Aktuality
Počet zobrazení 6K

Nové pravidlá antigénového testovania v Spišskej Belej

Podľa nových nariadení Úradu verejného zdravotníctva SR je na mobilnom odberovom mieste v Spišskej Belej možné DENNE otestovať MAXIMÁLNY počet 250 osôb antigénovými testami na prítomnosť ochorenia COVID-19. Po vyčerpaní limitu 250 testov za deň môže byť testovanie ukončené skôr ako o 17:00.

Antigénové testovanie v Spišskej Belej by sa malo po schválení ÚVZ SR a Ministerstva zdravotníctva SR predĺžiť do 30. januára 2021.

V blízkej dobe by malo byť spustené aj objednávanie sa na antigénové testovanie prostredníctvom SMS (takisto, ako je to momentálne u všetkých PCR testov), aby sa predišlo dlhým čakaniam v radoch, a aby boli otestovaní všetci tí, ktorí sa na testovanie dostavia. Konkrétny dátum spustenia objednávkového systému v Spišskej Belej ešte nie je známy, o termíne spustenia budeme občanov včas informovať. Zoznam antigénových testovacích miest a ich objednávkový systém nájdete na tomto odkaze: https://www.health.gov.sk/?ag-mom.

Ostatné pravidlá ostávajú zatiaľ v platnosti bezo zmeny a nájdete ich na tomto linku: https://spisskabela.sk/mesto/aktuality/antigenove-testovanie-pred-mestskym-uradom-v-spisskej-belej/.

Najnovšie články