Aktuality
Počet zobrazení 425

Dovolenka na „bajku“ po Prešovskom kraji od 15. júna do 15. septembra

Milovníci cestnej, ako aj horskej cyklistiky majú počas tohto leta možnosť spoznať Prešovský kraj zo sedla bicykla. Prešovský samosprávny kraj spoločne s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Severovýchod Slovenska prichádzajú s kampaňou Dovolenka na „bajku“ po Prešovskom kraji.

V rámci kampane je vytipovaných 21 rozličných cyklotrás naprieč celým Prešovským krajom, kde je umiestnená špecifická nálepka, tzv. fotopoint. Cyklisti sa môžu jednoducho zapojiť do kampane tak, že sa odfotia pri nálepke a fotografiu nahrajú do svojho osobného konta na stránke cyklo.psk.sk. Pre každého, kto prejde minimálne 11 lokalít v termíne od 15. júna do 15. septembra 2022 je pripravený hodnotný cyklistický balíček, ktorý obsahuje cyklobatoh, osvetlenie na bicykel s USB nabíjaním, tričko a cyklofľašu s motívom „Dovolenkár na bajku“.

„Prešovský samosprávny kraj ponúka množstvo zaujímavých cyklistických trás, ktoré sa oplatí navštíviť. Aj preto sme sa rozhodli, že nenecháme nič na náhodu a spolu s KOCR predstavíme verejnosti tipy na aktívnu letnú dovolenku, ktorú môžu zažiť od Levočských vrchov až po Laboreckú vrchovinu. Keďže trasy sú odstupňované do troch intervalov náročnosti, pevne verím, že si budú mať z čoho vyberať nielen aktívni cyklisti, ale aj tí rekreační,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Na návštevníkov Prešovského kraja čaká 21 tipov na cyklovýlety, viac ako 370 km a niekoľko tisíc výškových metrov. Trasy sú rozdelené podľa stupňa náročnosti a určené pre rekreačných, ako aj skúsených cyklistov. „Všetci tí, ktorí sa zapoja do našej kampane môžu spoznať Prešovský kraj zo sedla bicykla za tri mesiace. Z pestrej ponuky cyklovýletov si vyberie naozaj každý. Môj osobný tip na cyklovýlet je pohorie Branisko a lokality Kravcová a Kamenná, ktoré ponúkajú panoramatické výhľady na priľahlé okolie vrátane obce Lačnov alebo z vrchu Marduňa na pohorie Čergov,“ dodáva výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Všetky lokality sú dostupné k nahliadnutiu na stránkach cyklo.psk.sk a www.severovychod.sk. Ku každej trase je priradený jej popis vrátane náročnosti, dĺžky trasy, času a informácie o prevýšení. Zisk cyklobatohu nie je podmienený prejdením navrhnutých trás, ale odfotením sa pri nálepke. Cyklisti si tak môžu ku konkrétnemu cieľu naplánovať vlastnú trasu podľa svojich cyklistických schopností.
Pravidlá v skratke

· Zaregistrujte sa zdarma na stránke cyklo.psk.sk a vyplňte požadované údaje

· Navštívte aspoň 11 z 21 lokalít zapojených v kampani a zreteľne sa odfoťte so svojím bicyklom pri nálepke

· Nahrajte fotografie do svojho účtu na cyklo.psk.sk

Odmeny budú dostupné od 1. 9. 2022 na Úrade Prešovského samosprávneho kraja (Námestie mieru 2, Prešov).
Zoznam lokalít zapojených v kampani Dovolenka na bajku

1. Sľubica – Branisko

2. Kendický kríž – Šarišská vrchovina

3. Kravcová – Branisko

4. Javornícka Poľana – Slanské vrchy

5. Gehuľa – Levočské vrchy

6. Kamenná – Bachureň

7. Vrch Osly – Ľubovnianska vrchovina

8. Eliášovka – Ľubovnianska vrchovina

9. Sliezsky dom – Vysoké Tatry

10. Minčol – Čergov

11. Lupkovský tunel – Laborecká vrchovina

12. Rozhľadňa Holica – Bukovské vrchy

13. Čertižné sedlo – Laborecká vrchovina

14. Starina – Karpatská magistrála – Laborecká vrchovina/Bukovské vrchy

15. Veterný vrch – Spišská Magura

16. Cigeľka – Busovsko – magurská cyklotrasa – Busov

17. Veľkrop – Cyklotrasa po stopách Rakúska-Uhorska – Ondavská vrchovina/Laborecká vrchovina

18. Dubinné

19. Tokajík – Ondavská vrchovina

20. Točňa – Malý Václavák – Levočské vrchy

21. Na Kaštieli, Mohyly – Ondavská vrchovina/Laborecká vrchovina

***

V Prešove 21. júna 2022

Tags: 2022
Najnovšie články