Najdlhší hokejbalový zápas – padol slovenský rekord

Najdlhší hokejbalový zápas – padol slovenský rekord

V Spišskej Belej padol nový slovenský rekord !!! Počas uplynulého víkendu 22. a 23. júla 2016 sa na hokejbalovom ihrisku v Spišskej Belej odohral v súčasnosti najdlhší hokejbalový zápas na Slovensku. 30 hodinová hokejbalová tour alebo hokejbalový maratón zorganizovali OZ – Šport je cesta, MŠK hokejbal Kežmarok, MŠK Spišská Belá pod záštitou primátora mesta Spišská Belá Štefana Bieľaka. Podaril sa prekonať rekord z Mojmíroviec, kde hráči odohrali 24 hodinový hokejbalový maratón. Po skončení zápasu to konštatoval prítomný komisár zastupujúci Slovenskú knihu rekordov a potvrdil dosiahnutý nový rekord.

Nepretržite počas 30 hodín zástupcovia belianskeho a kežmarského hokejbalu odohrali medzi sebou navzájom zápas, v ktorom si zahralo súhrne 174 osôb. Padlo súhrne niečo vyše 520 gólov v zápasových blokoch, ktoré trvali 2 hodiny. Všetko sa to začalo v piatok 22. júla o 14:20 hod., keď sa stretli proti sebe mládežnícke tímy MŠK Worms Kežmarok a MŠK Spišská Belá a deti odohrali 6 hodinový blok (rozdelený na tri 2- hodinovky) v rámci kategórie U10, U13 a U17. Po nich sa na ihrisku prestriedalo 174 hráčov a asi cca 300 divákov, ktorí museli byť nadšení z piatkového tempa a z piatkových nočných zápasov, v ktorých proti sebe nastúpili rôzni aktívni i neaktívni hokejbalisti, hokejisti i športovci z iných športov. Ale najmä niektorí hráči z domácej Spišskej Belej to ťahali aj 15 hodín bez prestávky a bez spánku, čo si zaslúži obdiv. Akciu prišli podporiť aj prezident MŠK Kežmarok Ľubomír Kovalský a ďalší skvelí športovci, majstri i vicemajstri sveta i Slovenska (Oravec, Šlachtič, Glevanák, Mikša, Teplický a Godla, Kušmirek, Drozd, Svitana, Olejnik a ďalší).

V prvom rade patrí poďakovanie autorovi myšlienky zorganizovať takýto zápas : Milanovi Glevaňákovi z Kežmarku (OZ Šport je cesta). Za organizáciu akcie patrí poďakovanie zástupcom spišskobelianskeho hokejbalu, najmä Miroslavovi Burdíčkovi, Jánovi Plučinskému, Jánovi Zadžorovi, Patrikovi Vaverčákovi, Majovi Miklasovi, Milanovi Kapralovi, Milene Burdičkovej, Petre Simonisovej, ako aj všetkým ostatným dobrovoľníkom. Poďakovanie patrí aj hlavným partnerom maratónu: Pekáreň Gros Kežmarok, Pizzeria ZOREA Kežmarok, OK bar Kežmarok, Mäsiarstvo Fedák Kežmarok, FUNSTORE, spoločnosť WHITE and BLUE ktorá na túto príležitosť pripravila špecialne dresy, VIP Poker Club Pro, Rodent-Control – KK, s. r. o., Potraviny Mešár Spišská Belá.

Poďakovanie patrí aj Mestu Spišská Belá, ktoré sprístupnilo svoje hokejbalové ihrisko, zabezpečilo potrebný technický servis a vytvorilo výborné podmienky pre tento 30 hodinový zápas. Túto akciu aktívne podporil aj primátor mesta Štefan Bieľak, ktorý odohral počas tohto zápasu takmer 5 hodín (v neskorých nočných a skorých ranných hodinách). A ako po skončení zápasu uviedol, „pre samotné mesto Spišská Belá to bol prvý pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov a hneď úspešný, a to vďaka športu nazvaným hokejbal !“ ĎAKUJEME !!!

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X