Aktuality
Počet zobrazení 726

6. ročník multižánrového hudobného festivalu v Spišskej Belej sa blíži

Na multižánrovom festivale Fest Fajný Fest – Hysteri fest sa v sobotu 15. septembra v budove bývalej kolkárne v Spišskej Belej predstavia okrem siedmich slovenských aj tri zahraničné kapely. Celkovo bude prezentovaných 10 hudobných štýlov na dvoch pódiách.

Na hudobnom festivale vystúpi funkčný veterán slovenského hip-hopu, člen legendárnych Trosiek, slovenský rapper, DJ, hudobný producent a moderátor VEC alias Branči Kováč, a to v špeciálnom prevedení s parťákom ŠKRUPOm. Hudobný fenomén pochádzajúci zo Zlatých Moraviec – VEC – je na hudobnej scéne už štvrťstoročie.

Máte radi priekopníka rock and rollu Elvisa? On síce nedôjde… no z Martina príde veselá banda skutočne kvalitných hudobníkov, ktorí si hovoria MR. TEDDY AND THE SIDEKICKS. Je to jedna z mála kapiel na Slovensku hrajúca autentickú najrannejšiu formu rock and rollu označovanú rockabilly.

V tanečnom rytme sa bude niesť aj obľúbené ska poľskej kapely SKA PETARDA, ktorá pricestuje z Krakova. Hudobný žáner ska je považovaný za predchodcu rocksteady a reggae hudby. Má typický kolísavý rytmus, je však rýchlejšie ako reggae a často sa mieša s punkom či jazzom.

K zahraničným interpretom, ktorí na festivale vystúpia, patrí aj maďarský INDEED z Budapešti. Alternatívny rock pod názvom gunge je hudobný štýl, ktorý bude znieť z ich nástrojov. Grunge – občas nazývaný aj Seattle soud, preslávila koncom 80. rokov minulého storočia napr. kapela Soundgarden.

Ďalšou poľskou kapelou, ktorá sa na festivale predstaví, je hardcore banda WORLD HISTERY X ozvláštnená ženským vokálom.

Miestnu hudobnú scénu bude reprezentovať popradský DIKTÄT, ktorý spája punk rock a heavy metal v hudobnom žánri crust. Z Vysokých Tatier prídu zahrať alternatívny STROJ MIMO ZDROJ a rockovú scénu zastane kežmarský SCREEN. Účastníci festivalu si budú môcť vypočuť aj kežmarský metal v podobe kapely WOLFAGE a ľubovniansky punk v podobe kapely RAM PAM PANČ.

Fest Fajný Fest sa začína v sobotu 15. septembra o 16.00 hod. a vstupné je len 5 eur. Organizátori už tradične pripravujú v rámci festivalu aj rôzne sprievodné akcie.

Plnohodnotný hudobný zážitok sponzorsky podporujú: Mesto Spišská Belá, spoločnosť Whirlpool, Pivovar Šariš a Oktan a. s.

 

 

Najnovšie články