Aktuality
Počet zobrazení 821

Belianski hokejbalisti postúpili do finále extraligy

Slovenská hokejbalová extraliga 2021/2022 potupne vrcholí aj v kategórii do 20 rokov.  Vo finále extraligy U20 sa stretne Spišská Belá s Považskou Bystricou. Považská Bystrica postúpila do finále cez Nitrianskych rytierov, ktorých zdolala 2:0 na zápasy. Spišská Belá potrebovala na postup 3 zápasy a postúpila cez Popradských pirátov.

Prvý zápas v Spišskej Belej 16. apríla vyhrali Popradčania s výsledkom 6:5. O deň neskôr v Poprade zase Spišská Belá vyhrala 7:2. A tak o postupujúcom mužstve do finále rozhodol 3. zápas, ktorý sa hral 23. apríla 2022 v hokejbalovej hale v Spišskej Belej. Play off sa hralo (hralo sa na dva víťazné zápasy).  Samotný 3. zápas začal minútou ticha venovanou Petrovi Szaboóvi , kustódovi slovenskej hokejbalovej reprezentácie, ktorý bol pri získaní 5 titulov majstrov sveta v hokejbale mužov a ktorý náhle zomrel začiatkom týždňa.  Zápas bol veľmi dramatický, nakoľko vedenia sa ujali hostia už v 1. minúte, avšak prvá tretina patrila domácim, ktorá však nezachytili začiatok 2. tretiny a inkasovali 3 góly po sebe a Popradčania už viedli 4:2. Avšak Beľania sa nevzdávali, preukázali veľkú bojovnosť a hnaní domácimi fanúšikmi nakoniec otočili vývoj zápasu i jeho výsledok a 6. gól vsietili do prázdnej brány počas záverečnej power play hostí. Obom mužstvám patrí absolutórium za predvedený výkon i samotné nasadenie, ale belianskym hokejbalistom veľké ĎAKUJEM za nie vždy vídaný obrat.  Po skončení zápasu boli popradskí piráti dekorovaní bronzovými medailami a pohárom za tretie miesto v tomto ročníku hokejbalovej extraligy, k čomu im gratulujeme!  A belianskym hokejbalistom držím palce vo finále, ktoré začína v sobotu 30. apríla v Považskej Bystrici, ale veríme, že v nedeľu 1. mája príde do hokejbalovej  haly v Spišskej Belej  množstvo fanúšikov povzbudiť našich hokejbalistov – však ide o majstra SR!