AktualityDni mesta Spišská Belá
Počet zobrazení 1K

Dni mesta Spišská Belá sa opäť vydarili!

Prvý júnový víkend sa v Spišskej Belej niesol opäť v duchu zábavy, ktorá je už tradične hlavnou ingredienciou každoročných osláv Dní mesta Spišská Belá, ktoré sa konali 1. – 3. júna 2018. A opäť sa aj vďaka vám všetkým jednoducho vydarili!

Primátor Štefan Bieľak odovzdáva Cenu mesta Spišská Belá

V piatok 1. júna otvorili pestrý trojdňový program podujatia už tradične Mestské športové firemné hry.
Pri príležitosti osláv 755. výročia prvej písomnej zmienky o meste Spišská Belá sa 1. júna podvečer, uskutočnilo v mestskej kinosále slávnostné odovzdávanie Ceny mesta Spišská Belá a Ceny primátora mesta pre osobnosti Spišskej Belej, ktoré sa svojou činnosťou podieľajú, či podieľali na zviditeľňovaní a rozvoji mesta (viac na: Ceny mesta Spišská Belá a Ceny primátora mesta boli slávnostne odovzdané).

Do súťaže o Spišskobeliansky kotlík sa zapojilo 23 družstiev

Sobotňajší slávnostný deň otvorila súťaž vo varení gulášu o Spišskobeliansky kotlík, o ktorý sa pobilo až 23 družstiev. Odborná porota napokon rozhodla, že putovný kotlík patrí tímu Mladé pušky (viac na: Spišskobeliansky kotlík poputoval tímu Mladé pušky).
Zatiaľ čo na námestí sa všetko nieslo v duchu uvoľnenej atmosféry, v mestskej kinosále to už bolo o niečo formálnejšie. Zamestnanci Lesov mesta Spišská Belá si totiž pripomenuli svoje 25- ročné jubileum a slávnostne sa odovzdávali pamätné medaile (viac na: Lesy mesta Spišská Belá oslávili svoje 25. výročie).

Ľudová hudba Podtatranec

Zatiaľ čo sa pozdĺž námestia súťažilo vo varení gulášu, na pódiu pred mestským úradom sa nám predstavila dychová hudba Belančanka pod vedením Júliusa Zentka. Svoj talent predviedli aj mažoretky z Centra voľného času a náladu na námestí rozprúdila aj ľudová hudba Podtatranec spolu so speváckou skupinou Belan. Na pódiu sa odprezentovali aj deti z detského folklórneho súboru Dukátik pri MŠ Mierová a ľudová hudba Maličká muzička. Premiérovo sa počas programu Dní mesta Spišská Belá predstavila aj tanečná a spevácka skupina Iskra, ktorá k nám pricestovala z Poľska ako súčasť delegácie nášho partnerského mesta Ožarow.

Vystúpenie skupiny HEX

Aj tento rok sa na námestí zišlo mnoho odvahy a vytrvalosti a to v podobe silovej súťaže Železný hasič (viac na: Mená Železného hasiča a Železnej hasičky sú už známe).
Počas vystúpenia speváka Lukáša Adamca a jeho kapely sa už námestie pred mestským úradom začalo napĺňať rýchlym tempom. Predstavila sa nám aj stálica slovenskej hudobnej scény skupina HEX, ktorá roztancovala celé námestie. Voľný centimeter štvorcový neostal prázdny ani počas vystúpenia speváčky Emily a rapera Justice a inak tomu nebolo ani počas večernej zábavy s DJ Marošom! Spišská Belá sa jednoducho vie a chce baviť!

Nedeľa patrila hasičským pretekom o Pohár primátora mesta

Nedeľňajší program otvorili hasičské preteky družstiev o Pohár primátora mesta a zároveň aj 1. kolo nového ročníka Okresnej hasičskej ligy Kežmarok, kde náš tím dobrovoľných hasičov zvíťazil (viac na: 28. ročník hasičských pretekov pozná svojich víťazov).

Ďakujeme všetkým, ktorí sa osláv Dni mesta Spišská Belá zúčastnili, či už ako diváci alebo ako tí, ktorí na nich prezentovali svoju spolkovú činnosť, čiže našim spišskobelianskym spolkom.  Ďakujeme všetkým účastníkom Súťaže vo varení gulášu i hasičských pretekov. Ďakujeme všetkým účinkujúcim vystupujúcim v kultúrnom programe! Jednoducho ĎAKUJEME vám všetkým, ste skvelí!

Najnovšie články