Aktuality
Počet zobrazení 925

28. ročník hasičských pretekov pozná svojich víťazov

V nedeľu 3. júna 2018 sa na námestí pred mestským úradom uskutočnili v rámci osláv Dní mesta Spišská Belá už po 28. krát Hasičské preteky o pohár primátora mesta Spišská Belá. Súťaž pripravil Dobrovoľný hasičský zbor Spišská Belá v spolupráci s mestom Spišská Belá. Hasičskej súťaže sa zúčastnilo 22 hasičských družstiev (14 mužských a 8 ženských), ktoré súťažili sa v disciplíne požiarny útok. Popri týchto pretekoch sa zároveň uskutočnilo 1. kolo nového ročníka Okresnej hasičskej ligy Kežmarok, ktorú organizuje Územná organizácia DPO v Kežmarku a ktorú na pretekoch zastupoval jej predseda Peter Duda a Daniel Tomčák (delegát).

Zoznam zúčastnených DHZ: Ľubica, Holumnica, Podhorany, Rakúsy, Ekospol, Vojňany, Veľký Lipník, Spišská Stará Ves, Huncovce, Toporec, Spišské Hanušovce, Vlkovce, Kežmarok, Spišská Belá a poľská Szczawnica

1.kolo Okresnej hasičskej ligy Kežmarok

Muži

1.miesto – DHZ Spišská Belá (15,43s)

2.miesto – DHZ Žakovce (A)

3.miesto – DHZ Žakovce (B)

Ženy

1.miesto – DHZ Ľubica 2 (18.85 s)

2.miesto – DHZ Spišská Belá

3.miesto – DHZ Ľubica 1

O pohár primátora mesta Spišská Belá

Muži

1.miesto – DHZ Žakovce A (14,02 s.)

2.miesto – DHZ Ekospol

3.miesto – DHZ Spišská Stará Ves

Ženy

1.miesto – DHZ Spišský Štvrtok  (16.59 s.)

2.miesto – DHZ Huncovce

3.miesto – DHZ Vojňany

Prvé tri najlepšie družstvá v každej kategórii v súťaži O Pohár primátora mesta získali okrem pohárov aj finančné odmeny. Poďakovanie patrí spišskobelianskym hasičom za zorganizovanie týchto pretekov (teda ľuďom okolo predsedu DHZ Maroša Vaverčáka).

Najnovšie články