Už v máji si môžete v belianskych lesoch opäť zasadiť svoj strom

Lesy Mesta Spišská Belá organizujú 10. mája 2018 3.ročník dobrovoľníckej akcie „Zasaď si svoj strom“.

Mestské lesy pozývajú občanov mesta Spišská Belá na 3. ročník akcie „Zasaď si svoj strom“. Akcia sa bude konať dňa 10. 5. 2018 (štvrtok). Zraz účastníkov bude o 7.00 hod. pri budove mestských lesov na Šarpanci. Pre tých, ktorí nemajú vlastnú dopravu alebo v prípade väčšieho záujmu, zabezpečíme autobus, ktorého odchod bude o 6.45 hod. z parkoviska pri budove Dobrovoľného hasičského zboru. Potrebné je doniesť si vedro na stromčeky a menší krompáč pre jednu dvojicu (nie motyku). Po ukončení výsadby stromčekov bude pre všetkých zúčastnených podávané občerstvenie. V prípade záujmu Vás prosíme o nahlásenie počtu ľudí do konca apríla (30. 4. 2018) na tel. čísle 0940 426 943. Ak máte záujem o zabezpečenie prepravy, nahláste nám to prosíme rovnako včasne.

Dobrovoľníci budú aj tento rok vysádzať stromčeky v lokalitách, ktoré boli poznačené následkami víchrice alebo napadnuté lykožrútom. Tieto vyhladené plochy potrebujú byť nutne opätovne zalesnené.

V prvom ročníku to bolo 650 vysadených stromčekov. V druhom sa počet zvýšil na 1000 stromčekov. Dokážeme spoločne vysadiť tento rok ešte väčší počet?

Pozri aj:

Dobrovoľníci vysadili nad Kardolínou 650 stromčekov

V Belianskych Tatrách pribudlo vďaka dobrovoľníkom až 1 000 nových stromčekov

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X