Do Európskeho týždňa mobility sa zapojili aj základné školy

Spišská Belá sa spolu mnohými ďalšími mestami na Slovensku, ako aj mestami z celej Európy zapojila do Európskeho týždňa mobility, v rámci ktorého si mohli samosprávy vytvárať vlastné súťaže pre svojich obyvateľov s tematikou mobility šetrnej ku životnému prostrediu.

Naše mesto ponúka svojim obyvateľom mnoho zaujímavých miest a zákutí, ktoré sa rozhodne oplatí navštevovať pravidelne. Tieto miesta sú známejšie aj pod názvom Historická cesta mestom,“ do ktorej patria napr. meštianske domy v centre mesta, obe múzeá, radnica, rímsko-katolícky a evanjelický kostol a iné (kompletný zoznam a info o súťaži nájdete sem). Každá z dvadsiatich častí tejto Historickej cesty mestom je na svojom mieste pripomenutá aj informačnou tabuľou, z ktorej sa o konkrétnej zastávke dozviete mnoho ďalších zaujímavých informácií. Mesto Spišská Belá spojilo Európsky týždeň mobility práve s Historickou cestou mesta a každému, kto počas tohto týždňa navštívi jednu z jej častí, odfotí sa pri nej a zašle nám svoju fotografiu, automaticky sa dostane do zlosovania o zaujímavé ceny.

Táto súťaž zaujala aj žiakov prvého stupňa zo ZŠ J. M. Petzvala a ZŠ M. R. Štefánika a obe školy sa do nej rozhodli zapojiť. Pre našich žiakov sme si preto pripravili v priestoroch mestského úradu besiedku o tom, čo znamená slovo mobilita, ako môžeme byť šetrní ku životnému prostrediu, aké výhody má aktívny pohyb na čerstvom vzduchu a v neposlednom rade sa žiaci zoznámili aj s Historickou cestou mestom a teda s históriou Spišskej Belej, jej významnými osobnosťami i pamätihodnosťami. Počas tejto milej a interaktívnej besiedky žiaci pohotovo reagovali na všetky tieto témy a vyjadrovali sa k ním zo svojho detského pohľadu. Po skončení besiedky sa s nadšením vracali naspäť do škôl a už sa nevedeli dočkať, ako vyrazia so svojimi rodičmi, súrodencami, či kamarátmi spoznávať minulosť svojej domoviny.

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X