hocico...
AktualityOznámenia
Počet zobrazení 366

VODIČI POZOR !!! – zmena dopravy na Moskovskej ulici

Zriadenie školskej zóny na Moskovskej ulici

Od 5. septembra 2017 platí už avizovaná zmena dopravy aj na Moskovskej ulici. Pred základnou školou sa zriadila tzv. školská zóna. Cesta od ul. 1. mája popred základnú školu až po Kúpeľnú ulicu a úsek Moskovskej ulice od školy smerom k Renove patria do tzv. školskej zóny. Podľa zákona v školskej zóne :

1./ vodič smie jazdiť rýchlosťou najviac 20 km/h. Pritom je povinný dbať na zvýšenú ohľaduplnosť voči chodcom, ktorých nesmie ohroziť. Ak je to nevyhnutné, vodič je povinný zastaviť vozidlo,

2./ v školskej zóne možno stáť, ak tým nie je obmedzený pohyb chodcov.

3./ v školskej zóne chodci smú používať cestu v celej jej šírke, avšak zároveň chodci sú povinní umožniť vozidlám jazdu.

Okrem školskej zóny sa zároveň na ceste od ul. 1. mája popred základnú školu až na Kúpeľnú ulicu bola zriadená jednosmerka (viď foto v prílohe).

Cieľom tých zmien je zvýšiť bezpečnosť detí pred základnou školou na ceste, kde sa v určitých časoch pohybuje veľké množstvo áut, pritom samotná miestna cesta je úzka a to spôsobuje množstvo dopravných kolízii, ak je využívaná obojsmerne pri väčšom pohybe žiakov školy. Takže všetci vodiči, dajte si pozor na zmenu dopravy v tejto lokalite.

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X