Ondrejko a Sárka potrebujú pomoc

Šesťmesačné dvojičky Ondrejko a Sárka Koščákovci zo Spišskej Belej sa narodili početnými diagnózami. Ťažký predčasný pôrod ich mamičky Lucie zanechal na dvojičkách vážne následky. Po všetkých vyšetreniach lekári zistili, že Ondrejko a Sárka majú diagnózu CTP (centrálnu tonusovú poruchu) a diagnózu CKP (centrálnu koordinačnú poruchu mozgu), ktoré sa neskôr zvyknú diagnostikovať v závislosti od ich stupňa ako detská mozgová obrna. Po príchode domov z nemocnice sa im pridružili ďalšie zdravotné ťažkosti a ďalšie sprievodné diagnózy, na ktoré sa súbežne liečia. Lekári rodičom odporučili absolvovať rehabilitačný pobyt v ADELI centre v Piešťanoch, kde im pomôžu podchytiť čo najskôr ich patologické prejavy, aby sa Ondrejko a Sárka v budúcnosti dokázali sami postaviť na vlastné nohy.

Keďže ide o mladú začínajúcu rodinu, táto situácia je pre nich nielen psychicky, ale aj finančne veľmi náročná. Náklady už na súčasnú liečbu detí presahujú mesačný príjem tejto rodiny. A to majú Ondrejko a Sárka absolvovať nejeden pobyt v Adeli centre, ktorý je finančne veľmi náročný.

Len pre úplnosť, táto rodinka sa ešte pred samotným narodením detí rozhodla začať stavať svoj vlastný rodinný dom v Spišskej Belej, na ktorý si vzala hypotéku. Zatiaľ bývajú v mestskom nájomnom byte. A dokončenie vysnívaného domu v nedohľadne.
Aj vy môžete pomôcť vašou osobnou účasťou na podujatí Kaštieľne hry v Strážkach zaplatením vstupného, nakoľko Mesto Spišská Belá sa rozhodlo venovať celý výťažok zo vstupného Ondrejkovi a Sárke.
Pomôcť môžete aj priamo finančným príspevkom na transparentný účet uverejnený na stránke transparentneucty.

Viac info na tomto linku: http://transparentneucty.sk/#/turnovers/5113858698

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X