hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 131

Dobrí ľudia zaplnili kežmarský drevený kostol, aby pomohli belianskym detičkám

Rodičia Ondrejka a Sárky Koščákových a Adamka Kačmarčíka zažili večer plný ľudskej dobrosrdečnosti, empatie a nezištnej vôle pomôcť. Od narodenia ich malých ratolestí, neustále hľadajú nové a nové možnosti ako skvalitniť ich ťažko chorým deťom život, ktorý je sprevádzaný početnými diagnózami. Liečba týchto ochorení je psychicky, fyzicky, časovo, no najmä finančne náročná. Našťastie však existuje stále dostatok dobrých ľudí, ktorým nie je neľahký osud Adamka, Ondrejka a Sárky ľahostajný. Tí sa rozhodli rodinám finančne vypomôcť a zároveň morálne podporiť na charitatívnom koncerte.

Pomocnú ruku podala detičkám aj známa slovenská speváčka Celeste Buckingham a 9. júna vystúpila v drevenom artikulárnom kostole v Kežmarku na charitatívnom koncerte, z ktorého celý výťažok poputoval rodine Koščákovej a Kačmarčíkovej. Koncert zorganizovala riaditeľka Strednej súkromnej odbornej školy v Kežmarku Aneta Jurgovianová, pre ktorú bol večer zároveň zavŕšením úspešného 5. ročníka Festivalu študentského remesla, ktorý sa organizoval rovnako pod jej vedením.

Emóciami nabitý večer nenechal chladného nikoho zúčastneného a dobrosrdeční ľudia finančne prispievali počas celého koncertu. Nakoniec sa v kostolíku vyzbieralo niečo cez 2 000 € a tie budú využité najlepšie ako sa dá a našim malým belianskym statočným bojovníkom pomôžu v ich ďalšej liečbe.

Veľká vďaka všetkým, ktorí ste Ondrejkovi, Sárke a Adamkovi pomohli!

 

O neľahkých osudoch našich malých Beľanov sa dočítate po kliknutí na fotografiu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Titulné foto: Aneta Jurgovianova, Facebook

 

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu