Aktuality
Počet zobrazení 863

Halový futbalový turnaj starších a mladších žiakov v Poprade

V nedeľu 28.1.2018 sa v priestoroch modernej Arény Poprad uskutočnil turnaj v halovom futbale, ktorý bol určený pre kategóriu U15 (starších žiakov), teda chlapcov narodených po 1.1.2003 a U13 (mladších žiakov), teda chlapcov narodených po 1.1.2005. Súpermi chlapcov z nášho MŠK Slavoj Spišská Belá boli chlapci z klubov FK 05 Levoča, TJ Slovan Smižany a domáceho klubu FAM Poprad.

Hralo sa podľa pravidiel halového futbalu systémom každý s každým s počtom hráčov 4+1. Hrací čas bol v kategórii U15 30 minút a v kategórii U13 25 minút. Za pozvanie a kvalitnú organizáciu turnaja sa chceme poďakovať domácemu klubu.

TJ Slovan Smižany                :           FK 05 Levoča            2:7

FAM Poprad                          :           MŠK Slavoj Spišská Belá      0:0

Tabuľka:

1. MŠK Slavoj Spišská Belá  3  2  1  0     7 bodov          6:3
  2. FAM Poprad                               3  2  1   0      7 bodov            6:4
  3. FK 05 Levoča                              3  1  0  2      3 bodov           10:7
  4. TJ Slovan Smižany                    3  0  0  3      0 bodov          6:14

O umiestnení na 1.-2. mieste rozhodlo celkové skóre.

Na turnaji MŠK Spišská Belá reprezentovali: DŽURŇÁK Dušan, HANGURBADŽO Alex,  HANGURBADŽO Erik,  HANGURBADŽO Valentín, KRIŠÁK Andreas, MAJERČÁK Adam, STRAKULA Gabriel, STRIŠOVSKÝ Maximilián, STRIŠOVSKÝ Teodor, ZÁVADSKÝ Timotej, ZEMIANEK Matej, ŽELONKA Oliver.

Vyjadrenie trénera:

„Na turnaj sme cestovali v značne oklieštenej zostave, bez šiestich hráčov. Zúčastnení hráči pristúpili k turnaju z vážnosťou a zodpovednými výkonmi si nenechali vziať prvenstvo. Za predvedené výkony a vzornú reprezentáciu MŠK Slavoj Spišská Belá im ďakujem.

Výsledky U13 (mladší žiaci):

FAM Poprad                          :           TJ Slovan Smižany     2:0

MŠK Slavoj Spišská Belá      :           FK 05 Levoča            2:3 (gól Kundľa, Hriňák)

TJ Slovan Smižany                :           MŠK Slavoj Spišská Belá      3:2 (gól Pisarčík-2)

FK 05 Levoča                        :           FAM Poprad               0:3

TJ Slovan Smižany                :           FK 05 Levoča            1:4

FAM Poprad                          :           MŠK Slavoj Spišská Belá      6:2 (gól Pisarčík, Pirschel)

Tabuľka:

1. FAM Poprad           3   3  0  0  9 bodov          11:2
  2. FK 05 Levoča          3   2  0  1   6 bodov          7:6
  3. TJ Slovan Smižany 3  1   0  2   3 bodov          4:8
  4. MŠK Slavoj Spišská Belá  3  0  0  3  0 bodov          6:12

Na turnaji MŠK Spišská Belá reprezentovali: DUCHNITZKÝ Nikolas, HADZIMA Róbert, HRIŇÁK Dávid, KOLODZEJ Adam, KUNDĽA Peter, PIRSCHEL Adrian, PISARČÍK Erik, PJEŠČÁK Patrik, TALÁR Gabriel, ZEMJANEK Michal

Najlepším brankárom celého turnaja sa zaslúžene stal náš hráč Gabriel Talár, pričom obhájil toto ocenenie z predchádzajúceho turnaja. GRATULUJEME.

Vyjadrenie trénerov:

„Napriek celkovým dosiahnutým výsledkom nám turnaj ukázal, že sme na dobrej ceste. Prvé dva zápasy boli vyrovnané, herne aj výsledkovo, no šťastie sa priklonilo na stranu súperov, ktorí ich dokázali o gól vyhrať. Posledný zápas proti FAM Poprad bol náš najlepší na turnaji. Dovolíme si povedať, že ešte v polovici zápasu za stavu 2:0 v náš prospech, keď sa ako sa povie lámal chlieb, sme nedokázali premeniť naše vyložené šance, naopak, súper v priebehu minúty vyrovnal a zlomil zápas vo svoj prospech. Vyhral ale zaslúžene a k celkovému prvenstvu v turnaji im gratulujeme. Týmto by sme sa chceli ešte poďakovať rodičom, ktorí nás podporujú počas celej sezóny, že si našli čas a prišli podporiť našich chlapcov opäť. Ďakujeme.“