Aktuality
Počet zobrazení 1K

Hokejisti MŠK Slavoj Spišská Belá sa stali majstrami SAHL 2021/2022

Sezóna 2021/2022 sa pre hokejový klub MŠK Slavoj Spišská Belá začala pomerne skoro, prvý dotyk s ľadom bol niekedy koncom júla. Počas prípravných zápasov v auguste sa k tímu pripojili aj takí hráči ako Filip Mešár, Aleksiy Myklukha, Patrik Vaverčák ml., Patrik Svitana a Rastislav Václav. Druhý septembrový víkend začala liga v Spišskej Novej Vsi, kde hokejisti ťahali šnúru šesť zápasov bez prehry. Túto šnúru prekazila korona a obmedzenia s ňou spojené. Následne po obnovení ligy sa hokejovému klubu lepila smola na päty, nevedeli sa dostať na víťaznú vlnu. V tomto smere pomohlo mesto Spišská Belá a klub MŠK a hokejisti mohli využívať klzisko na tréningy, čo im veľmi pomohlo dostať sa do tempa.

Základnú časť mali hráči vyhratú už v treťom kole pred koncom. V semifinále sa stretli s mužstvom HC Rohals Nov. Huta. Sériu vyhrali 2:0 na zápasy, kde v druhom zápase po veľkej dráme rozhodli nájazdy. Vo finále na našich hokejistov čakalo silné mužstvo HK Letanovce-Gribare. S týmto mužstvom mali doposiaľ negatívnu bilanciu. Prvý zápas vyhrali 3:2. Do druhého zápasu nastúpili s veľkou podporou fanúšikov zo Spišskej Belej. Hráči osobne touto cestou ďakujú autobusovej doprave Vnenčák a MŠK Spišská Belá, že umožnili bezplatnú dopravu pre fanúšikov. Od začiatku finálového zápasu sa hra vyvíjala v prospech HC MŠK Spišská Belá, no v druhej tretine sa podarilo Letanovciam vyrovnať skóre. Záverečná tretina však patrila našim a víťazstvo strhli na svoju stranu. Po jasnom víťazstve 6:3 sa napokon tešili z celkového víťazstva v lige. Za zmienku ešte stojí ocenenie hráča Petra Pavlička za najlepšieho strelca celej ligy.