomášovi dostatočne dlho pripomínať jeho mladícku nerozvážnosť a viac sa s hliadkou MsP nestretne.

6. október Drzosť miestnych „štamgastov“ už nemá obdobu. Rastislav G. z ulice Továrenskej, Milan B. z ulice Štefánikovej a Emil D. z ulice Slnečnej sa stretli na lavičke pred budovou MsÚ. Pivo a dezertné víno v ich rukách a niekoľko rokov platné VZN zakazujúce konzumáciu alkoholu na verených priestranstvách je pre nich tabu !

7. október Neuplynulo ani len „24“ hodín a hliadka MsP vo večerných hodinách na schodoch vedúcich do stávkovej kancelárie pri OD Jednota „natrafila“ na Dominika H. z ulice Hviezdoslavovej, Dávida B. z ulice Štefánikovej a Lukáša M. z ulice Kúpeľnej ako zvádzajú boj o fľašu vodky. Taktiež za konzumáciu alkoholu na verejne prístupnom mieste menovaných neobišli blokové pokuty.

8. októbra Byť vždy druhým omrzí časom nie len mnohých ľudí, ale aj neživé predmety. Jasným príkladom toho bol aj náklad veľkého vreca s pšenicou, ktorý sa pre samostatnú kariéru rozhodol na hlavnej križovatke v centre mesta, kde sa pokúsil „svojho“ ťahúňa predbehnúť a vypadol na cestu a rozsypal sa. Nikomu sa našťastie nič nestalo a vzniknutú zamotanú dopravnú situáciu „zachraňovala“ hliadka MsP riadením premávky. Taktiež sa touto cestou chceme poďakovať pracovníkom MOS, ktorí pomáhali vodičovi jazdnej súpravy so zbieraním rozsypaného obilia.

11. október V popoludňajších hodinách požiadala stála služba hliadku MsP o preverenie netradičného oznámenia o to nájdených ľudských kostí pohodených pri kontajneri na ulici Mierovej. Po dostavení sa hliadky na miesto bolo zistené, že sa naozaj jednalo o ľudské kosti, ktoré však viditeľne boli „staré“. Krátkym šetrením na mieste bolo zistené, že maloletí „archeológovia“ Aurel S. z ulice Mierovej a Ľubomír M. z ulice 1.mája našli kosti počas nedeľňajšieho popoludnia na stavenisku pri budove MsÚ. Ako nám nálezcovia povedali, tak si mysleli, že našli kosti mamuta. Vec bola nakoniec odovzdaná hliadke OOPZ Spišská Belá k ďalšiemu riešeniu.

13. október Pravdepodobne slová známej piesne „Cigaretka na dva ťahy“  mal v hlave Ľubomír R. z ulice Družstevnej, keď došiel k prístrešku zastávky SAD v blízkosti predajne Gerbery a neodolal pokušeniu jednu si „zapáliť“. Ignorovanie vylepeného oznamu zakazujúce fajčenie mu bude pripomínať udelená bloková pokuta.

19. október O 19.15 hodine prijala hliadka MsP telefonát od neznámej osoby, ktorá oznámila dopravnú nehodu na ulici Slnečnej pred bývalou sódovkárňou. Anonym oznámil, že na mieste je skupina rómov, ktorá sa pokúša z miesta nehody ujsť. Po dostavení sa hliadky MsP na tvar mieste bolo zistené, že vodič vozidla nezvládol riadenie a s autom „odsekol“ novopostavený stĺp verejného osvetlenia. Do príchodu hliadky dopravnej polície, tak príslušníci MsP zabezpečovali miesto dopravnej nehody.

27. október  Niektorí obyvatelia mesta už v lete myslia na zimu a niektorí sa nad zimou zamýšľajú, až keď je tu. To bol prípad aj rodiny p. Stanislava G. z ulice Slnečnej, ktorá už dlhšie nedokázala vydržať v studenej izbe kamenného domu a tak v hlave otca rodiny vznikol „lumula“ nápad. Problém bolo treba riešiť okamžite a v meste bolo najjednoduchšie zaobstarať drevo na kúrenie z blízkeho staveniska. Tri kusy drevených paliet tak nakoniec skončili v peci rodiny G. Páchateľ krádeže bude za uvedený skutok vyriešený blokovou pokutou.

 

Spracoval: Ing. Ján Majerčák, náčelník MsP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X