Flash News
  • 1.8.1558 sa narodil Gregor Horváth-Stančič, zakladateľ šľachtického gymnázia v Strážkach.
  • 5.8.1881 objavili Július Husz a Ján Britz zo Spišskej Belej Beliansku jaskyňu.
  • 6.8.1882 sa uskutočnilo slávnostné sprístupnenie Belianskej jaskyne verejnosti.
  • 24.8.1921 zomrel Augustin Kaltstein, podnikateľ a speleológ, ktorý sa podieľal na sprístupňovaní Belianskej jaskyne, výstavbe Tatranskej Kotliny, budovaní turistických chodníkov v Belianskych Tatrách a finančne prispel aj k prestavbe cesty zo Spišskej Belej do Tatranskej Kotliny.
  • 25.8.1271 získala Spišská Belá mestské práva v rámci udelenia kolektívnych privilégií nemeckej komunite miest na Spiši uhorským kráľom Štefanom V.
X

Spišská Belá bola Popradu B odovzdaným súperom

Súboj medzi Popradom B a Spišskou Belou bol šlágrom 21. kola piatej ligy Podtatranskej. Zápas o druhé miesto tabuľky sa však predovšetkým v druhom polčase zmenil na jednoznačnú záležitosť domácich.

POPRAD-VEĽKÁ. Góly začali padať hneď od úvodu. Už v 4. minúte otvoril skóre z pokutového kopu domáci Marko Lukáč.

Hostia rýchlo zdvihli hlavy, keď už o desať minút kanonier Alojz Dunka vyrovnal.

Beľania sa však dlho netešili. V 23. minúte odštartoval svoj hetrik Pavol Rams. Po obrátke sa k nemu ešte raz pridal aj Lukáč. O jednoznačné víťazstvo popradskej rezervy sa tak postarali len dvaja strelci.

„Chceme sa ešte pobiť o postup. Súper prišiel s chuťou hrať, čo nám vyhovovalo. Celý zápas sme boli jednoznačne lepšie mužstvo. Vydaril sa im jeden brejk, ktorý predviedli ukážkovo a vyrovnali na 1:1. Hoci potom trošku ožili, naďalej sme kombinačne dominovali. S hráčmi, s ktorými sme nastúpili, som si inú hru ani nepripúšťal. Mali sme jednoznačne navrch. Škoda ďalších nevyužitých šancí. Tešíme sa na ďalších súperov. Dúfam, že budeme ďalej vyhrávať,“ spokojne uviedol tréner FK Poprad B Milan Ondruš.

Hrajúci kouč popradskej juniorky poslal na ihrisko viacero hráčov z áčka. Boli to napr. Jozef Tropp, Filip Palutka, či Marko Lukáč.

„A mužstvo malo v sobotu voľno, tak sme to využili. Máme ale hernú kvalitu aj u hráčov v B mužstve. Béčko slúži aj na to, aby hráči, ktorí hrávajú menej za áčko, sa rozohrali v našom tíme,“ doplnil Milan Ondruš.

Mali sa viac pobiť o výsledok

Hosťujúceho trénera Barnáša najviac mrzela skutočnosť, že jeho mužstvo nedalo do dôležitého zápasu všetko.

„Nesledoval som, v akej zostave nastupuje na toto stretnutie Poprad B. Keďže malo jeho A mužstvo voľno, dalo sa čakať, že nastúpi s viacerými hráčmi z áčka. Napriek tomu som tajne dúfal, že sa o výsledok pobijeme trochu viac. Zdalo sa mi, že náš výkon bol dosť odovzdaný. Súper má svoju kvalitu, ale hrať sa dá s každým. Hlavy však nevešiame, nerobíme predčasné závery. Jednoducho, taký je futbal. Rozhodli individuality, ktoré boli na strane domácich. Prehrávali sme súboje jeden na jedného. Chýba nám skúsenosť, máme mladý kolektív,“ povedal lodivod MŠK Slavoj Spišská Belá Miroslav Barnáš.

Po prehre 1:5 v Poprade-Veľkej klesli Beľania v tabuľke na tretie miesto.

„Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať. Dnes to nevyšlo, chýbalo mi viac bojovnosti, srdiečka,“ uzavrel kouč Spišskej Belej.
Čítajte viac: http://poprad.korzar.sme.sk/c/8184746/spisska-bela-bola-popradu-b-odovzdanym-superom.html#ixzz48EYT7dTw

Môže Vás zaujímať...